Do Wielkopolski bez kibiców. Korona Kielce wciąż nie odcierpiała kary za Sandomierz

28-07-2020 08:08,
Mateusz Kaleta

Bardzo ciekawie zapowiada się pierwszy mecz, jaki w nowym sezonie może rozegrać ekipa Korony Kielce. W dniach 13-16 sierpnia zaplanowana jest I runda Totolotek Pucharu Polski, w której kielczanie zagrają z ekipą z Wielkopolski. Będzie to zwycięzca finału na szczeblu Okręgu: Polonia Środa Wielkopolska lub KKS 1925 Kalisz. Tego meczu nie zobaczą jednak kieleccy kibice.

Jest to spowodowane karą, jaką na Koronę Kielce w październiku 2018 roku nałożył Wydział Dyscypliny Polskiego Związku Piłki Nożnej. Żółto-czerwoni zostali ukarani zakazem wyjazdu zorganizowanej grupy kibiców na pięć najbliższych meczów Pucharu Polski. 

To efekt starć podczas wyjazdowego meczu w Sandomierzu z miejscową Wisłą, jaki został rozegrany w ramach I rundy w sezonie 2018/19. W trakcie trwania spotkania doszło do zamieszek na trybunach. W 50. minucie, przy stanie 2:1 dla żółto-czerwonych, mecz został przerwany na ponad pół godziny, kibice wbiegli na murawę, a na niej interweniowała policja, aby nie dopuścić do konfrontacji fanów obu ekip. 

Teraz Korona wciąż musi liczyć się z konsekwencjami tamtego popołudnia. W poprzednim sezonie kielczanie nie odrobili ani jednego meczu z tej kary. Odpadli już w I rundzie Pucharu Polski, przegrywając 0:1 na własnym stadionie z Zagłębiem Lubin.

Mecz Korony ze zwycięzcą Okręgowego PP w Wielkopolsce może być pierwszym meczem nowego sezonu w wykonaniu żółto-czerwonych. Zaplanowany jest jeszcze przed startem ligi. Istnieje jednak możliwość przesunięcia go na tydzień później. Leży to w kwestii porozumienia obu zespołów. 

fot: Anna Benicewicz-Miazga

Prokoder Studio
Reklamy Kielce: Kasetony reklamowe, szyldy,
oklejanie witryn, samochodów i autobusów, drukarnia
wielkoformatowa,
gadżety reklamowe, strony internetowe, projekty graficzne, gadżety
reklamowe

Wasze komentarze

Zapytajnik2020-07-28 18:37:53
Co na te zakazy mówi pandemia? :)
kk2020-07-28 19:13:54
Z tego co wiem to Raków Czę-wa miał rok na modernizację stadionu i grę na obcym terenie. Pytam więc , skoro prace mają potrwać jeszcze minimum 8 m-cy to dlaczego mają licencje na przyszły sezon ?.

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group