Korona jeszcze w tym tygodniu może wrócić do miasta! Większość radnych jest "za", miasto złoży kontrofertę

28-07-2020 20:18,
Mateusz Kaleta

Blisko cztery godziny trwała w Urzędzie Miasta burzliwa i wyczerpująca dyskusja radnych nad Koroną Kielce. Podjęto ważne decyzje, które rzucają pozytywne światło na nadchodzące dni. Kieleccy radni zapoznali się z propozycją niemieckich właścicieli, a w środę miasto ma złożyć rodzinie Hundsdorferów kontrofertę. Radni nie chcieli mówić o szczegółach, ale ich większość jest "za". Jeśli niemieccy właściciele przystaną tę propozycję, jeszcze w tym tygodniu klub z powrotem trafi w miejskie ręce.

- Zarówno pan prezydent jak i większość radnych - choć nie wszyscy - wrażają wolę tego, aby ratować Koronę. Stosowny mail - odpowiedź na wiadomość państwa Hundsdorferów - zostanie wystosowany. Nie chcemy mówić o szczegółach. Intwestor musi jako pierwszy dowiedzieć się o naszej propozycji. Nie jest ona w stu procentach taka, jak życzyli sobie niemieccy akcjonariusze, ale uważam, że również satysfakcjonująca - mówił na gorąco Kamil Suchański, przewodniczący Rady Miasta.

POLECAMY: Bartoszek: Korona w końcu łączy, a nie dzieli

- Dopóki nie będzie odpowiedzi właścicieli, musimy poczekać ze wszelkimi informacjami. Gdy to się stanie, będziemy mogli poinformować państwa o tej propozycji - dodawała wiceprezydent Bożena Szczypiór.

Na spotkaniu zabrakło prezydenta Bogdana Wenty. Reprezentowali go wiceprezydenci Marcin Różycki oraz Bożena Szczypiór, a także dyrektor kancelarii prezydenta Sławomir Stachura, doradca Sławomir Gierada oraz skarbik Beata Pawłowska. W spotkaniu z radnymi uczestniczyli również wiceprezes Korony Marek Paprocki oraz trener zespołu Maciej Bartoszek. 

- Mail niemieckich właścicieli to była wstępna propozycja, zaproszenie do rozmów. Teraz z naszej strony wychodzi kontrpropozycja. Czekamy do czwartku na odpowiedź właścicieli. Jak ona wpłynie, poinformujemy i przedsatwimy szczegóły. Uszanujmy tą drugą stronę. Wiemy, że sytuacja pomiędzy akcjonariuszami jest napięta - przekonywał Kamil Suchański.

POLECAMY: Paprocki: Nie będziemy w stanie współpracować z kilkoma zawodnikami

Jeśli kieleccy radni szybko otrzymają odpowiedź od rodziny Hundsdorferów, klub jeszcze w tym tygodniu może trafić w ręce miasta. Są na to pozytywne przesłanki. - Jeśli niemieccy właściciele zgodzą się na naszą propozycję, większość radnych jest za podjęciem uchwały. Liczymy, że Niemcy wyjdą nam na przeciw. Gdy tak się stanie, konieczne będzie zwołanie sesji nadzwyczajnej. Jesteśmy w jej sprawie wstępnie porozumieni. Piłeczka jest po stronie niemieckich inwestorów. Liczymy, ze szybko odpowiedzą. Jeśli tak się stanie, to jesteśmy w stanie zorganizować sesję jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem i ostatecznym terminem złożenia dokumentów - dodawał przewodniczący Rady Miasta.

- Pan prezes Paprocki zapowiedział, że niezależnie od powodzenia rozmów, wystąpi o licencję na grę w I lidze. Złoży prognozę finansową z zachowaniem wszelkich programów oszczędnościowych. Jeśli inwestor przychyli się do naszej kontrpropozycji, są duże szanse, ze dostaniemy licencję - skwitował Kamil Suchański.

- Nastawienie większości radnych było pozytywne. Te warunki, jakie może zaproponować prezydent, są dla radnych do przyjęcia. Na tę chwilę możemy powiedzieć, że jest pozytywna energia. Przedyskutujemy tę sprawę w klubach. Jest chęć ratowania Korony - podkreślał Jarosław Karyś, radny Prawa i Sprawiedliwości.

Prokoder Studio
Reklamy Kielce: Kasetony reklamowe, szyldy,
oklejanie witryn, samochodów i autobusów, drukarnia
wielkoformatowa,
gadżety reklamowe, strony internetowe, projekty graficzne, gadżety
reklamowe

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wasze komentarze

Andy2020-07-28 20:29:57
No proszę jaki uśmiechnięty Łukaszek
Rasomi2020-07-28 20:40:21
Zakładam się z każdym na forum o flaszke, że a) Niemcy nie odpiszą do przyszłego tygodnia b) nie przystaną na propozycje miasta i będą ciągnąć negocjacje az będzie za późno.
@Rasomi2020-07-28 20:45:18
Też to biorę pod uwagę, tyle że wtedy zaczniemy od niższej ligi, ale oni nie dostaną ani grosza.
@Rasomi2020-07-28 20:45:36
No ale wtedy nie zobaczą nawet złotówki. Jak Korona nie dostanie licencji, to miasto na pewno nie będzie spłacało żadnego zadłużenia, a klub ogłosi upadłość.
Filip2020-07-28 20:46:28
Jesli wszystko sie powiedzie to trzeba w pierwszej kolejnosci oczyscic Korone z ludzi ktorzy doprowadzili do tego balaganu i prowizorki myslac tylko o wlasnych zyskach, a majac Korone w d....
qiqo2020-07-28 20:47:36
wszystko ładnie pięknie ale gdzie jest prokuratura z Kielc? przecież to jest wał nad wały, Niemiec nie przyjedzie już do Polski bo się boi aresztowania za ten przewał. Dostał klub, ze znajomym menadżerem i prezesem powkładał swoje słupy, które nigdy nie zagrały w zadnym meczu i wyciągnęli pieniądze od głupich polaczków.

Ja oficjalnie, 31 lipca zakończyłem sponsorowanie tego procederu oddając dekoder canal+ po 25 latach. Każdemu proponuję to samo żeby nie sponsorować takiej patologii.
@Rasomi2020-07-28 20:52:24
Po co mają to ciągnąć? Jeśli Korona nie dostanie licencji na grę w 1 lidze, to g**wno dostaną. A tak przepiszą długi na miasto, nic w ten klub nie włożyli wszystko szło z ekwiwalentów za grę w ekstraklasie, same darmowe transfery i jeszcze miasto od nich odkupi klub, który najpewniej dostali w ramach jakieś dziwnej transakcji i jeszcze na tym zarobią. W przeciwnym razie zniszczą go, ale sami wyjdą z kwitkiem, a to im się nie opłaca.
@qiqo2020-07-28 21:01:42
Jeśli Niemcy się nie zgodzą a klub ogłosi upadłość to pozwałbym ich do sądu. Mają takie prawo. Mogą ich oskarżyć o zniszczenie klubu.
Ula2020-07-28 21:13:10
Nie ludzie się że to się dobrze skończy. Niemcy się nie zgodzą jeżeli wogole coś niby odpiszą
Fdf2020-07-28 21:29:38
To jest chore. Niemcy wyprowadzili kasę, niby pożyczył pieniądze klubowi, kręcili, motali A teraz chcą jeszcze zarobić na sprzedaży. Co to znaczy że wszyscy radni są za. To nie są ich pieniądze, jak tak bardzo chcą to niech sobie za swoje kupują.
Gumofilce2020-07-28 21:29:48
Czyli jak - bierzemy za zeta i spłacamy długi ( dobra whisky dlarego jto wie ile to jest naprawdę, może kilkadziesiąt baniek ?) czy moze odkupimy za 20 baniek. Na podstawowe rzexzy musto nie ma kasy a na cyrk na kółkach się znajdzie.
Don2020-07-28 21:37:48
Niezależnie czy zaczniemy od I czy od niższej ligi trzeba organizacyjnie zacząć wszystko od nowa.Zrobić wszystko aby wróciły osoby, które miały ten klub w sercu a z różnych przyczyn musiały odejść z klubu a były jego wizytówką.
michal2020-07-28 21:42:31
Jako mieszkaniec Kielc jestem PRZECIW!
Kielczanin2020-07-28 21:49:07
radni, którzy nie chcą poinformować swojego suwerena (czyli mieszkańców miasta, kibiców) jaką propozycję przedstawił niemiec. O kontrpropozycji nawet nie wspomnę. CZYJE TO SĄ PIENIĄDZE ?
Scyzor2020-07-28 22:18:38
Brawo. Trzymamy kciuki
Rasomi2020-07-28 22:18:39
Mam nadzieję, że przegram tą flaszkę. Chociaż patrząc po zachowaniu Niemców nie wiem na czym bardziej im zależy czy zniszczeniu klubu czy na odzyskaniu pieniędzy.
Ja2020-07-28 22:54:21
do Michał 21:42 masz gówno do gadania
ja2020-07-28 23:01:04
@Don ja bym napisać zrobić wszystko aby te osoby nie wróciły do klubu - bo tak nadawały na klub widać że oderwani od koryta. Znów będzie kolko wzajemnej adoracji. Miasto powinno odrazy szukać możliwości sprzedania klubu. Ja nie chce powrotu tego co było, mamy iść na przód.
bez nerw2020-07-28 23:10:31
Skoro wszyscy radni są na tak, to znaczy że ta kontroferta jest znośna finansowo.
Pomyślcie , przecież gdyby tam były jakieś wielkie miliony to radni by się pokłócili. Jeżeli mówią że nawet w przyszłym tygodniu tzn. że nie może być mowy o wielkich pieniądzach bo miasto nie ma wolnej kasy.
Musi być coś bezgotówkowego lub na raty.
Dieter też kupował na raty.
niestety...2020-07-28 23:40:44
z perspektywy podatkowej, wcale nie jest tak, że upadłość tego biznesu nie jest im na rękę. Jeśli odnotują wielomilionowe straty w PL a zysk w DE to w zasadzie będą mogli to sobie zoptymalizować - nie zapłacą podatku
u nas jeszcze nie ten etap2020-07-28 23:43:24
A bankruta z Krakowa uratowali jeden piłkarz, dwóch biznesmenów i kibice, ale najpierw prokuratura musiała prezes wsadzić za kraty.
Scyzor od urodzenia2020-07-29 00:48:24
Opanuj się jeden z drugim. Żyjemy w takich czasach a nie innych. Korona , Scyzory, Kielce Au , Daliśmy się podprowadzić tym Niemcom , ale teraz siła i należy zrobić wszystko aby Koroneczka była dalej dumą Kielc! Już nigdy więcej pseudo obcych frajerów. Ja żyję w tym mieście i zawsze było tak ze na weekend chodzimy na Koronkę ! Piłka nożna jest specyficzna , żadko kiedy jest tak ze wszystko jest na plus , ale w nas płynie złocisto krwista krew i pokażmy innym klubom że w Kielcach też są Scyzory , a nie jakieś piz.dy.Także każdy scyzor dokłada cegiełkę do tego wszystkiego , aby Każdy Scyzor był dumny z tego że żyje w tym mieście. I na koniec otwórzcie konto gdzie każdy ze swej strony ile na swoje możliwości może wpłacić i wspomóc Koronkę ????.I już naprawdę na koniec p, Michale Sołowow prośba wejdź w Koronę , masz głowę nie od parady zrób porządek z tym wszystkim , pamiętaj że też jesteś Scyzor i będziesz miał Szacun do końca życia! Każdy w Kielcach będzie o tym pamiętał !!! Spażyłeś się na Mitexie , ale są już inne czasy , dla przykładu p. Filipiak z Cracovi.
@bez nerw2020-07-29 07:24:46
a kto powiedział że ta kontroferta zostanie przyjęta?
pablito2020-07-29 11:48:14
Zostanie przyjęta - sprytny mechanizm - sprzedadzą za łan euro a w zamian spłacą wszystkie długi wobec rodziny H., znaczy Miasto spłaci, a gdzie tam Miasto - kielczanie! w końcu to MIEJSKI Klub Sportowy hahaha
jjj2020-07-29 19:54:16
Kamilek się lansuje za miejskie pieniądze. Reszta też się zgadza, bo nikt nie chce być grabarzem Korony. A przecież zbliża się ewentualne referendum, więc wszyscy będą ech i ach, żeby czasem nie wyszło, że uratowanie klubu to zasługa Wenty. Tymczasem Niemiec ze złośliwości pewnie będzie zwlekał. Jeśliby jednak na to poszedł to ja proponuję na nowego prezesa Wojciecha Lubawskiego. W końcu przez lata to był jego "prywatny" klub. Lepszego fachmana nie znajdziecie.
Marek2020-07-30 19:22:50
Pan Puchalski to samochwala i facet chory na władzę.

Ostatnie wiadomości

Rozgrywane w Chorwacji handballowe mistrzostwa świata drużyn Masters zakończone triumfem ekipy ze stolicy województwa świętokrzyskiego. Masters Handball Kielce ukończyło zawody na wysokim trzecim miejscu.
Dominick Zator znalazł się w kadrze reprezentacji Kanady na mecze towarzyskie z Holandią i Francją. Przypomnijmy, że oba zespoły będą grupowymi rywalami reprezentacji Polski podczas zbliżającego się EURO 2024.
Napastnik Korony Kielce Jewgienij Szykawka nie znalazł się w okrojonej kadrze reprezentacji Białorusi na czerwcowe zgrupowanie. Napastnik Korony może zagrać w meczach towarzyskich z Rosją i Izraelem.
Ostatnia kolejka Fortuny 1. Ligi niosła za sobą wiele niewiadomych. Toczyła się walka o bezpośredni awans, baraże, a także o utrzymanie w lidze. Jak przystało na zaplecze, było kilka niespodzianek. Jest to m.in. bezpośredni awans GKS-u Katowice oraz brak Wisły Kraków w strefie baraży.
Korona Kielce w miniony weekend wywalczyła utrzymanie na najwyższym szczeblu rozgrywek. Drużyna Kamila Kuzery zakończyła sezon na czternastym miejscu wyprzedzając Radomiak Radom oraz spadkowiczów: Wartę Poznań, Ruch Chorzów oraz ŁKS Łódź. We wtorek w siedzibie klubu odbędzie się specjalna konferencja prasowa z udziałem prezesa Łukasza Jabłońskiego.
Industria Kielce została wicemistrzem Polski, co oznacza, że klub ze stolicy regionu świętokrzyskiego nie ma zapewnionego miejsca w nowym sezonie Ligi Mistrzów. Sprawdziliśmy, jakie drużyny mogą rywalizować o „dziką kartę”.
40 strzelonych i 44 stracone bramki to bilans Korony Kielce w tegorocznych rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy. Jak wyglądał sezon „żółto-czerwonych” w podsumowaniu liczbowym?
Orlen Wisła Płock wróciła na mistrzowski tron po trzynastu latach przerwy. Radość i wielka ulga to uczucia, które towarzyszyły „Nafciarzom” po zdobyciu złotego medalu Orlen Superligi.
Po drugim spotkaniu finałowym Orlen Superligi głos zabrali Tomasz Gębala (Industria Kielce) oraz Niko Mindegia (Orlen Wisła Płock).
Po drugiej finałowej porażce z Orlenem Wisłą Płock Industria Kielce została wicemistrzem Polski. Zawodu z takiego obrotu spraw nie krył Krzysztof Lijewski.
Po zdobyciu przez Orlen Wisłę Płock mistrzostwa Polski, doszło do wręczenia nagród dla najlepszych szczypiornistów sezonu.
Artsem Karalek będzie przywdziewał „żółto-biało-niebieską” koszulkę do 2028 roku! O przedłużeniu kontraktu poinformowano przed rozpoczęciem drugiego meczu finałowego Orlen Superligi.
Spotkanie pełne dramaturgii zakończone porażką Industrii Kielce. Po regulaminowym czasie gry było 20:20, doszło do zaciętego konkursu rzutów karnych, w którym "Nafciarze" okazali się lepsi (8:7). Trofeum mistrzostw Polski finalnie trafiło w ręce Orlen Wisły Płock.
W 32. kolejce III ligi grupy IV KSZO pokonał Kapraty Krosno, a Star Starachowice Unię Tarnów. Czarni Połaniec okazali się natomiast słabsi od Wisłoki Dębica.
Górnik Zabrze brązowym medalistą Orlen Superligi. Szkoleniowcem zespołu z Górnego Śląska jest Tomasz Strząbała, legenda Iskry Kielce.
Nie milkną echa pierwszej konfrontacji finałowej Orlen Superligi. Głos w sprawie kontrowersji w rozmowie z TVP Sport zabrał trener Wisły Płock Xavier Sabate.
W ostatniej, 34. kolejce, PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Lechem Poznań 2:1. O losach „żółto-czerwonych” i pozostaniu w elicie zdecydował dublet Jewgienija Szykawki.
Napastnik Korony Kielce Jewgienij Szykawka został nominowany do najlepszej „jedenastki” 34. kolejki PKO BP Ekstraklasy.
Korona Kielce zapewniła sobie utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie dzięki wyjazdowemu zwycięstwu nad Lechem Poznań 2:1. – To zwycięstwo dedykujemy kibicom, bo zasługują na tę Ekstraklasę – powiedział po spotkaniu Miłosz Trojak, obrońca „żółto-czerwonych”.
Korona Kielce zapewniła sobie utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie dzięki wyjazdowemu zwycięstwu nad Lechem Poznań 2:1. – Bardzo chcieliśmy to zrobić dla naszych kibiców i dla nas samych – powiedział po spotkaniu Bartosz Kwiecień, kapitan „żółto-czerwonych”.
Korona Kielce zapewniła sobie utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie dzięki wyjazdowemu zwycięstwu nad Lechem Poznań 2:1. – W przerwie trener i my powiedzieliśmy sobie, że zrobimy to – wskazał po spotkaniu Jewgienij Szykawka, napastnik „żółto-czerwonych”.
W sobotę na huśtawkę emocji wsiedli wszyscy identyfikujący się z żółto-czerwonymi barwami Korony Kielce. Piłkarze prowadzeni przez trenera Kamila Kuzerę, po ciężkiej batalii, wygrali w Poznaniu utrzymując się w PKO BP Ekstraklasie. Wybieramy najlepszego piłkarza kieleckiego klubu tego meczu.
Po spotkaniu 34. kolejki PKO BP Ekstraklasy zawodu nie kryli zawodnicy Lecha Poznań. Przypomnijmy, że „Kolejorz” przegrał z Koroną Kielce 1:2, czym „żółto-czerwoni” zapewnili sobie ligowy byt.
Sezon 2023/2024 dobiegł końca. Poznaliśmy ostateczne rozstrzygnięcia.
Sezon PKO BP Ekstraklasy 2023/2024 zakończył się prawdziwym cudem i największą sensacją. Korona Kielce utrzymała się, co miało miejsce dzięki zwycięstwu nad Lechem Poznań oraz porażce Warty. – Najważniejsze, że osiągnęliśmy to, co założyliśmy – mówi trener Kamil Kuzera.
Korona Kielce utrzymana w ekstraklasie! Kielczanie wygrali na wyjeździe z Lechem Poznań, Warta przegrała w Białymstoku 0:3 i to klub z wielkopolski dołączył do grona tegorocznych spadkowiczów. – Straszny rollercoaster – mówi trener Lecha.
90 procent prawdopodobieństwa spadku, to za mało na „żółto-czerwonych”! W ostatniej, 34. kolejce, PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Lechem Poznań 2:1.
Pogoń Siedlce mistrzem 2 ligi, na zaplecze PKO BP Ekstraklasy awansowała również Kotwica Kołobrzeg. W barażach zagrają natomiast KKS Kalisz, Stal Stalowa Wola, Chojniczanka Chojnice i Polonia Bytom.
Korona Kielce rozgrywa dziś finał sezonu, a więc mecz z Lechem Poznań, którego stawką jest ocalenie dla stolicy województwa świętokrzyskiego PKO BP Ekstraklasy. Żółto-czerwoni muszą wygrać, a przy tym liczyć na korzystne rozstrzygnięcia w innych spotkaniach. Zapraszamy na relację NA ŻYWO! z tej rywalizacji.
Przed Koroną Kielce wielki finał tego sezonu w postaci MultiLigi. Koroniarze w 34. rozdaniu PKO PB Ekstraklasy powalczą na wyjeździe z Lechem Poznań. Jeśli żółto-czerwoni wygrają, a potknięcie zaliczy któryś z trójki Puszczy, Radomiak, Warta, kielczanie w przyszłym sezonie będą grać na najwyższym szczeblu rozgrywek. Gdzie można obejrzeć to spotkanie?

Copyright © 2024 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group