Fernandez Perez ma problem ze stopą. Thrastarson wróci do gry za dwa miesiące

27-08-2020 16:46,
KIG

Angel Fernandez Perez, lewoskrzydłowy Łomży VIVE Kielce, przez kilka dni nie trenował z drużyną. Hiszpan powinien być jednak do dyspozycji sztabu szkoleniowego na weekendowe sparingi w Niemczech. 

32-latek po ostatnich meczach towarzyskich na Węgrzech ma problemy ze stopą. Nie są one poważne, ale ostatnio pracował indywidualnie. 

– Nie jest to nic poważnego. Urazu nabawił się podczas spotkania z Veszprem. Na razie trenuje indywidualnie, ale pojedzie z nami do Niemiec – informuje Krzysztof Lijewski, grający drugi trener Łomży VIVE. 

Jeszcze przez jakiś czas z treningów z drużyną wyłączony będzie Haukur Thrastarson. Islandczyk przechodzi rehabilitację po operacji stopy. Do gry ma wrócić pod koniec października.

– Jego leczenie przebiega bardzo dobrze. Już biega, zaczyna wyhamowywać. Wszystko idzie szybciej niż planowaliśmy. Nie będziemy jednak spieszyć się z jego powrotem. Wiemy, że można łatwo popełnić błąd w takich sytuacjach. Mamy szeroki skład. Musimy powstrzymywać samego Haukura, żeby nie rwał się do gry. Widać, że ciągnie go bardzo mocno do zajęć z drużyną – wyjaśnia Krzysztof Paluch, trener przygotowania fizycznego w kieleckim klubie. 

Przed Łomżą VIVE ostatnie sparingi w letnim okresie przygotowawczym. Kielczanie w piątek wyruszą do Niemiec, gdzie w sobotę zagrają z Fuchse w Berlinie, a dzień później z SC DHfK w Lipsku. 

fot. Grzegorz Ksel 

Projekt i wykonanie: CK Media Group