Bartoszek: Jeśli będą podstawy do tego, aby Koronę odbudować, to podejmę się wyzwania

25-07-2020 11:54,
Mateusz Kaleta

Ważna deklaracja ze strony trenera Macieja Bartoszka. Szkoleniowiec Korony Kielce cały czas czeka na rozwój wydarzeń i wierzy, że klub wystartuje w przyszłym sezonie w I lidze. Sam zapowiada gotowość do ratowania i pomocy żółto-czerwonym. - Jeśli będą stabilne podstawy do tego, aby Koronę odbudować, to podejmę się wyzwania - zapowiedział w programie "Stan Futbolu" trener Korony Kielce. 

- Nieważne ile razy upadasz, ważne ile razy się podniesiesz. Jestem gotowy. Jeśli natomiast będzie to projekt zagrożony, to drugi raz nie będę zbierać wszystkiego na swoją głowę - zaznaczył 44-latek.

Dziennikarze dyskutowali z trenerem Maciejem Bartoszkiem na temat ostatnich wydarzeń w kieleckim klubie. Dywagowali także nad przyszłością ekipy ze Ściegiennego.

- Mam wrażenie, że przez ostatnie trzy lata nastapił taki mocny odwrót od Korony. Na ostatnim meczu, w którym żegnałem się z Koroną, był pełen stadion. Teraz wszyscy widzą, jak jest. To wszystko stało się przez ostatnie dwa, trzy lata - mówił Bartoszek.

Odniósł się także do przyszłości kieleckiego klubu. - Życzyłbym sobie i Koronie, aby powrót do Ekstraklasy zajął dwa lata. Ale to optymistyczny scenariusz. Ten rok Korona potrzebuje na to, aby się otrząsnąć po tym, co się stało. Trzeba od nowa zbudować drużynę. Prawda jest taka, że tu nie ma nikogo - zaznaczył szkoleniowiec.

- Gdybym ja bym był w klubie, Korona zawsze będzie walczyła o awans. Dlaczego nie w tym sezonie? Powód jest prosty: Zostały nam cztery tygodnie do rozpoczęcia ligi. Przede wszystkim zmieniają się warunki finansowe, a klub nie jest w obecnym w stanie dźwignąć takich kontraktów, jakie teraz były - zwrócił uwagę Maciej Bartoszek.

Szkoleniowiec kieleckiego klubu przez ostatnie pół roku został w klubie wiele serca. Po spadku z Ekstraklasy nie chce opuszczać klubu. Zaznacza jednak, że aby Korona przetrwała, potrzebne jest zaangażowanie wszystkich. 

- Miasto, sponsorzy, kibice - to fundamenty Korony Kielce. Wszyscy bardzo mocno liczymy na wsparcie przede wszystkim sponsorów strategicznych: Suzuki i Lewiatana. Bardzo im dziękuję za ich już dotychczasowe zaangażowanie w klub. Gdyby nie prezes Suzuki Piotr Dulnik, bardzo ciężko byłoby mi zmotywować chłopaków i wzniecić w tych piłkarzach wolę walki. Trzeba powiedzieć, że wielu piłkarzy straciło do prezesa Zająca zaufanie, byli pokłóceni. Prezes Dulnik był w szatni, dużo rozmawialiśmy. Jeszcze przed spadkiem zdecydował, że chce zostać w Koronie Kielce i przedłuży długofalową umowę - zaznaczył trener Korony Kielce.

Cały odcinek "Stanu Futbolu", którego gościem był Maciej Bartoszek można obejrzeć W TYM MIEJSCU.

fot: Maciej Urban

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wasze komentarze

bez litości2020-07-25 12:09:50
Mam nadzieję ,że bez wyroków dla pseudowłaścicieli się nie obejdzie , a pseudoprezesowi i pseudotrenerowi gino współudział za zniszczenie klubu!
repolonizacja klubu2020-07-25 14:42:40
Pseudowłaściciele do paki, zarząd do paki, gino do paki, szrot z 7 stron świata sprowadzony przez w/w wszyscy won! Trener Maciej zostaje i repolonizacja Korony.
Słowacki2020-07-25 15:04:59
Prezydencie Wenta zgłosić do prokuratury przekręty zarządzających klubem.
Pajace a nie Kibice2020-07-25 16:04:15
Kazdy placze ze gino zniszczyl Korone a co on takiego zrobil? Polskim Gwiazda jak Zubrowski nie chcialo sie pozadnie Trenowac i sie zbuntowali a Gino Ile meczy trenowal w Tym sezonie? 7 a Bartoszek? Co takiego zrobil w swoich meczach? Bo przegral Prawie wszystko i nie Ma Marudzenia ze nie mial pilkarzy mial mial tylko Jest slabym trenerem i jesli zostanie zostaniemy w 1lidze albo gorzej z Gino bylaby Ekstraklasa a chcielisce bartoszka To macie
Krzysiek2020-07-25 16:04:33
Maciek prosimy zostań z nami !
Słowacki22020-07-25 16:07:36
Prezydencie Wenta zgłosić do prokuratury przekręty zarządzających klubem. w którym Panie Prezydencie ma Pan jako Miasto Kielce 28% udziałów a w Radzie Nadzorczej zasiada Pana przedstawiciel p. Paweł Gągorowski pełniąc funkcję Wiceprezesa Rady Nadzorczej.
Kix2020-07-25 16:47:35
@ pajace kibice, Żubrowskiemu być może nie chciało się trenować tak za Lettieriego jak i za Bartoszka z tym ,że za Lettieriego otrzymywali regularnie swoje gaże. Co miał chłop zrobić jak była apatia w drużynie a jeszcze pseudo sędziowie podcinali skrzydła..?
@Pajace a nie Kibice2020-07-25 19:57:50
Wyrzucił z klubu piłkarzy z niezłymi jak na Koronę umiejętnościami ,a zaangażował miernoty typu Keckes ,Jukić, Petrak...
kibic2020-07-25 22:42:32
Odbudowę Korony należałoby rozpocząć od sprzątania po poprzednikach, czyli: postawieniem władz klubu przed obliczem prokuratora, wysłaniem listu gończego za głównym właścicielem klubu, a następnie postawienie go też przed obliczem prokuratora za działalność na niekorzyść spółki i poniesienie ogromnych przez nią strat. Jeśli od tego się nie zacznie, to nie ma sensu reanimować prawie trupa bez odpowiednich warunków.
Don2020-07-25 22:45:16
Szkoda tylko że ten, co tak się utożsamia z kibicami, zachowuje się teraz jak szczur
kibic2020-07-25 22:45:22
P.S. Chętnie widziałbym Lettieriego z zarzutami, ale akurat to nie jego wina, że ktoś mu zaproponował kontrakt według którego mógł robić co chciał bez konsekwencji za spore pieniądze. Za to odpowiada ten, co zgodził się na taką umowę czyli ktoś z władz klubu.
zęby bolą2020-07-25 22:53:18
Jak się czyta komentarze, że komuś nie chciało się trenować, to dochodzi się do wniosku, ze dobrze się stalo, ze Korona Kielce za niedługo przestanie być klubem piłkarskim. No jak jeden z drugim cymbałem albo de bilem może pisać, ze komuś nie chcialo się trenować?! Piłkarze to zawodowcy i oni robią to, co nakazują im trenerzy! Oni sami nie mogą trenować kiedy chcą, bo są ściśle powiązani z cyklami treningowymi. Taki Rymaniak chciał potrenować więcej w Piaście i Fornalik go przystopował. To nie jest A klasa, ze trenuje się jak się chce i kiedy się chce. Tu są cykle treningowe, odpowiednie odżywianie itp. I to wszystko zależy od sztabu szkoleniowego. Jeśli coś wychodzi nie tak, to świadczy o tym, ze gdzieś popełniono błędy. Piłkarze są jak roboty.
Kix2020-07-25 23:39:05
@pajace, sam sobie zaprzeczasz, gloryfikujesz Lettieriego ganiąc Bartoszka a potem piszesz, że Lettieri wyrzucił dobrych piłkarzy zatrudniając odpady...., No więc jak Bartoszek miał utrzymać Koronę z tymi drewnani...??
Kix2020-07-25 23:50:14
@zęby bolą ale od twoich wypocin. Każdy trener widzi podczas treningów czy zawodnik wykazuje odpowiednie zaangażowanie, czy przykłada się do treningu czy tylko odrabia pańszczyznę i to miał na myśli trener Bartoszek, i nie ubliżaj nikomu gdy nie umiesz czytać lub skuchac ze zrozumieniem...
@repolonizacja klubu2020-07-26 07:53:33
Tak jest!
Suzuki, Coca Cola, Puma i Lewiatan bo to nie POLSKA NAZWA! Też wyp...!
Niech sponsorują INNYCH!
Piłkarze TYLKO blondyni o niebieskich oczach!

CHŁOPIE! ZEJDŹ ZE SŁOŃCA!!!
To jest UDAR!
@@repolonizacja klubu2020-07-26 09:45:01
Głębiu , o kadrze piłkarskiej pisze
@@repolonizacja klubu2020-07-26 09:46:27
a to co zrobili niemiecy i ich wspólnicy- prezesa i trener Gino można określić oszustwem?
@@ repolonizacja klubu2020-07-26 09:50:59
"Piłkarze TYLKO blondyni o niebieskich oczach!" ??? ...ale czyści aryjczycy właśnie doprowadzili klub do ruiny! Widzisz FRYCU najpierw pomysl zanim skomentujesz
@@repolonizacja klubu2020-07-26 09:55:16
Słuchaj VOLK-ik klub istnieje od 1973 roku , a "rasa panów" właścnie go doprowadziła do ruiny!
@@repolonizacja klubu2020-07-26 13:53:22
przyjdź na Bocianek
zęby bolą2020-07-26 16:36:50
do Kix. Ja lamusie nie mam nic do trenera Bartoszka, podobnie jak nie mam nic do Smyły, a mój wpis dotyczył czasów kiedy Lettieri był trenerem. To efekty jego "pracy" a nie jego następców. Ty jesteś za głupi żeby to zrozumieć.
RK2020-07-26 17:01:21
Krytycznie, działania Bogdana Wenty w sprawie zarządzania i sytuacji z jaką obecnie zmaga się Korona Kielce, ocenił przewodniczący Rady Miasta Kamil Suchański. Jak stwierdził, to co się dzieje wokół Korony od momentu przejęcia władzy przez Bogdana Wentę jest niepokojące.
W rozmowie z Radiem Kielce podkreśla, że prezydent Kielc popełnił szereg błędów w kontaktach z niemieckimi właścicielami Korony, czego przykładem jest m.in. doniesienie do prokuratury w sprawie możliwych nieprawidłowości finansowych, które kwestionowało także prawo własności zagranicznych inwestorów.
- Dzisiaj nie dowiedzieliśmy się o żadnym pomyśle pana prezydenta Bogdana Wenty, na to w jaki sposób chce ten temat rozwiązać. Jedyne czego się dowiedzieliśmy, a co również jest niepokojące, że wysłannikiem do negocjacji biznesowych pomiędzy stronami jest prezes Korony Krzysztof Zając. Nie rozumiem tego, w jaki sposób prezes spółki może być reprezentantem któregoś z jej właścicieli. W świetle tego co dziś usłyszeliśmy uważam, że potrzebne jest pilne spotkanie zarządu spółki z radnymi jak również z panem prezydentem i inwestorami - dodaje.
Mimo, że przewodniczący apelował aby to prezydent Wenta osobiście ustosunkował się do pytań radnych, do odpowiedzi został wyznaczony Sławomir Stachura, dyrektor kancelarii prezydenta. Urzędnik zaapelował do radnych o cierpliwość, a także o to aby poczekać do 4 sierpnia kiedy po raz kolejny zebrać ma się walne zgromadzenie akcjonariuszy Korony Kielce, które może zdecydować o dokapitalizowaniu sportowej spółki.
Problem w tym, że klub do końca lipca musi przedstawić dokumenty potwierdzające wysokość budżetu na nadchodzący sezon. Jeśli tego nie zrobi, nie dostanie licencji na grę w I lidze.
Radny Kamil Suchański pytał także dlaczego w sytuacji, gdy do Bremy na spotkanie z rodziną Hundsdörferów, czyli głównymi udziałowcami Korony, pojechał prezes Korony Kielce Krzysztof Zając nie wybrał się tam Bogdan Wenta jako przedstawiciel miasta, czyli mniejszościowego akcjonariusza.
Horton2020-07-26 18:47:27
Dawno już nic się nie odzywałem, co nie znaczy że nie obserwowałem tego co się dzieje z Naszą Koroną. Pozwólcie na kilka przemyśleń. Być może nie mają nic wspólnego z rzeczywistością, a być może mają ,,,,,
Co do obrażania się rodziny Hundsdorferów:
Przypominacie sobie jaka akcja Hejtu przeszła przez Niemcy jeśli chodzi o klub Budesligi z Hoffenheim ? Ten właściciel dopiero się nasłuchał. NIe ma co porównywać do tego co wypisywano o wlaścicielach Korony. Każdy. kto ma w swojej własności klub sportowy musi liczyć się z tym, że przychylność kibiców na pstrym konie jeździ. W NIemczech jest tak samo jak w Polsce. Jeśli drużyna wygrywa to wszystko jest cudownie, gorzej gdy przegrywa. Czy Panowie z Niemiec żyją w innej rzeczywistości? Natomiast usprawiedliwianie rodziny Hunderstorferów przez prezesa Zająca budzi we mnie podejrzenie, że wiedział o prawdziwych intencjach tych Panów. Nazywano to PROJEKTEM. Nasuwa się kilka pytań co do tego projektu. Pozwólcie, że pociągnę dalej moją wyobraźnię:
Panowie z NIemiec wpadli na pomysł by zarobić trochę pieniędzy. A może przy okazji trochę ich uprać? Nie mnie to osądzać, lecz odpowiednim służbom w Niemczech i Polsce. Załóżmy, że Panowie wpadli na pomysł:
Kupujemy za tanie pieniądze większościowy pakiet akcji klubu piłkarskiego.
Mamy zaprzyjaźnione agencje piłkarskie, które dadzą nam pilkarzy.
Każdy z nicht musi nam przez pół roku lub rok płacić 30 procent pensji miesięcznie (niekoniecznie oficjalnie). Przy dużej wymianie piłkarzy - co pół roku robi się z tego duża suma. Utrzymanie klubu dokonuje się na podstawie pożyczek, które Klub musi oddać. Drugi mniejszościowy właściciel z pewnością będzie płacił jego należności. Do tego dochodzą pieniądze z ekstraklasy i od sponsorów. W ten oto sposób rocznie zarabia się kilka milionów złotych. Myślę, że około 10 przez te trzy lata zarobili. Po przejęciu klubu przez Niemców kaódy stawiał sobie pytanie:
- dlaczego zwolniono trenera Bartoszka mimo, że osiągnął wielki sukces ?
Moja odpowiedź : Bo nie zgodziłby się na tych piłkarzy. Musiał to być ich człowiek - Lettieri. On musiał wszystko wiedzieć. Pytanie, czy wiedział też o tym prezes Zając ? Być może nie, a być może tak. I coś mi podpowiada, że on też raczej musiał wiedzieć. Przecież to on podpisywał kontrakty. Chyba że Lettieri miał nad nim taką władzę i tak naprawdę Zając nie miał nic do powiedzenia.
Gdy zauważono, że klub spadnie i nie będzie takich pieniędzy do zgarnięcia to zaczęto się wycofywać. A być może sygnałem było przekazanie prokuraturze pewnych nieprawidłowości przy zakupie. Zaczęto się bać, że włączą się w to służby polskie, a może i niemieckie i skończy się to KATASTROFALNIE. Dlatego też takie postępowanie, a nie inne. Tak naprawdę to o wyjściu z Klubu już dawno zadecydowano.
Ciekaw jestem waszego zdania na ten temat.
z dystansu2020-07-26 21:00:41
Suchańskiego tyle interesuje Korona co śnieg sprzed dwóch lat. Dla niego liczy się tylko urząd prezydenta a nie Korona. Jedynym błędem Wenty był brak nacisku na głównego udziałowca klubu, a tak naprawdę to ten brak nacisku to sprawa radnych miasta. Prezydent pełni urząd raczej jako notariusz tego co przegłosują radni, a wśród nich Suchański. Ten człowiek aż nogami przebiera żeby zająć miejsce Wenty. Osoba o nicku RK pewnie pracuje dla Suchańskiego bo też liczy na jakiś stołek?
gdzie Suchański byłes jak się paliło2020-07-27 00:08:50
A dlaczego Suchański jako przewodniczący rady miasta nie inicjował działań kontrolnych w spółce z udziałem miasta?
Pamiętam jak go pociotki promowały jaki to on fachowiec od Korony, że niby plan naprawczy stworzył itd.
Teraz jest kompletnie niewiarygodny bo już się rozeszli z Wenta i atakuje go codziennie z pobudek osobistych.
@gdzie Suchański byłes jak się paliło2020-07-27 09:18:50
Kamil Suchański w Radzie Nadzorczej był od kwietnia 2015 do lutego 2017.
Musisz o to pytać obecnego Wiceprezesa Rady Nadzorczej Korony S.A., Pawła Gągorowskiego.

Ostatnie wiadomości

W ostatnich godzinach zintensyfikowały się plotki o powrocie Andreasa Wolffa do Niemiec. Doświadczony bramkarz wzbudza zainteresowanie m.in. THW Kiel, który ma proponować ciekawą wymianę.
Już w najbliższą sobotę (22 czerwca) piłkarze Korony Kielce rozegrają pierwszy sparing podczas letnich przygotowań. Kibice będą mogli obejrzeć to spotkanie.
Mistrzowie Litwy FK Panevėžys mogą być rywalami Jagiellonii Białystok w drugiej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Ekipę z Poniewieża do trofeum doprowadził dobrze znany w Polsce Gino Lettieri.
Korona Kielce poznała terminarz 2. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Departament Logistyki Rozgrywek wskazał dokładne godziny rozegrania ostatnich lipcowych meczów.
Przed nami spotkania 2. kolejki fazy grupowej EURO 2024.
W dynamicznie zmieniającym się świecie biznesu, gdzie konkurencyjność firmy zależy od jej zdolności do efektywnego zarządzania zasobami ludzkimi, odpowiednie przechowywanie dokumentacji pracowniczej staje się kluczowym elementem strategii zarządzania. Przechowywanie dokumentów pracowniczych, od akt osobowych po umowy i oceny wydajności, wymaga nie tylko spełnienia wymogów prawnych, ale także zapewnienia szybkiego dostępu do informacji oraz ochrony prywatności i danych pracowników.
Marcel Stefaniak obrońca drugoligowej Olimpii Elbląg w trwającym tygodniu przechodzi testy w Koronie Kielce. Taką informację podał świętokrzyski ekstraklasowicz na swoich social mediach.
Trzy interesujące transfery przeprowadziła w ostatnich dniach Orlen Wisła Płock. Wszystkie to młodzi zawodnicy zza granicy.
Jest pierwsze wzmocnienie sztabu szkoleniowego Korony Kielce. Nowym trenerem analitykiem został Damian Kozakiewicz.
W piątym dniu mistrzostw Starego Kontynentu kibice zobaczą tylko dwa mecze. Do walki staną dziś (18 czerwca) zespoły z grupy F.
Ostatnimi czasy nie brakuje dyskusji na temat przyszłości Korony Kielce. Zaczynając od prezesa, przez trenera, na zawodnikach i finansowaniu kończąc. W debacie pojawił się także temat herbu żółto-czerwonych. Padło pytanie, czy pozostać przy 16-letnim emblemacie Korony, czy jednak dokonać pewnych zmian.
Przed nami czwarty dzień EURO 2024. W poniedziałek zagrają grupy E I D. Pierwszym spotkaniem będzie rywalizacja Rumunii z Ukrainą. Ta potyczka może zadecydować, która z drużyn awansuje do fazy pucharowej z grupy E.
W inauguracyjnym meczu Mistrzów Europy 2024 Polacy przegrali z Holandią 1:2. Bramki zdobyli Adam Buksa oraz Cody Gakpo i Wout Weghorst.
Trzeciego dnia Mistrzostw Europy 2024 swoje zmagania rozpoczyna reprezentacja Polski. Pierwszym rywalem „biało-czerwonych” będzie Holandia.
Dwa dni po podpisaniu umowy promocyjnej z miastem Kielce Industria wypuściła pierwszy film chwalący walory turystyczne stolicy regionu świętokrzyskiego.
KPR Legionowo, Padwa Zamość lub SPR Handball Stal Mielec mogą zastąpić Grupę Azoty Unię Tarnów w rozgrywkach Orlen Superligi.
Piłkarze Staru Starachowice zdobyli Chemar Rurociągi Pucharu Polski. W meczu finałowym pokonali po rzutach karnych Czarnych Połaniec.
27 piłkarzy Korony Kielce zameldowało się na pierwszym przedsezonowym treningu. Tym samym żółto-czerwoni rozpoczęli przygotowania do sezonu 2024/2025. Kogo zabrakło przy ulicy Kusocińskiego?
Korona Kielce wróciła do treningów. W „żółto-czerwonym” klubie zdaniem trenera Kamila Kuzery może dojść do wielu ruchów transferowych.
Piłkarze Korony Kielce powrócili do treningów. Po pierwszej jednostce sytuację kadrową skomentował trener zespołu Kamil Kuzera.
To koniec pewnego rozdziału w historii żółto-czerwonych! Bramkarz Konrad Forenc po trzech sezonach opuszcza Koronę Kielce. Klub nie zdecydował się na przedłużenie kończącej się właśnie umowy.
Sześciu piłkarzy Korony Kielce z końcem czerwca odchodzi z klubu. O decyzji poinformowano za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej.
Problemy spadkowicza z PKO BP Ekstraklasy Warty Poznań się pogłębiają. Po kłopotach ze stadionem teraz klub prosi piłkarzy o zmiany w harmonogramie wypłat.
Po zwycięstwie Niemiec nad Szkocją (5:1) w meczu otwarcia mistrzostwa Europy nabierają tempa. W sobotę 15 czerwca zostaną rozegrane trzy spotkania.
Industria Kielce podała plan przygotowań do nowego sezonu. W trakcie cyklu wicemistrz Polski wystąpi w dwóch turniejach towarzyskich.
Piłkarze ekstraklasowej Korony Kielce już jutro (w sobotę 15 czerwca) odbędą swój pierwszy przedsezonowy trening.
Polski Związek Piłki Nożnej dokonał reformy II, III i IV ligi. O awansie do wyższej klasy rozgrywkowej zdecydują dwustopniowe baraże. Nowy system rozgrywek wchodzi w życie już w zbliżającym się sezonie 2024/2025.
Prawie 30 zawodników stawiło się na V eliminacji w/w turnieju. Tym razem w stolicy województwa świętokrzyskiego zameldowali się goście z Tarnowa. Po kilku godzinach zmagań organizatorzy wyłonili ścisłe podium.
Już dziś (14 czerwca) rusza piłkarskie EURO 2024. Na początek gospodarze Niemcy zmierzą się ze Szkocją.
Przed Koroną Kielce nowy sezon PKO BP Ekstraklasy. Dla „żółto-czerwonych” pod względem organizacyjnym ważne będą najbliższe dni.

Copyright © 2024 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group