Łomża Vive Kielce przeszła badania na COVID-19. I tak przed każdym meczem Ligi Mistrzów?

18-08-2020 11:02,
Mateusz Kaleta

We wtorek cała drużyna Łomża Vive Kielce wyjechała na Węgry, gdzie od środy do piątku zagra trzy mecze sparingowe. Zgrupowanie poprzedziły testy na obecnosć COVID-19, jakie kielczanie odbyli w niedzielę w Kielcach. - Wszyscy mają wyniki negatywne - informuje Paweł Papaj, dyrekor ds. Marketingu w klubie.

Kielczanie spędzą na Węgrzech cztery najbliższe dni. W środę zagrają towarzysko z Grundfos Tatabanya, której barw broni Polak Piotr Wyszomirski, w czwartek - z Csurgói KK, a w piątek ich rywalem będzie utytułowany Telekom Veszprem.

- Zawodnicy wrócą z Węgier i w przyszłym tygodniu przejdą kolejne badania pod kątem COVID-19. Poprzedzą one nasz kolejny wyjazd do Niemiec oraz start nowego sezonu Superligi - podkreśla Paweł Papaj.

W Niemczech drużyna Łomża Vive Kielce zagra dwa ostatnie sparingi przed startem nowego sezonu - z Fuechse Berlin oraz SC DHfK Lipsk. 

Niewykluczone, że tego typu procedura i badania będą poprzedzać każdy mecz kielczan w Lidze Mistrzów, które wiążą się z koniecznością licznych wyjazdów i podróży. Już 16 września mistrzowie Polski ruszą do Niemiec, gdzie w pierwszym meczu LM zmierzą się z Flensburgiem-Handewitt. 

Wcześniej jednak ruszą rozgrywki PGNiG Superligi. 6 września w Hali Legionów kielczanie zainaugurują nowy sezon meczem z Torus Wybrzeżem Gdańsk. To spotkanie o godz. 14:00.

fot: Mateusz Kaleta

Trening Personalny Fitness Dieta Kielce

Wasze komentarze

Olo2020-08-18 13:20:16
Brawo
Ola2020-08-18 13:25:03
Mini tournee Łomży VIVE po Węgrzech to tytuł artykułu że sportowych faktów tyle tylko że nie widzę tu Kielce tylko Łomżae
@Ola2020-08-18 19:00:54
Bo w tytułach nie zawsze podaje się całą nazwę klubu. Przykładowo prędzej zobaczysz tytuł np. "Czy Bayern pokona jutro Barcelonę"? niż "Czy Bayern Monachium pokona jutro FC Barcelonę?". Przecież jak napiszą Bayern to i tak każdy wie o co chodzi. Nie trzeba zawsze dodawać słowa Monachium. To samo jest w naszym przypadku. Tak samo jak na przykład piszą w tytułach: "Orlen Wisła" przegrała jakiś tam mecz itp. bez "Płock".
@Ola2020-08-18 23:12:57
Miasto Kielce zmniejszyło dofinansowanie Vive o 1 mln zł, tak więc czego się spodziewałaś?
ooll2020-08-19 07:37:37
Kielce daje 1 mln mniej więc po co w nazwie? bardzo dobrze, niech wpisze w strategie corocznie 3-4 mln to tedy niech piszą Kielce a tak dla mnie może być zawsze napisane Łomża!!!bo Kielce nie chcą nic dać (Prezydent, większość radnych) a w nazwie chcą być, robić sobie zdjęcia, przychodzić na halę itp itd ale najlepiej dac przy tym 1,5 mln albo nic! Za rok wymyslą, że skoro jest Łomża to oni już nic nie muszą dawać hahah:) beznadzieja!
@ooll2020-08-19 20:06:00
Jak się było trenerem to się brało wynagrodzenie, którego składową były miejskie dofinansowania.
Jak się teraz jest prezydentem, to się jeszcze zmniejsza subwencje dla byłego klubu.

Projekt i wykonanie: CK Media Group