Radni dosadnie o Koronie. Apelują o działania, są cztery warianty przyszłości klubu?

23-07-2020 14:00,
Mateusz Kaleta

Sportowy sezon zakończył się, ale emocje związane z Koroną Kielce nie opadły. Temat kieleckiego klubu został poruszony w czwartek na sesji Rady Miasta. Radni domagali się podjęcia jak najszybszych działań i przedstawienia możliwych scenariuszy ratowania kieleckiego klubu. - Paweł Gągorowski, przedstawiciel miasta w klubie, mówił o czterech wariantach dotyczących przyszłości Korony. Chcielibyśmy je poznać - apelowali zgodnie radni. Przyznali jednocześnie, że nie mają żadnych informacji na temat aktualnych działań właścicieli Korony.

Całą dyskusję rozpoczął głos Marcina Stępniewskiego, radnego Prawa i Sprawiedliwości. - Koronie grozi likwidacja i oczekuję od miasta przedstawienia wariantów na przyszłość: co teraz. Nie chcę rozstrzygać, kto jest temu winny. Teraz wszyscy - absolutnie wszyscy: prezydent, kibice, ludzie, którym klub jest bliski sercu, musimy iśc w jednym kierunku. Chciałbym poznać te możliwe kierunki, aby podjąć, decyzję który jest najlepszy. Samo ogłoszenie, że prezydent jest gotowy do podniesienia kapitału, to za mało. Bardzo dobrze, że jesteśmy gotowi, ale ja oczekuję planu na najbliższe dni. To one rozstrzygną, czy Korona będzie istnieć, czy nie - zaapelował na sesji Rady Miasta. 

- Radni, ale i kibice nie posiadają na ten temat żadnych informacji. Oczekuję przedstawienia tych koncepcji. Każda godzina jest w tej sprawie niezwykle istotna. Nie mamy czasu do stracenia - nalegał.

Radni zwrócili uwagę na fatalną wymianę informacji między akcjonariuszami, która w tym momencie odbywa się wyłącznie przez spekulacje medialne. - Zagrożenie, że Korona upadnie, jest bardzo realne. Oczekuję chociażby minimalnej informacji w tym temacie - zaznaczał Jarosław Karyś. 

Radna Anna Kibortt odniosła się do słów Pawła Gągorowskiego, który zasiada w Radzie Nadzorczej Korony z ramienia miasta. Jego zdaniem istnieją cztery warianty przyszłości Korony, ale do tej pory nikomu nie zostały one przedstawione. Wspólnie z innymi radnymi apelowała, aby razem pochylić się nad przyszłością Korony. Poddawała także w wątpliwość wiarygodność niemieckich właścicieli.

- Był szereg informacji medialnych, które wychodziły od samego większościowego udziałowca: że nie opuszczą Korony, że będą finansować klub niezależnie od spadku. Były informacje, że nowi inwestorzy byli zainteresowani klubem, ale Niemcy tych rozmów nie podjęli. Już kolejne miesiące pokazywały, że coś jest nie tak. W grudniu wyraziliśmy zgodę na podniesienie kapitału i od tamtej pory nie było żadnego działania od większościowego właściciela. Dlatego ich intencje są poddawane w wątpliwość - mówiła Anna Kibortt.

Działania władz Korony Kielce skrytykował przewodniczący Rady Miasta Kamil Suchański. Miał on też duże zastrzeżenia co do działań prezydenta Bogdana Wenty. Zaznaczał, że radni są zupełnie pomijani w dyskusjach o Koronie, a to przecież miasto jest właścicielem 28% akcji klubu.

- To, co od dłuższego czasu dzieje się wokół Korony, jest bardzo niepokojące. Mówiliśmy o mieście otwartym na inwestorów zagranicznych, a okazuje się, że my nie potrafimy zachować tego stanu, jaki mamy. Trudno zaakceptować to, co ostatnio działo się ze strony władz klubu oraz poziomu piłkarskiego, jaki Korona reprezentowała. Z drugiej strony, jak patrzy się na działania pana prezydenta Bogdana Wenty, który reprezentował nas jako mniejszościowego właściciela, to wcale nie jest lepiej - grzmiał w mocnych słowach Suchański.

Przewodniczący Rady Miasta zwrócił uwagę również na fatalne relacje między właścicielami klubu. - Na ostatnim, marcowym spotkaniu z właścicielami klubu z ust Dirka Hundsdorfera padł szereg gorzkich . Nie upublicznialiśmy tego, bo było to spotkanie zamknięte. Głos się jeżył na głowie, gdy usłyszeliśmy takie słowa odnośnie pracy miasta. Niemiecki właściciel Korony rozpoczął tamtą rozmowę od podziękowań, że z nami się spotkał. Cieszył się, że został spełniony jeden warunek, aby to spotkanie się odbyło - nieobecność Bogdana Wenty. Powiedział, że on z Bogdanem Wentą więcej przy jednym stole nie zasiądzie - przytaczał Suchański.

- Apeluję do prezydenta o jedno: aby chowając swoje ambicje, pochylił się nad tym problemem, bo trzeba ratować Koronę. Apeluję do prezydent Wenta wsiadł w samolot i poleciał porozmawiać z niemieckimi właścicielami. Nie wyobrażam sobie, aby plany dotyczące klubu były realizowane bez udziału radnych. Nikt z radnych ich do tej pory nie zna. Chciałbym poznać słowo prezydenta, aby powiedział osobiście, co myśli na temat przyszłości Korony i jakie zamierza podjąć kroki. Gdzie w tym wszystkim jest prezydent? - grzmiał w mocnych słowach Suchański.

W imieniu prezydenta Bogdana Wenty na sesji Rady Miasta wypowiadał się Szef jego Kancelarii, Sławomir Stachura. - Pan prezydent prosi o cierpliwość. Wierzy, że 4 sierpnia (wtedy zaplanowano kolejne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy - przyp. red.) uda się spotkać z większościowym właścicielem i dokapitalizować Koronę. Chcę zapewnić, że pan prezydent jest cały czas w stałym kontakcie z zarządem klubu - zaznaczył. 

- Wokół Korony powinno być teraz więcej spokoju. Wszyscy jesteśmy tą sytuacją zatroskani. Chciałbym powiedzieć państwu, że na ostatnim Walnym Zgromadzeniu prezydent Bogdan Wenta ustalał strategię działania na najbliższe dni z prezesem Zającem. Stąd wizyta prezesa w Bremie. Proszę o cierpliwość. 4 sierpnia jest dniem, w którym powinno się wiele wyjaśnić. Zapewniam państwa, że prezydent Bogdan Wenta jest w stałym kontakcie z zarządem klubu i są podjęte działania, aby klub dostał licencję na grę w I lidze - skwitował.

fot: Maciej Urban

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wasze komentarze

Parodia2020-07-23 14:20:14
4 sierpnia...I co teraz mają robić zawodnicy, trener i dzialacze czekać? Dobrze, że nie ustanowili na wrzesień spotkania.
R2020-07-23 14:36:12
Pan Stachura niech nie bredzi, bo Niemiec juz powiedzial, ze dokapitalizowania nie bedzie.
kinial2020-07-23 14:39:44
dlaczego 4 sierpnia a nie np. 24 lipca, czekają jak wszyscy uciekną z klubu na czele z trenerem Bartoszkiem
Pytanie do kieleckich mediów2020-07-23 14:41:35
Jaka jest decyzja prokuratury we Wrocławie ws. złożonego przez Bogdana Wentę zawiadomienia dotyczącego nieprawidłowości przy sprzedaży udziałów Korony Kielce?
Czy zajęli się sprawą? Czy ją umorzyli? Jaka jest decyzja administracyjna?
Rafson2020-07-23 14:53:06
Przecież działania Niemców ewidentnie wskazują na to, iż chcą żeby z jakiegoś powodu Korona upadła. Gowniarskie zachowania typu nie przyjeżdżanie na umówione spotkania i zabawa w króliczka z klubem i całymi Kielcami tak naprawdę jest książkowym przykładem braku szacunku i pluciu "polaczkowi" w twarz.
tymczasem2020-07-23 14:58:57
III liga zaczyna za tydzien granie. Kto tam bedzie gral? Wiadomo w ogole jacy zawodnicy zostali? Nikt kto rozsadnie mysli nie wierzy juz ze Korona zagra w I lidze... gdzie jakis budzet, gdzie zadownicy, gdzie trener...
@R2020-07-23 14:59:26
Może o to chodziło Miastu...
!2020-07-23 15:01:21
Radni dosadnie o Koronie? Chyba raczej o braku reakcji ze strony Miasta.
REAL2020-07-23 15:03:23
dzialc nie gadac, czas na spokoj minął, jezeli ktos nie dotrzymuje slowa kilkakrotnie to traci wiarygodność i tylko moze liczyc na naiwniaków......tzw .cwaniakom, oszutsom trzeba twardo przeciwdzilac... .
borowy2020-07-23 15:07:23
Tylko, że Pan Stachura mówił to gdy jeszcze nie wypłynęły (nieoficjalne) info od kicka. sesja rady odbyła się przed pierwszą publikacja info w radiu em. Suchański widać, że cięty na Wentę strasznie i dop... się do wszystkiego i wymyśli nawet najbardzie absurdalne pomysły aby Wenta się uganiał za dirkiem po reichu. Miejmy do siebie szacunek nawet jak trzeba będzie zaczynać od 4 ligi. A swoją drogą to ten bigos zaczął się od wąsa i jego wyboru kontrahenta i podpisania umowy na spółkę i osoby, o których wcześniej nie było mowy. Miał być sam Burdeński i taki szedł przekaz w mediach a był również dirk. A dalszy ciąg znamy.
Terry2020-07-23 15:09:41
Teraz to ciekawe co pan Wenta powiedzial wiekszosciowemu wlascicielowi ze ten juz z nim nie chce siadac przy 1 stole? Czyzby zlozenie do prokuratury pisma przez wente mialo na celu powolne niszczenie korony? Od tego sie zaczal serial z dokapitalizowaniem, nikt nie dorzuci kasy do spolki na ktorej ciazy prokurator, pretensje to mozna miec do prezydenta jesli sie okaze ze zlozenie zawiadomienia do prokuratury bylo jego bledem, a jak wiemy wszyscy panu prezydentowi blizej do iskry niz do korony a iskrze korona nie jest na reke zeby istniala na poziomie ekstraklasowym bo wtedy dostaje wieksza gaze z miasta na promocje a dla iskry juz tyle nie ma.
up2020-07-23 15:10:50
Plan jest zastapienia Korony 2 w 3 lidze tam jest juz licencja
Piotr 592020-07-23 15:19:10
Oczywiście Niemcy chcą odzyskać swój kapitał, ok. Rozumiem jednak, że tylko te 29 %, których udziały posiada Miasto.Przecież za dzia działania właściciela większościowego, Prezesa Zająca i politykę klubu odpowiadają własnie oni wraz z Zającem. Pożyczka pożyczką, ale nasuwa się pytanie, na które nigdy nikt nie udzielił odpowiedzi, a mianowicie czy wypełniali swoje zobowiązania wzglrędem mniejszościowego udziałowca tj. czy wpłacali swoją część do klubowej kasy? Jeżeli nie, to i tak kijem się wisły nie zawróci, upadłość i ciągać ich po sądach za działanie na szkodę spółki.
R2020-07-23 16:05:55
@Piotr 59 odzyskać pieniądze, lol. To tak jak ktoś kupił sobie samochód, rozwalił go na drzewie i chciał sprzedać za tyle co kupił. Bo chciał odzyskać pieniądze. A Koronę właśnie rozbili w drobny pył.
Tak sobie powiem2020-07-23 16:32:55
Nagłe zainteresowanie Koroną ze strony niektórych radnych pachnie polityką i populizmem. Może zapytaliby najpierw kim jest tak naprawdę pan(!?) niemiecki inwestor większościowy i kto to jest, dlaczego zniknął, a odnalezienie go graniczy z groteską i absurdem (to poziom ekstraklasy, podobno), jakie są jego plany, zamierzenia, podjęte (?!?!?!) działania - to do p. Suchańskiego i innych; tyle czasu było na dociekania i konkretne przedsięwzięcia panowie radni. Co chcecie zyskać? Przychylność kibiców? Kto za to ma zapłacić? Mieszkańcy Kielc, panie radny Suchański? I komu zabrać, i ile? Pytam, co wy, jako radni i przedstawiciele części 28 procentowego udziałowca? Jakie konkretnie pomysły złożyliście i kiedy, dokładne daty? Budzicie się nagle i próbujecie udawać zatroskanych? Brzydko to pachnie; a bez dobrej woli i akceptacji właściciela z Niemiec nie można wiele zrobić. Właściwie to wyć z bezsilności i wściekłości, co kibice robią. Pozdrawiam - rozsądku i trzeźwego, mądrego pomyślunku życzę.
do Tak sobie powiem2020-07-23 16:45:29
w 100 procentach racja
Pytanko2020-07-23 16:54:00
Pytanie do "ojca sukcesu" w Koronie, pamiętamy ten kilkuletni cyrk: sprzedaż miejskiego klubu (i kogo tam nie było, chyba tylko Eskimosów zabrakło wśród chętnych na Koronę), pana byłego prezydenta W. Lubawskiego: "Kim jest ten tajemniczy niemiecki inwestor, tak naprawdę i jaki był prawdziwy jego cel?". Hun... cwotem?
Pixsta2020-07-23 17:10:05
Qrwa Suchański dzień bez ataku na Wentę to dzień stracony. Człowieku a co ty zrobiłeś żeby ratować Koronę, teraz ten drobny cwaniaczek Dirk jest dla ciebie wiarygodny a prezydent be. Odłóż swoje ambicje i wszyscy grajmy do jednej bramki by ratować Koronę
MAX2020-07-23 17:17:53
Najgorsza rada miasta od lat.
henio2020-07-23 17:18:57
O czym wy gadacie? Prezydent zobaczył nieprawidłowości i zgłosił sprawę. Miał działać niezgodnie z prawem? Zastanówcie się trochę.
@Tak sobie powiem2020-07-23 17:20:26
Radni pokazali dziś, że mają ogromne braki jeśli chodzi o podstawowe fakty związane z Koroną. Nic tylko bić pianę. Polityka. Wenta nie chciał się sprzedać pisiorom. Z drugiej strony Suchański sam chce zostać prezydentem i mamy nawalankę polityczną z dwóch stron... Zero merytoryki.
@Pixsta2020-07-23 17:24:09
Smutne to jest, że czyjeś ambicje są ważniejsze od realnego działania na rzecz miasta. Będziemy mieć piekiełko dopóki, dopóty KS nie zostanie prezydentem. I pewnie tak się stanie, jeśli ludzie nie przejrzą na oczy.
Trupy w szafach2020-07-23 18:25:31
Luby chciał sprzedać jakimś egzotycznym inwestorom żeby nie zaglądać do szaf z historią w Koronie z czasów jego kadencji. Bo wiemy jak to w spółce miejskiej bywa, zatrudnienie, przepływy itd.
kibic2020-07-23 19:27:10
winnym wszystkiemu jest Wenta .Po pierwsze wysłał prokuratora do Korony , po drugie dwa razy nie pojawił się na walnym na które przyjechał Dirk Hundsdorfer , po trzecie obraził się na pana Servasa że ten zwolnił go z VIVE i zatrudnił Dujszebajewa .Dlatego też Vive nie otrzymało oczekiwanego dofinansowania
jjj2020-07-23 19:51:33
Głosowałem na Suchańskiego. Bardzo za to wszystkich przepraszam. To się już nie powtórzy.
kk2020-07-23 20:37:15
Nic nie może przecież wiecznie trwać , co dał nam Wel , Wenta musi stracić .
Gość2020-07-23 21:43:01
A może w umowie jest zapis o terenach pod stadionem? Po upadku ziemia należy do nich. Ciekawe co planują tam postawić
kibic2020-07-23 22:11:27
Jeśli radni nie mają żadnej informacji o stanie klubu, to czym oni się zajmują? Przecież to oni swoimi głosami decydują o takich sprawach a nie prezydent miasta! Czym się te barany w tym mieście zajmują? Budowaniem progów zwalniających i wysepek na jezdniach? Kto ma większość w mieście? Wenta jest tylko prezydentem, on nie podejmuje tego typu decyzji.
ciekawy2020-07-23 22:12:51
Kto podjął decyzję o sprzedaży Niemcom Korony Kielce?
@kibic2020-07-24 06:51:37
A jak sądzisz?
W temacie SRACZEK to też wina Wenty?
Wel w umowie sprzedaży albo nieświadomie ( ???!!!) sprzedał WBREW radzie miasta klub nie tej firmie co trzeba albo ŚWIADOMIE podmieniono pierwszą stronę z kupcem. Skierowanie sprawy do prokuratury było jak najbardziej zasadne.
Inną sprawą jest ,że prokuratura sprawę umorzyła!-"Tak do dupy sprzedaliście to się teraz z tym pierd..cie!"
A miejską kasę to EFEKTYWNIEJ!!! jest wydawać na prawdziwe potrzeby miasta a nie na igrzyska dla kilkuset kielczan(reszta na stadionie czy w hali to mieszkańcy ościennych gmin) !
do MAXA2020-07-24 10:08:27
NO NAJGORZA BO PISAKI SA W RADZIE NA CZELE Z KIELECKIM MISIEWI**** I ZE ZWIERZE****** ROLN*M CO ROBI BEE*E BE*EE
buniol2020-07-24 23:13:14
Jak zapłacą mogę przejac koronę

Ostatnie wiadomości

Rzeczniczka prasowa i dyrektorka działu marketingu Daria Wollenberg odchodzi z Korony Kielce.
Łukasz Jabłoński nie będzie już prezesem Korony Kielce. O swojej decyzji poinformował podczas dzisiejszej (28 maja) konferencji prasowej.
Rozgrywane w Chorwacji handballowe mistrzostwa świata drużyn Masters zakończone triumfem ekipy ze stolicy województwa świętokrzyskiego. Masters Handball Kielce ukończyło zawody na wysokim trzecim miejscu.
Podczas wtorkowej konferencji prasowej prezes Łukasz Jabłoński ogłosił zakończenie pracy w Koronie Kielce. Sternik klubu wyczerpująco odpowiedział na serię pytań ze strony dziennikarzy. – Pragnę podziękować panu Piotrkowi Dulnikowi. Gdyby nie on, nie byłoby mnie tutaj – przyznał podczas jednej z wypowiedzi.
Dominick Zator znalazł się w kadrze reprezentacji Kanady na mecze towarzyskie z Holandią i Francją. Przypomnijmy, że oba zespoły będą grupowymi rywalami reprezentacji Polski podczas zbliżającego się EURO 2024.
Napastnik Korony Kielce Jewgienij Szykawka nie znalazł się w okrojonej kadrze reprezentacji Białorusi na czerwcowe zgrupowanie. Napastnik Korony może zagrać w meczach towarzyskich z Rosją i Izraelem.
Ostatnia kolejka Fortuny 1. Ligi niosła za sobą wiele niewiadomych. Toczyła się walka o bezpośredni awans, baraże, a także o utrzymanie w lidze. Jak przystało na zaplecze, było kilka niespodzianek. Jest to m.in. bezpośredni awans GKS-u Katowice oraz brak Wisły Kraków w strefie baraży.
Korona Kielce w miniony weekend wywalczyła utrzymanie na najwyższym szczeblu rozgrywek. Drużyna Kamila Kuzery zakończyła sezon na czternastym miejscu wyprzedzając Radomiak Radom oraz spadkowiczów: Wartę Poznań, Ruch Chorzów oraz ŁKS Łódź. We wtorek w siedzibie klubu odbędzie się specjalna konferencja prasowa z udziałem prezesa Łukasza Jabłońskiego.
Industria Kielce została wicemistrzem Polski, co oznacza, że klub ze stolicy regionu świętokrzyskiego nie ma zapewnionego miejsca w nowym sezonie Ligi Mistrzów. Sprawdziliśmy, jakie drużyny mogą rywalizować o „dziką kartę”.
40 strzelonych i 44 stracone bramki to bilans Korony Kielce w tegorocznych rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy. Jak wyglądał sezon „żółto-czerwonych” w podsumowaniu liczbowym?
Orlen Wisła Płock wróciła na mistrzowski tron po trzynastu latach przerwy. Radość i wielka ulga to uczucia, które towarzyszyły „Nafciarzom” po zdobyciu złotego medalu Orlen Superligi.
Po drugim spotkaniu finałowym Orlen Superligi głos zabrali Tomasz Gębala (Industria Kielce) oraz Niko Mindegia (Orlen Wisła Płock).
Po drugiej finałowej porażce z Orlenem Wisłą Płock Industria Kielce została wicemistrzem Polski. Zawodu z takiego obrotu spraw nie krył Krzysztof Lijewski.
Po zdobyciu przez Orlen Wisłę Płock mistrzostwa Polski, doszło do wręczenia nagród dla najlepszych szczypiornistów sezonu.
Artsem Karalek będzie przywdziewał „żółto-biało-niebieską” koszulkę do 2028 roku! O przedłużeniu kontraktu poinformowano przed rozpoczęciem drugiego meczu finałowego Orlen Superligi.
Spotkanie pełne dramaturgii zakończone porażką Industrii Kielce. Po regulaminowym czasie gry było 20:20, doszło do zaciętego konkursu rzutów karnych, w którym "Nafciarze" okazali się lepsi (8:7). Trofeum mistrzostw Polski finalnie trafiło w ręce Orlen Wisły Płock.
W 32. kolejce III ligi grupy IV KSZO pokonał Kapraty Krosno, a Star Starachowice Unię Tarnów. Czarni Połaniec okazali się natomiast słabsi od Wisłoki Dębica.
Górnik Zabrze brązowym medalistą Orlen Superligi. Szkoleniowcem zespołu z Górnego Śląska jest Tomasz Strząbała, legenda Iskry Kielce.
Nie milkną echa pierwszej konfrontacji finałowej Orlen Superligi. Głos w sprawie kontrowersji w rozmowie z TVP Sport zabrał trener Wisły Płock Xavier Sabate.
W ostatniej, 34. kolejce, PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Lechem Poznań 2:1. O losach „żółto-czerwonych” i pozostaniu w elicie zdecydował dublet Jewgienija Szykawki.
Napastnik Korony Kielce Jewgienij Szykawka został nominowany do najlepszej „jedenastki” 34. kolejki PKO BP Ekstraklasy.
Korona Kielce zapewniła sobie utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie dzięki wyjazdowemu zwycięstwu nad Lechem Poznań 2:1. – To zwycięstwo dedykujemy kibicom, bo zasługują na tę Ekstraklasę – powiedział po spotkaniu Miłosz Trojak, obrońca „żółto-czerwonych”.
Korona Kielce zapewniła sobie utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie dzięki wyjazdowemu zwycięstwu nad Lechem Poznań 2:1. – Bardzo chcieliśmy to zrobić dla naszych kibiców i dla nas samych – powiedział po spotkaniu Bartosz Kwiecień, kapitan „żółto-czerwonych”.
Korona Kielce zapewniła sobie utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie dzięki wyjazdowemu zwycięstwu nad Lechem Poznań 2:1. – W przerwie trener i my powiedzieliśmy sobie, że zrobimy to – wskazał po spotkaniu Jewgienij Szykawka, napastnik „żółto-czerwonych”.
W sobotę na huśtawkę emocji wsiedli wszyscy identyfikujący się z żółto-czerwonymi barwami Korony Kielce. Piłkarze prowadzeni przez trenera Kamila Kuzerę, po ciężkiej batalii, wygrali w Poznaniu utrzymując się w PKO BP Ekstraklasie. Wybieramy najlepszego piłkarza kieleckiego klubu tego meczu.
Po spotkaniu 34. kolejki PKO BP Ekstraklasy zawodu nie kryli zawodnicy Lecha Poznań. Przypomnijmy, że „Kolejorz” przegrał z Koroną Kielce 1:2, czym „żółto-czerwoni” zapewnili sobie ligowy byt.
Sezon 2023/2024 dobiegł końca. Poznaliśmy ostateczne rozstrzygnięcia.
Sezon PKO BP Ekstraklasy 2023/2024 zakończył się prawdziwym cudem i największą sensacją. Korona Kielce utrzymała się, co miało miejsce dzięki zwycięstwu nad Lechem Poznań oraz porażce Warty. – Najważniejsze, że osiągnęliśmy to, co założyliśmy – mówi trener Kamil Kuzera.
Korona Kielce utrzymana w ekstraklasie! Kielczanie wygrali na wyjeździe z Lechem Poznań, Warta przegrała w Białymstoku 0:3 i to klub z wielkopolski dołączył do grona tegorocznych spadkowiczów. – Straszny rollercoaster – mówi trener Lecha.
90 procent prawdopodobieństwa spadku, to za mało na „żółto-czerwonych”! W ostatniej, 34. kolejce, PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Lechem Poznań 2:1.

Copyright © 2024 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group