SONDA: Jaka przyszłość czeka Koronę Kielce?

22-07-2020 08:00,
Mateusz Kaleta

To bez dwóch zdań najważniejsze dni w historii Korony Kielce. Niemieccy właściciele klubu, choć deklarowali pełne wsparcie, zupełnie odcięli się od Korony. Akcjonariusze w dalszym ciągu nie podjęli uchwały o podniesieniu kapitału spółki, ale co gorsze - nie wiemy, jakie zupełnie są ich zamiary. W poniedziałek rozmawiać z Dirkiem Hundsdorferem do Niemiec pojechał Krzysztof Zając. Czy te negocjacje przyniosą jakiś przełom? Pytań jest więcej, niż odpowiedzi. Dlatego pytamy też Was - jaka Waszym zdaniem będzie przyszłość kieleckiego klubu?

W kuluarach głośno mówiło się o tym, że klubem interesowali się potencjalni inwestorzy. Sęk w tym, że niemieccy właściciele zupełnie nie podjęli z nimi rozmów. - Przyszłość klubu jest zapewniona - pisali w liście do kibiców.

Niestety na miesiąc przed startem rozgrywek klub cały czas pozostaje bez funduszy, jakie pozwoliłyby mu załatać dziurę w budżecie i zbudować kadrę na nowy sezon. 

Jaka przyszłość czeka zatem Koronę Kielce? Zaprszamy do udziału w sondzie. 

fot: Maciej Urban

Wasze komentarze

As2020-07-22 09:16:30
Kiedyś po nieudanej fuzji z Błękitnymi i po szczęśliwym uniknięciu spadku z dawnej III ligi, przy olbrzymich długach i braku jakichkolwiek perspektyw oraz zainteresowania Koroną ze strony inwestorów, drobnych sponsorów, mediów i kibiców, Korona stała nad przepaścią...i wówczas pojawił się pan K. Klicki, ryzykując własne pieniądze, zdrowie i reputację, uratował klub i tworząc nową historię, przez co mieliśmy okazję cieszyć się ekstraklasą przez lata. Ale o tym już mało kto pamięta. Nagle brakło ekstraklasy i dramat. A co do tych potencjalnych inwestorów, to już interesują się już od tylu lat, a jakoś efektów nie widać. Kiedyś była szansa odkupienia Korony za przysłowiowa złotówkę i chętnych nie było, a teraz wszyscy liczą, że Niemcy oddadzą klub za darmo, nie otrzymując nic w zamian? To bardzo optymistyczne, aczkolwiek trochę naiwne podejście.
koronka2020-07-22 09:34:09
@ As
Problem jest w tym, że do jakiegokolwiek ruchu potrzebna jest zgoda niemieckiego właściciela, a jej brak. Podejrzewam, że nawet w tak nieciekawej sytuacji w jakiej jest KORONA znalazłby się chętny na odkupienie udziałów. Nie jest to jednak możliwe bez zgody Niemców..... Nikt chyba raczej nie liczy, że dostanie coś za darmo, po prostu ze strony niemieckiej nie ma z kim o tym gadać... chyba sami nie bardzo wiedzą co dalej z tym zrobić. Jak KLUB zostanie postawiony w stan upadłości, też na tym nie zyskają. Najlepiej byłoby dogadać się z kimś kumatym w kwestii zarządzania KLUBEM SPORTOWYM i za rozsądną cenę odsprzedać coś co zaczyna być dla nich kulą u nogi. No pomysł z upadłością Niemców nie powinien napawać optymizmem......
@As2020-07-22 13:24:55
A teraz mamy tak, że do pewnego klubu z Krakowa trafił na wypożyczenie Alon Turgeman napastnik Austrii Wiedeń, której sponsorem (na koszulkach logo) jest Synthos, spółka kielczanina Michała Sołowowa….
jarro22020-07-22 16:11:13
Juz jak Lubawski przestal byc prezydentem ,przewidywalem taki koniec.
jarro22020-07-22 16:20:18
Jak prezydentem przestam byc Lubawski ,wiedzialem ze taki los czeka Korone.
Zając OUT2020-07-22 17:14:09
Prezesa Zająca to najlepiej bombowcem wysłać na Izrael niech tam prowadzi klub i robi teatrzyk z żydami którzy są najniższą wartością społeczną na świecie.
Zając OUT2020-07-22 17:14:59
@jarro2 Tyle że Lubawski już jest stary i przed 70 już odpoczywa na spokojnej emeryturze.
Zając OUT2020-07-22 17:21:19
KRZYSZTOF ZAJĄC JUDE JUDE JUDE!!!
Real2020-07-22 19:39:50
to jaka jest z ta praworzadnosc ze jeden wspolwlasciiel działa od jekiegosc czasu na szkode Korony a drugi biernie sie przyglada, kiedy w wyniku kretactwa upada tzw wizytówka Kielce ....co na to prawo i tzw biznesmeni wywywodzacy sie z Kielc i ziemi swietokrzyskiej , czy maja JAJA CZY TYLKO WEZA ..........
koronka2020-07-23 10:28:02
do jarro2
Lubawski miał spory wkład w tę obecną sytuację (bardziej lub mniej świadomie)... wynika z tego, że facet nie przewidział, że Burdenski zrezygnuje z udziałów w KORONIE na rzecz ludzi których ODPOWIEDZIALNOŚĆ i WIARYGODNOŚĆ jest pod dużym ZNAKIEM ZAPYTANIA.. a swoją drogą ciekawość mnie zżera jak też oni prowadzą swoje niemieckie interesy( no bo jak polskie - to już wiemy). Podobno to DEWELOPERZY .... czy też bez szacunku do swojej własności.. może też są na granicy UPADŁOŚCI.. ktoś wie... żyję na tym ŚWIECIE już JAKIŚ CZAS i pierwszy raz spotykam się z sytuacją kiedy ktoś aż tak DRASTYCZNIE i (chyba celowo) rujnuje swoją własność ( obniżając jej wartość?).... Jaki w tym CEL nie wiem.....

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group