Korona II Kielce przygotowuje się do sezonu III ligi. Są zmiany w kadrze zespołu

26-07-2020 14:40,
Mateusz Kaleta

W obliczu niepewnej sytuacji Korony Kielce normalnie do startu rozgrywek trzecioligowych przygotowuje się druga drużyna kieleckiego klubu. Żółto-czerwoni zgodnie z planami powinni wybiec na boisko już za tydzień. W składzie zespołu doszło do kilku zmian. Były odejścia, ale w zamian drużynę zasiliło kilku graczy z zespołu juniorów.

Kielczanie pracują pod okiem Sławomira Grzesika na własnych obiektach. W tym wyjątkowo nietypowym okresie przygotowawczym nie rozgrywali żadnych sparingów. Pracowali nad siłą, motoryką i taktyką, a formę szlifowali rozgrywając zaległe mecze Okręgowego Pucharu Polski. W finale rozgrywek kielczanie przegrali w Ożarowie 3:4 z KSZO Ostrowiec Św.

W zespole Korony II ćwiczy 23 zawdoników. Kadra zespołu zmieniła się - z klubu odeszło dwóch zawodników: bramkarz Jakub Dutka, który trafił do czwartoligowego Spartakusa Daleszyce, oraz napastnk Kacper Rogoziński, który zasilił trzecioligowy ŁKS Łagów. 

Skład trzecioligowej Korony II został zasilony najzdolniejszymi zawodnikami z drużyny U-18 oraz juniora młodszego U-16. Do drużyny włączeni zostali: bramkarz Mikołaj Drej, obrońcy: Igor Kośmicki i Jakub Przybysławski, pomocnicy: Dawid Słabosz, Jakub Cukrowski, Dawid Grabarczyk, bracia Karol i Radosław Turek oraz napastnicy Jakub Rybus i Bartosz Kralka. Do zespołu po zakończnym wypożyczeniu do Skry Częstochowa wrócił też Michał Dziubek. 

Mimo, że przyszłosć kieleckiego klubu stoi pod dużym znakiem zapytania, rezerwy Korony trenują normalnie i planują przystąpić do trzecioligowych rozgryewk zgodnie z planem. Najbliższy tydzień żółto-czerwoni spędzą w mikrocyklu przygotowawczym do pierwszego meczu sezonu. Korona II Kielce rozpocznie zmagania na wyjeździe ze Stalą Kraśnik. To spotkanie już 2 sierpnia o godz. 16:00.

fot: Mateusz Kaleta

Wasze komentarze

z przymrużeniem oka2020-07-26 16:37:28
Po wyczynach niemców i prezesa może się okazać ,że Korona II w 3 lidze ,a Korona I w B- klasie
Do z przymrużeniem oka2020-07-26 18:52:59
To wtedy okaże się że skład z dwójki idzie w kosmos bo z jedynki ich przesiądą

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group