Prezydent Kielc o Koronie: Odzyskujemy kontrolę, ale to dopiero początek

04-08-2020 20:50,
Mateusz Kaleta

We wtorek zapadły bardzo ważne decyzje dla Korony Kielce. Sto procent akcji za zgodą radnych znów trafi do miasta Kielce. - Te decyzje to początek drogi, którą będzie trzeba przejść, by Korona mogła funkcjonować jako stabilny klub. Aby tak było potrzebne jest odpowiedzialne i roztropne zarzadzanie. Odzyskujemy właśnie nad tym kontrolę - skomentował ostatnie wydarzenia Bogdan Wenta, prezydent Kielc.

Włodarz miasta zawarł na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy kieleckiego klubu porozumienie z niemieckimi właścicielami w sprawie odkupienia przez Miasto Kielce udziałów w spółce Korona S.A. za 1 zł. Firmę Korona Invest GmbH, należącą do rodziny Hundsdorferów, która była dotychczas większościowym właścicielem klubu, reprezentował na spotkaniu pełnomocnik. 

- Gdy umowa sprzedaży wejdzie w życie, miasto stanie się jedynym udziałowcem klubu - poinformował Bogdan Wenta, który dodał stosowny wpis w mediach społecznościowych.

- Te decyzje to dopiero początek drogi, którą trzeba będzie przejść, by Korona mogła funkcjonować jako stabilny klub i osiągać zadowalające efekty sportowe. Wiem dobrze, jak wiele pieniędzy z budżetu miasta wykładano w ubiegłych latach na jej potrzeby i wiem też, że ta praktyka nie może być kontynuowana w kolejnych latach. Dlatego potrzebne będzie odpowiedzialne i roztropne zarządzanie. Odzyskujemy właśnie nad tym kontrolę i z całą energią przystępujemy do działań naprawczych. Wierzę, że ich efekty szybko będą widoczne dla wszystkich - skwitował włodarz miasta.

Drodzy Mieszkańcy Kielc, Pragnę poinformować, że podpisałem porozumienie z pełnomocnikiem firmy Korona Invest GmbH w...

Opublikowany przez Bogdana Wentę Wtorek, 4 sierpnia 2020

Fot. European Week of Regions and Cities

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wasze komentarze

Don2020-08-04 21:02:28
Czy zarząd poniesie odpowiedzialność cywilną lub dyscyplinarną?
Jacek2020-08-04 21:34:01
Boguś szykuj się na referendum
REAL2020-08-04 22:31:07
PORAZ KOLEJNY PYTAM .....CZY JESTE KTOS WINNY ZAISTNIALEJ DRAMATYCZNEJ SYTUACJI......CZY WLASCICIELE I ZARZAD POCZUWAJA SIE DO ODPOWIEDZIALNOSCI ZA DOPROWADZENIE DO TAKIEJ SYTAUCJI SWOIMI DECYZJAMI......
Pap,Gą. Wen,Zaj, Dirk, Let2020-08-04 23:02:31
Nima winnych i nie będzie
Twardy Leming2020-08-04 23:03:51
Spokojnie Wenta ogarnie wszystko w drugiej i trzeciej kadencji
Cichacz2020-08-04 23:04:28
Ciii Boguś nie jest z Platformy
Spokojnie tak myślę2020-08-05 01:17:42
Podpiszą akt notarialny zakupu akcji, zaraz walne, odwołanie Królika, audyt, i ew. doniesienia do prokuratury na działania Zarządu.
Paprotka jako świadek koronny wyśpiewa co wie (to jego szansa) i królik w #
Myślę że będzie potrzebna międzynarodowa pomoc prawna bo trzeba będzie prześledzić łańcuszek karuzeli po kontach w Europie.
uwaga:
To tylko scenariusz mojego filmu kryminalnego pod tytułem "Jak Królik w 3 lata zagrał w pucharach", zbieżność osób i zdarzeń jest przypadkowa.
Krzysztof2020-08-05 04:42:24
Oby się Panu Wencie udało postawić na nogi Klub, a winnych ukarać.
As2020-08-05 07:49:41
Wszyscy powinni za to odpowiadać, miasto również jako mniejszościowy właściciel. Przez lata zarówno radni, jak i prezydent oraz członek rady nadzorczej pzyglądali się biernie temu co się dzieje, a teraz robią z siebie dobrych wujków całą winą za obecny stan rzeczy obarczając Niemców. W każdym kolejnym sprawozdaniu fianansowym były wykazywane straty i jakoś nikt nie pytał, o strategię, plan naprawczy, itd. Gdyby nie to, że przyznanie licencji było zagrożono, trwałoby to zapewne do dzisiaj. Oby wszystko wróciło na dobre tory. Prześwietlić proces zatrudniania w klubie w ostatnich latach i skończyć z kolesiostwem. W pierwszej kolejności należałoby się zająć marketingiem w klubie, bo funkcjonuje on tylko na papierze.
ja się pytam2020-08-05 13:48:39
dlaczego teraz spotkania są z pełnomocnikiem familii niemieckiej a do tejpory nie mogło być?! Bo "musieli" być osobiście a nie przez skype czy jak teraz pełnomocnika? Po co była ta cała gra?!
@ja się pytam2020-08-05 14:26:56
Chyba wcześniej to nawet pełnomocnika nie było.
Naiwny2020-08-05 23:25:28
Wierzymy w słowa Wenty jak w cuda złoto ustnego Donalda
Miś2020-08-06 13:31:40
Należy zrobić restart kadrowy i zatrudnić fachowców . Broń Bożecwedlug klucza partyjnego. Po pierwsze w trybie pilnym wyrzucić wszystkich ludzi Lubawskiego od siostry księgowej zaczynając, poprzez obsługę prawną, aż do całego zarzadu.

Ostatnie wiadomości

Kibice Korony Kielce podziękowali ustępującemu prezesowi Łukaszowi Jabłońskiemu za pracę na rzecz „żółto-czerwonego” klubu.
Rzeczniczka prasowa i dyrektorka działu marketingu Daria Wollenberg odchodzi z Korony Kielce.
Łukasz Jabłoński nie będzie już prezesem Korony Kielce. O swojej decyzji poinformował podczas dzisiejszej (28 maja) konferencji prasowej.
Rozgrywane w Chorwacji handballowe mistrzostwa świata drużyn Masters zakończone triumfem ekipy ze stolicy województwa świętokrzyskiego. Masters Handball Kielce ukończyło zawody na wysokim trzecim miejscu.
Podczas wtorkowej konferencji prasowej prezes Łukasz Jabłoński ogłosił zakończenie pracy w Koronie Kielce. Sternik klubu wyczerpująco odpowiedział na serię pytań ze strony dziennikarzy. – Pragnę podziękować panu Piotrkowi Dulnikowi. Gdyby nie on, nie byłoby mnie tutaj – przyznał podczas jednej z wypowiedzi.
Dominick Zator znalazł się w kadrze reprezentacji Kanady na mecze towarzyskie z Holandią i Francją. Przypomnijmy, że oba zespoły będą grupowymi rywalami reprezentacji Polski podczas zbliżającego się EURO 2024.
Napastnik Korony Kielce Jewgienij Szykawka nie znalazł się w okrojonej kadrze reprezentacji Białorusi na czerwcowe zgrupowanie. Napastnik Korony może zagrać w meczach towarzyskich z Rosją i Izraelem.
Ostatnia kolejka Fortuny 1. Ligi niosła za sobą wiele niewiadomych. Toczyła się walka o bezpośredni awans, baraże, a także o utrzymanie w lidze. Jak przystało na zaplecze, było kilka niespodzianek. Jest to m.in. bezpośredni awans GKS-u Katowice oraz brak Wisły Kraków w strefie baraży.
Korona Kielce w miniony weekend wywalczyła utrzymanie na najwyższym szczeblu rozgrywek. Drużyna Kamila Kuzery zakończyła sezon na czternastym miejscu wyprzedzając Radomiak Radom oraz spadkowiczów: Wartę Poznań, Ruch Chorzów oraz ŁKS Łódź. We wtorek w siedzibie klubu odbędzie się specjalna konferencja prasowa z udziałem prezesa Łukasza Jabłońskiego.
Industria Kielce została wicemistrzem Polski, co oznacza, że klub ze stolicy regionu świętokrzyskiego nie ma zapewnionego miejsca w nowym sezonie Ligi Mistrzów. Sprawdziliśmy, jakie drużyny mogą rywalizować o „dziką kartę”.
40 strzelonych i 44 stracone bramki to bilans Korony Kielce w tegorocznych rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy. Jak wyglądał sezon „żółto-czerwonych” w podsumowaniu liczbowym?
Orlen Wisła Płock wróciła na mistrzowski tron po trzynastu latach przerwy. Radość i wielka ulga to uczucia, które towarzyszyły „Nafciarzom” po zdobyciu złotego medalu Orlen Superligi.
Po drugim spotkaniu finałowym Orlen Superligi głos zabrali Tomasz Gębala (Industria Kielce) oraz Niko Mindegia (Orlen Wisła Płock).
Po drugiej finałowej porażce z Orlenem Wisłą Płock Industria Kielce została wicemistrzem Polski. Zawodu z takiego obrotu spraw nie krył Krzysztof Lijewski.
Po zdobyciu przez Orlen Wisłę Płock mistrzostwa Polski, doszło do wręczenia nagród dla najlepszych szczypiornistów sezonu.
Artsem Karalek będzie przywdziewał „żółto-biało-niebieską” koszulkę do 2028 roku! O przedłużeniu kontraktu poinformowano przed rozpoczęciem drugiego meczu finałowego Orlen Superligi.
Spotkanie pełne dramaturgii zakończone porażką Industrii Kielce. Po regulaminowym czasie gry było 20:20, doszło do zaciętego konkursu rzutów karnych, w którym "Nafciarze" okazali się lepsi (8:7). Trofeum mistrzostw Polski finalnie trafiło w ręce Orlen Wisły Płock.
W 32. kolejce III ligi grupy IV KSZO pokonał Kapraty Krosno, a Star Starachowice Unię Tarnów. Czarni Połaniec okazali się natomiast słabsi od Wisłoki Dębica.
Górnik Zabrze brązowym medalistą Orlen Superligi. Szkoleniowcem zespołu z Górnego Śląska jest Tomasz Strząbała, legenda Iskry Kielce.
Nie milkną echa pierwszej konfrontacji finałowej Orlen Superligi. Głos w sprawie kontrowersji w rozmowie z TVP Sport zabrał trener Wisły Płock Xavier Sabate.
W ostatniej, 34. kolejce, PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Lechem Poznań 2:1. O losach „żółto-czerwonych” i pozostaniu w elicie zdecydował dublet Jewgienija Szykawki.
Napastnik Korony Kielce Jewgienij Szykawka został nominowany do najlepszej „jedenastki” 34. kolejki PKO BP Ekstraklasy.
Korona Kielce zapewniła sobie utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie dzięki wyjazdowemu zwycięstwu nad Lechem Poznań 2:1. – To zwycięstwo dedykujemy kibicom, bo zasługują na tę Ekstraklasę – powiedział po spotkaniu Miłosz Trojak, obrońca „żółto-czerwonych”.
Korona Kielce zapewniła sobie utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie dzięki wyjazdowemu zwycięstwu nad Lechem Poznań 2:1. – Bardzo chcieliśmy to zrobić dla naszych kibiców i dla nas samych – powiedział po spotkaniu Bartosz Kwiecień, kapitan „żółto-czerwonych”.
Korona Kielce zapewniła sobie utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie dzięki wyjazdowemu zwycięstwu nad Lechem Poznań 2:1. – W przerwie trener i my powiedzieliśmy sobie, że zrobimy to – wskazał po spotkaniu Jewgienij Szykawka, napastnik „żółto-czerwonych”.
W sobotę na huśtawkę emocji wsiedli wszyscy identyfikujący się z żółto-czerwonymi barwami Korony Kielce. Piłkarze prowadzeni przez trenera Kamila Kuzerę, po ciężkiej batalii, wygrali w Poznaniu utrzymując się w PKO BP Ekstraklasie. Wybieramy najlepszego piłkarza kieleckiego klubu tego meczu.
Po spotkaniu 34. kolejki PKO BP Ekstraklasy zawodu nie kryli zawodnicy Lecha Poznań. Przypomnijmy, że „Kolejorz” przegrał z Koroną Kielce 1:2, czym „żółto-czerwoni” zapewnili sobie ligowy byt.
Sezon 2023/2024 dobiegł końca. Poznaliśmy ostateczne rozstrzygnięcia.
Sezon PKO BP Ekstraklasy 2023/2024 zakończył się prawdziwym cudem i największą sensacją. Korona Kielce utrzymała się, co miało miejsce dzięki zwycięstwu nad Lechem Poznań oraz porażce Warty. – Najważniejsze, że osiągnęliśmy to, co założyliśmy – mówi trener Kamil Kuzera.
Korona Kielce utrzymana w ekstraklasie! Kielczanie wygrali na wyjeździe z Lechem Poznań, Warta przegrała w Białymstoku 0:3 i to klub z wielkopolski dołączył do grona tegorocznych spadkowiczów. – Straszny rollercoaster – mówi trener Lecha.

Copyright © 2024 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group