FOTO: Tenis plażowy na kieleckiej Kadzielni. Swoich sił spróbował... prezydent Wenta

22-08-2020 13:59,
Redakcja

W piątkowy wieczór na kieleckiej Kadzielni wystartował RK Studio Międzynarodowy Festiwal Sportów Plażowych. Imprezę rozpoczął pojedynek Polaków z Portugalczykami w tenisie plażowym. W ceremonii otwarcia wziął udział Bogdan Wenta, prezydent miasta, który potem... sam spróbował swoich sił na piasku. Wystąpił w jednej drużynie z Pawłem Zagumnym.

Piątkowej rywalizacji nie zabrakło emocji. W Turnieju Narodów zmierzyła się krajowa czołówka tenisa plażowego, na czele z Aleksandrą Adamską - mistrzynią świata w tenisie plażowym. Na przeciwko stanęli najlepsi zawodnicy i zawodniczki z Portugalii. 

W sobotę od rana toczą się zmagania w mistrzostwach Polski w tenisie plażowym w deblu kobiet oraz mężczyzn. Finały zostaną rozegrane po południu - o godz. 17 i 17:30. O 21 rozpocznie się z kolei Nocny Mecz Gwiazd w siatkówkę plażową mężczyzn między najbardziej utytułowanymi parami w rankingu. Wśród nich Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak – tegoroczni krajowi liderzy, zwycięzcy malezyjskiego "World Tour", zdobywcy Pucharu Polski Plaży Open 2018. Na placu gry także Leo Williams (RPA) i Robert Kufa (Czechy).

Partnerami wydarzenia są Miasto Kielce i Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Ambasadorami imprezy są mistrzyni świata w tenisie plażowym Aleksandra Adamska i oraz mistrz świata i Europy w siatkówce, Paweł Zagumny.

Galeria zdjęć z pierwszego dnia festiwalu: KLIK! 

 

fot: Maciej Urban

Wasze komentarze

Małgorzata2020-08-22 15:47:22
Super miejsce!! Świetnie,że w tym roku organizatorzy odstąpili od pomysłu Festiwalu na Rynku!!
Jacu2020-08-22 22:09:21
Pieniądze wyrzucone w błoto zawody dla osób z całego kraju tylko nie Kielc. Brawo Panie Wenta
Genialny pomysł że na Kadzielni2020-08-23 16:20:27
Na rynku niby była publika ale te TIRy z piaskiem na granitowych płytach to niszczenie które trzeba remontować, widać na placu Tekli jak samochody połamały granit.
Kadzielnia super, jeszcze jeden sposób wykorzystania tego magicznego miejsca, jedynego w Polsce. Trzeba pomyśleć o pucharze siatkówki plażowej, można w Starych Jabłonkach można i w Kielcach
Może warto się zastanowić nad nasypaniem piasku w najszerszym miejscu niecki i zorganizowanie na stałe boiska do piłki plażowej itp.
Widzę tylko jeden problem,tam zawsze ktoś rzuci butelkę i szkłem można sobie zrobić krzywdę. Takich mamy alkonautów.
Apeluję do Prezydenta, koniecznie rzucić asfalt na tę nową alejkę, bo szutrowa z kamieniami bardzo niewygodna do spacerowania, dla kobiet zwłaszcza i albo kurz albo błoto. Wypraktykowałem.
A może w niecce boisko trawiaste???

Projekt i wykonanie: CK Media Group