Korona gromi Sandecję przed startem ligi. Aż pięć bramek za zamkniętymi drzwiami

21-08-2020 12:28,
Mateusz Kaleta

Korona Kielce zdała ostatni sprawdzian przed startem nowego sezonu piłkarskiej Fortuna 1. Ligi. W piątkowe południe, przy blisko 30 stopniach Celsjusza kielczanie podjęli na własnym stadionie w zamkniętym dla mediów oraz kibiców Sandecję Nowy Sącz. Piłkarze z Kielc zdeklasowali swojego przeciwnika, wygrywając 5:0.

Tak trudne warunki pogodowe wybrane zostały nie bez powodu, bo swój pierwszy mecz w nowym sezonie Korona rozegra własnie w samo południe. W niedzielę, 30 sierpnia żółto-czerwoni zagrają na wyjeździe z Chrobrym Głogów. Taktykę na to spotkanie przećwiczyli przeciwko Sandecji, a spotkanie toczyło się w zaciszu Suzuki Areny. Kielecki klub - w przeciwieństwie do rywali - nie zdradził składu, w jakim zagrał zespół, ale podał strzelców bramek.

Już w pierwszej połowie kielczanie strzelili swoim rywalom trzy gole. Między 26. a 30. minutą dwukrotnie trafił Jacek Kiełb, w 34. bramkę dorzucił Mateusz Cetnarski i kielczanie schodzili na przerwę w dobrych nastrojach. A te mogły być jeszcze lepsze, bo - jak relacjonuje oficjalna strona Sandecji - Korona nie trafiła rzutu karnego. Intencje strzelca wyczuł Dominik Budzyński. Potem żółto-czerwoni mieli jeszcze jedną "jedenastkę", która została już skutecznie egzekwowana.

W drugiej części jeszcze mocniej podreperowali wynik. W 58. minucie gola zdobył Iwo Kaczmarski, a rezultat w 63. minucie ustalił Paweł Łysiak.

Był to ostatni sparing Korony podczas letnich przygotowań.

Korona Kielce - Sandecja Nowy Sącz 3:0 (3:0)

Bramki: Kiełb (26', 30'), Cetnarski (34'), Kaczmarski (58'), Łysiak (63')

Sandecja (I połowa): Budzyński - Czapliński, Basta, Piter-Bučko, Kałahur - Dara, Chmiel, Kamiński, Małkowski, Lutonský - Palacz.

Sanedcja (II połowa): Tokarz - Danek, Boczek, Leśniak, Matras - Kuźma, Żołądź, Walski, Dudik, Ogorzały - Kuzera.

fot: Sandecja Nowy Sącz
źródło: Korona Kielce, Sandecja Nowy Sącz

Trening Personalny Fitness Dieta Kielce

Wasze komentarze

Młodzi wilcy2020-08-21 15:48:00
Sandecja pewnie juniorami grała.
One2020-08-21 17:39:56
Z Wisłą Plock tez bylo 4 :0 a potem zjazd do bazy..... Nie podniecać sie za bardzo proszę
Kielman2020-08-21 18:53:30
Jeżeli już to było 4-1 z Płockiem i właśnie od tego momentu zaświeciło się światełko alarmowe dla pseudo sędziów jak traktować Koronę w następnych meczach i tak też zrobili...!

Projekt i wykonanie: CK Media Group