Małe Derby Świętokrzyskie w III lidze. Korona II Kielce jedzie do Ostrowca Św.

19-09-2020 07:45,
Redakcja

Na te spotkania zawsze czeka się wyjątkowo. Szczególnie, że w historii było ich zaledwie 20. Derby Świętokrzyskie na stałe zapisały się już w historii naszej piłki, a zawsze okraszone są wielkimi emocjami - tymi na boisku, jak i na trybunach. Do takich mini derbów dojdzie w nadchodzący weekend w III lidze. Korona II Kielce jedzie do Ostrowca Świętokrzyskiego, gdzie zagra z KSZO.

Obie drużyny przystępują do tego spotkania w podobnych nastrojach i po niezbyt udanym początku sezonu. Kielczanie plasują się na 16. pozycji w tabeli, a piłkarze z Ostrowca Św. są jedną lokatę wyżej. Mają po trzy zwycięstwa oraz resztę porażek, ale obie w poprzedniej kolejce naprężyły muskuły. Korona II pokonała przed własną publicznością 8:0 Podlasie Biała Podlaska, a KSZO wygrało na wyjeździe z Jutrzenką Giebułtów 4:0.

Dla KSZO był to pierwszy mecz pod wodzą nowego-starego szkoleniowca, Tadeusza Krawca, który zastąpił na stanowisku zwolnionego Marcina Sasala.

W ostatnim czasie obie drużyny spotkały się dwukrotnie. W lipcu w finale Okręgowego Pucharu Polski triumfowało KSZO, które pokonało rezerwy Korony 4:3. Na jesieni w rozgrywkach ligowych lepsi byli za to podopieczni trenera Sławomira Grzesika, którzy wygrali na stadionie przy ul. Szczepaniaka 1:0.

Spotkanie KSZO - Korona II w ramach 11. kolejki III ligi odbędzie się w sobotę o godz. 16:00.

fot: Mateusz Kaleta

Wasze komentarze

D8G2020-09-19 09:38:58
Łopuszno, łOpoczno, łOstrowiec !!!
True2020-09-19 09:45:02
Dla świętokrzyskich ladacznic, to derby, a dla Nas tylko rezerwy

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group