Prezes Korony: Zostaję na stanowisku, to jest decyzja właścicieli. Klub nie upadnie

03-07-2020 20:28,
Mateusz Kaleta

Prezes Korony Kielce, Krzysztof Zając, był gościem "Super Piątku" w Canal+Sport tuż przed spotkaniem żółto-czerwonych z Arką Gdynia na Suzuki Arenie. Szef klubu zapowiedział, że pozostanie na swoim stanowisku. - Oczywiście, że zostaję w Koronie. Taka jest decyzja właścicieli - powiedział prezes Korony. Szef klubu potwierdził jednocześnie, że rodzina Hundsdorferów zamierza pozostać w klubie i zaangażować się w niego finansowo także po spadku do pierwszej ligi.

Dirk Hundsdorfer, przewodniczący Rady Nadzorczej Korony, wydał w piątek oświadczenie. Zapowiedział w nim, że w najbliższych dniach zostanie zwołane Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy. Nie wynikało jednak z niego wprost, czy niemieccy właściciele chcą dalej angażować się finansowo w Koronę. Teraz sprostował to Krzysztof Zając. - Mogę dopowiedzieć, że rodzina zostaje z Koroną na dobre i złe, to znaczy, że w przypadku spadku dalej będą z nami w pierwszej lidze. To zostało powiedziane przez większościowego akcjonariusza - potwierdził prezes Korony Kielce.

- Na podwyższenie kapitału czekamy od pazdziernika poprzedniego roku. Walne, które miało je zatwierdzić nie odbyło się, poneiważ zostały zamknięte granice. Cała Europa i świat rozpoczęła walkę z COVID-19. To było podstawowym problemem, przez który właściciele nie mogli sie spotkać i dokonać  podwyższenia kapitału, które było już dogadane. Niechętnie składam deklaracje w czyimś imieniu, ale po moich rozmowach z właścicielami i tym oświadczeniu jestem pewien, że upadłości klubu nie będzie - stwierdził Krzysztof Zając.

Szef klubu podsumował także swoje trzy lata pracy w Koronie. - Poczucie, że zawiodłem w roli prezesa można mieć, ale to, że nam się nie udało utrzymać w Ekstraklasie, jest wynikiem wielu aspektów, jakie nas dotknęły w ostatnich miesiącach. Oczywiście, że zostaję w Koronie. To jest decyzja właścicieli. Byłem z nimi w stałym kontakcie. Jeśli podejmę decyzję, że odchodzę z Korony, to podejmę ją jako ja, Krzysztof Zając. Nikt z zewnątrz nie będzie mi mówił, co mam robić - powiedział wprost szef Korony.

Prezes wyjaśnił też przyczyny spadku Korony z Ekstraklasy. - Według nas, ta drużyna, która teraz spadła z ligi, to była najlepsza drużyna jakościowo i piłkarsko od trzech lat. To, na czym polegliśmy, to fakt, że mieliśmy za mało charakterów i za mało przywódców w tej drużynie. Jak stało się coś złego, to nie miał kto tej drużyny podnieść. W tym sezonie nie mieliśmy za wiele płkarzom do zarzucenia. Stwarzaliśmy dziesiatki sytuacji bramkowych i nie strzelaliśmy bramek. Musimy wziąc pod uwagę, że nie byliśmy w stanie wcześniej spełnić wymagań finansowych piłkarzy, z którymi chcieliśmy przedłużyć kontrakty. Dzisiejsza sytuacja jest nie do zaakceptowania, ale przez trzy lata nie działo się w Koronie tylko źle. Były też dobre strony. Za Lettieriego graliśmy bardzo dobrą, nowoczesną piłkę. Mieliśmy do niego duże zaufanie i na jego podstawie dostał tych piłkarzy, jakich chciał. Niestety wymagań wielu piłkarzy nie byliśmy w stanie spełnić. Nie możemy płacić takich kwot, jak inne kluby w Polsce - skwitował prezes Korony Kielce.

fot: Grzegorz Ksel
źródło: Canal+Sport, własne

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wasze komentarze

Rafson2020-07-03 20:41:02
To co ten człowiek wygadywał w tym wywiadzie to jest poprostu dramat. Jaki on jest przekonany o swojej nieomylności i w zasadzie to nic nie jest jego winą. Jak klub ma zyskiwać w oczach kibiców jeżeli ma takiego toksycznego pasożyta w roli prezesa? Jak ma iść do przodu z kimś kto niszczy wszystko od wewnątrz i jeszcze śmieje się kibicom w twarz?
CK732020-07-03 20:55:36
Panie zając wstydu nie masz...
Bcn2020-07-03 21:29:39
Ale WUJ!
Jego komentarz pzostawiam... bez komentarza!
REAL2020-07-03 21:31:44
MYSALEM ZE PASOZYTY ODEJDA ALE WIDOCZNIE JESZCE GDZIES CZUJA KASE WIEC BEDA DOIC GDZIE SIE DA I TUSZOWAC SZWINDLE.....A CO NA TO NASZ PREZYDENT WENTA......TEZ OPCJA NIEMIECKA...
Widziałem2020-07-03 21:34:46
Ten wywiad to skandal. To ja byłem zażenowany jako kibic Korony od jej początku. A pan prezes? Zapytałbym o honor, ale z grzeczności nie uczynię tego.
kkfan2020-07-03 21:39:25
Czy podczas wywiadu w C+ też odnieśliście wrażenie, że się z nas nabijali?
Sandomierska2020-07-03 22:19:26
jak ten człowiek będzie prezesem mnie na stadionie nie zobaczycie . pozdrawiam
Nie ma honru za grosz2020-07-03 22:28:23
Ten typ jeszcze nigdy słowa prawdy nie powiedział.
n1ck2020-07-03 22:47:04
i bardzo dobrze, że zostaje. Nie będą go dzieci z młyna zwalniać... Winny nie jest prezes... winni są właściciele klubu. Prezes robi tyle, na ile pozwolą mu właściciele i czy to będzie Zając, czy ktokolwiek inny, byłoby tak samo... albo Niemcy zaczną zabawę na poważnie i obudzą się po spadku, albo trzeba szukać nowych właścicieli...
M2020-07-03 22:57:17
świnia bez honoru, ja swoich pieniędzy nie dołożę dopóki on jest w klubie
że jak ? że co?2020-07-03 23:27:57
czy ja dobrze słyszę?
Gość tak pięknie spierd........ł robotę, osobiście robił kontrakty (nietrafione), zatrudniał Zmyłę (błąd strategiczny) spuścił drużynę do pierwszej ligi na lata, co wpłynie na mniejsze przychody budżetowe a więc na straty finansowe i jakby się nic nie stało.
Może jeszcze premię sobie wypłaci?
Trzeba się przyznać że się nie ma kwalifikacji na stanowisko prezesa i podać się do dymisji.
Inaczej tego nie widzę.
Z tym człowiekiem kojarzy się porażka na całej linii, nikt z nim nie będzie chciał rozmawiać, a kasy nie ma więc gość nie ma szans na ściągnięcie wartościowych zawodników na poziomie czuba I ligi.
wstyd2020-07-03 23:29:04
świnia od koryta sama nie odejdzie
o czym szumią wierzby2020-07-03 23:57:45
Takiego dziadostwa w e-klasie jak za tego człowieka bez wstydu i honoru to jeszcze nie było.
To prezes bez charakteru2020-07-04 00:06:40
Że za małao charakterów, przywódców?
Przecież wy ludzi z charakterem tępiliście i zmuszaliście do odejścia vide: Możdżeń,Rymaniak.
A prezes co przywódca? co głowę w piasek chowa i siedzi jak zając pod miedzą.
Ten człowiek błędnie analizuje i nie wyciąga prawidłowych wniosków, nic z tego nie będzie.
Liczę na to że to tylko chwilowe wskrzeszenie Hunsdorferów, bo jak chcą sprzedać to musi spółka być funkcjonująca, a jak tylko znajdą chętnego to szybciutko się zawiną razem z ich rezydentem.
Błekitni Kielce 682020-07-04 00:34:22
won.
Zająć łżesz...2020-07-04 07:31:36
Polecam artykuł na weszlo. Zająć jednym z najgorszych prezesów w eklasie
Ritter2020-07-04 09:43:43
#ZającOut i tyle w temacie.
kibic2020-07-04 10:56:36
Czyli jednak mam rację. Zając jest tam zatrudniony po to, żeby Korona Kielce przestała istnieć, bo właściciele mają inne plany co do majątku należącego do klubu. I etap zakończony. Teraz czas na II etap. Spadek z I ligi i rozwiązanie klubu.
a kysz!2020-07-04 11:21:10
Odejdź! Wstydu sobie oszczędź! A prawda wstyd i honor to trzeba mieć...
nic nie może przecież wiecznie trwać2020-07-04 11:47:11
Zając z Korony musi wy.........ć
razem z tymi swoimi kopaczami których uważa za najlepszych od 3 lat.
Zajac zebym cie nie spotkal2020-07-04 12:33:30
Rozj...nasza Kochana druzyne
Dziwnie dziwnie2020-07-04 12:40:31
Pierwsza liga będzie poważnie zagrożona, gdy pozostaną w Koronie: niemiecki właściciel widmo, odzywający się wyłącznie za pomocą komunikatów (i to brzmiących dwuznacznie) oraz pan prezes, który bezczelnie i bezkrytycznie ocenia swoje rządy w kieleckim klubie (skandaliczny wywiad dla Canal +, 3 lipca 2020). A Koronę uratować mogą tylko kibice wraz z mniejszościowym udziałowcem, czyli miastem. Pamiętać należy, że tego niemieckiego właściciela znalazł były p. prezydent Kielc W. Lubawski i co gorsze - podpisał z nim umowę sprzedaży (choć na początku tę dziwną transakcję firmował Burdenski).
JA2020-07-04 13:59:26
Szkoda że wszyscy przed telewizorem a nie na stadionie - ja wywiadu nie oglądałem, wybrałem stadion. Ale mam taką refleksie że jacy kibice taka gra. I zacznijcie rozliczenia od siebie. Frekwencja na poziomie Płocka - jedna z najniższych. Młynu brak. Wielu spowszechniała już ekstraklasa. A przykład z Krakowa pokazuje że kibice mają dużą moc , a u nas tej mocy jak z przed lat brak, niestety :( Byli pracownicy powinni też uderzyć się w pierś za nagonkę na klub. Efekt jest taki że mamy 1 ligę - i zapewnienie finansowania to już dużo!. Ale jak zawsze wam mało to zróbcie zrzutkę i zaproponujcie 10 milinów + na pewno oddadzą klub. Łatwo się się rządzi nie swoimi pieniędzmi ... aj szkoda komentować co nie których... nie dziwę się kto wygrywa w świętokrzyskim wybory
Limba2020-07-04 16:28:24
A miał być w 3 sezonie wybitny wynik, oto i jest...!
Woley2020-07-04 20:33:04
Catarzis jest czasami potrzebne!
kibic2020-07-04 21:18:29
Cieszę się, ze Korona Kielce spadła z ekstraklasy. Pisałem o tym dużo wcześniej, że Korona musi zostać ukarana za to że właściciele klubu i ich cyngle do tego konsekwentnie dążą. Niestety, kibice Korony też do tego spadku mocno się przyczynili (wyjątkiem jednostki), którzy bardzo długo tolerowali ten przecież wyraźnie widoczny stan i tendencję zbliżania się ku przepaści. Na każdą próbę krytyki znajdowali jakieś dziwne "argumenty: obrony tych ludzi, na rzeczowe próby pokazywania, ze to wszystko prowadzi do ruiny, takie osoby jak "janek" czy "drąg" mieli pełno "kontrargumentów", ze tak musi być i jeszcze więcej obraźliwych epitetów na tych którzy śmieli nazywać rzeczy po imieniu. Pisałem że Korona musi spaść, że to będzie kara, która się jej należy, zwłaszcza kibicom i władzom klubu, a dziś powiem więcej. Rok może dwa i Korona spadnie niżej i to będzie koniec tego klubu.Miało się w ręku złoty róg, trzeba było go trzymać, a nie rzucać nim gdzie popadnie.Korona Kielce miała oprócz pieniędzy wszystko. Przyciągającą nazwę klubu, kilku pracowników którzy potrafili klubowi zrobić bardzo dobry PR, możliwe pełne trybuny gdyby Korona grała tak jak jesienią 2017r w meczu z Legią, ładny stadion położony w bardzo ciekawym miejscu, ale niestety miała też Zająca, Lettieriego, niemieckich właścicieli, którzy od początku mają z klubem inne plany, no i kibiców, którzy kompletnie nie mają pojęcia na temat piłki, klubu i pewnych zasad. Jak dotychczas moje prognozy sprawdzają się, oczywiście te realne i jestem pewien, że najdalej za dwa lata Korona Kielce przejdzie do historii, jako były piłkarski klub grający na szczeblu centralnym. Może na poziomie Spartakusa Daleszyce będzie grać amatorską piłkę, ale to już będzie tylko piłkarski folklor.
I jeszcze jedno, do kibiców Korony. Nie zasługujecie na swój klub, bo nie potraficie o niego dbać. Darcie ryja na młynie to tylko pozory i pokazówka. Gdybyście mieli nabiał, już dawno wymusilibyście na właścicielach, żeby wykurzyć obu szkodników, którzy pogrążyli ten klub.
kibic2020-07-04 21:23:29
do JA. Przez takich jak ty Korona spadła z ekstraklasy, bo tolerowaliście to wszystko co wyprawiali Zając z Lettierim. Waszym obowiązkiem było nie płacić za bilety, bo głównie pusta kasa i puste trybuny potrafią przywrócić działaczom rozum. A tak, to waszą obecnością dawaliście im do zrozumienia, ze wszystko gra i tak trzymać.
buuhahaha2020-07-04 21:30:43
Zając powiedział tyle co: operacja się udała pacjent zmarł. A najbardziej rozśmieszyl mnie jak mówił że za Lettieriego Korona grała nowoczesną piłkę. Owszem jesień 2017r gra Korony była jak na ekstraklasę świetna. Ale tak grali piłkarze z rozpędu, bo ich Lettieri nie zdążył wykończyć.
@kibic2020-07-04 22:48:35
Właściwie pełna zgoda. Trzeba: nowego właściciela, nowego prezesa, nowego myślenia o Koronie, nowych, mentalnie, kibiców. Ta zapaść i bezczelność p. prezesa (jeszcze) też nam jest potrzebna. Czas na pobudkę!!!
Ile nietrafionych transferów?2020-07-04 23:47:29
A pamiętacie ten pierwszy wagon co przywieźli 3 lata temu, ostał się tylko Michoł, można powiedzieć nasz chłopak.
nie mogliśmy spełnić wymagań finansowych2020-07-05 00:16:39
Człowieku trzeba było iść w jakoś a nie w ilość.
Duranović, Papadopulos, Dziwniel,Cecarić,Lioi, Tzimopulos,Theobalds,Zalazar,Spike Gill,Żyro,Kukić,Miletić, o Bjelic nie wspomnę.
Ile w sumie miesięcznie kosztowały ich kontrakty (+prowizje dla menadżerów), 12 zawodników kompletnie nie przydatnych drużynie, nie sprawdzili się w ŻADNYM meczu. To tylko kontrakty osobiście przeprowadzone przez Zająca przed tym sezonem !!!!
Gdyby ściągnąć 3-4 dobrych to kasa z 12tu pokryła by tych 3-4.
Potrzebny był prawdziwy napastnik(klasy Angulo), rozgrywający 10tka(coś jak Ramirez), skrzydłowy (typu Jóźwiak lub Puchacz) i stoper(jakiś Runje) przy zatrzymaniu Rymaniaka pierwsza ósemka z palcem w nosie.
drąg2020-07-05 09:08:20
kibic hejterku
Niema na świecie klubu, który zbudował by potęgę dzięki rządom kibiców. Żaden właściciel nie wygra z ekonomią. Wraz z przybyciem do Korony nowego właściciela, odżyły nadzieje o podwyżkach. Niemiec podwyżek nie dał, prysła miłość do Korony. Niezadowolonych pozwalniał. Dokładnie tak jak piszesz kilku pracowników, którzy potrafili klubowi zrobić bardzo dobry PR zrobili go, tylko w inną stronę, koledzy dziennikarze pomogli. Porządne świata jest taki, właściciel jest od zarządzania,kibic od kibicowania piłkarz od grania, dziennikarz od robienia PR klubowi dzięki któremu żyje. Tam gdzie jest ten porządek zachwiany, jest tylko i wyłącznie walka o kasę czyli władzę. Hejterku pomyślę o starcie w kolejnych wyborach prezydenckich. Skoro mam wpływ na los, ekstraklasowego klubu piłkarskiego to trzeba to wykorzystać i się rozwijać.
Gazety z tytułem "drąg i Janek winni spadku Korony " zaleją Polskę.
Robert2020-07-05 10:49:57
"Nie możemy płacić takich kwot, jak inne kluby w Polsce - skwitował"

Taaa, ale Lettieri 120 koła co miesiąc to dostawał? Polecam artykuł na Weszło, wyliczone są wszystkie "dokonania" pana "prezesa"
Jestem2020-07-05 11:27:30
A co ten Gardawski pokazuje ? Jest słaby i ciągle ma kontuzje...
Pytanie2020-07-05 11:38:47
Na weszło w artykule o zającu było napisane że miał na usługach dziennikarza. O kim mowa?
prezesy...2020-07-05 12:34:23
...jeden zabetonował miasto i chciał sprzedać klub golodoopcom z Senegalu, w końcu sprzedał goło....om z Niemiec. Nagroda - dyrektor w Busku!!! ; drugi spuścił klub - nagroda ciagle na stanowisku!!! A idź pan w c..j z takimi prezesami!
Piotr 592020-07-05 19:27:55
Zając psuje się od głowy. Pseudoprezesino won z Korony, ale co tam, Ty nie masz honoru więc nie podasz się do dymisji.
@Robert2020-07-05 20:53:57
Echo tak napiło - może prawda może bajka. Nawet jeśli tyle zarabiał myślisz że w Niemczech zarabiał dużo mniej? Zresztą chciałbyś zarabiać zagranicą mniej niż u siebie na miejscu? Zrobili dużo błędów kadrowych i to są fakty. Brak napastnika pozbycie się Forbsa a w jego miejsce Papa - to największy błąd. W każdym meczy graliśmy w 10 bo z przodu nikogo nie było - tak pokazują liczby najmniej strzelonych bramek. Rok temu był Soriano i Brown - wcześniej Kacharava - teraz nie było nikogo z nominalnych napastników. Tylko Papa. Zyro to pomocnik, Cacarić , Diuranovic, Pacinda, Kiełb, Pućko sami pomocnicy(według statystyk pozycji transfermarkt). Z Forbsem minimum 9 punktów więcej. Błędem był Smyła, Bartoszek też nic nie wniósł. Patrząc na statystyki obaj nie zdobyli więcej punktów na mecz niż Gino
@drąg2020-07-06 00:40:16
Jeśli była kasa na nieudacznika Lettieriego czy na Zająca, to na graczy też powinna być.
?????2020-07-06 14:05:08
"Według nas, ta drużyna, która teraz spadła z ligi, to była najlepsza drużyna jakościowo i piłkarsko od trzech lat"
No ja to inaczej widziałem. Ktoś tu się nieźle oderwał od rzeczywistości. 3 lata temu graliśmy w pierwszej ósemce a teraz spadek i szanowny twierdzi że to była najlepsza 11 od 3 lat :)
Szkoda klubu - od 27 lat chodzę na mecze i nie jedno Korona i Ja przeżyliśmy. Tego Pana i tych inwestorów też przeżyjemy. Nie podoba mi się tylko, że ten człowiek takimi wypowiedziami robi sobie z Nas kibiców idiotów.
ja2020-07-06 15:01:16
Nieprawdopodobna buta , arogancja , robienie z nas idiotow. Zajac najgorszy prezes w lidze za nic nie odpowiada. Zato w dobrym nastroju. Lista bledow dluga jak jego arogancja - wiekszosc juz napisana wyzej. Pozostanie tego nieudacznika nie wrozy Koronie dobrze na przyszlosc.Zajac to najgorsze co spotkalo Korone w historii jej istnienia.
koronka2020-07-07 15:09:07
Nie trzeba być ZNAWCĄ FUTBOLU, żeby zarządzać KLUBEM ale niestety dla PANA PANIE PREZESIE trzeba być MENADŻEREM I ZNAĆ SIĘ NA ZARZĄDZANIU (w tym przypadku to już nawet czymkolwiek), żeby nie doprowadzić do stanu w jakim znalazła się KORONA. Niefrasobliwa polityka personalna ( na zasadzie jak ci się nie podoba to won), pozyskiwanie środków finansowych na zasadzie jak ktoś przyjdzie z workiem kasy to może zastanowimy się czy ją wziąć. Brak polityki transferowej - ściąganie z osiemnastych lig, a w związku z tym brak możliwości sprzedaży ( bo nie było kogo, a jak nawet był taki ktoś to się na niego obrażaliście i oddawaliście go za darmo), że nie wspomnę o tych bredniach na temat młodzieży które wygłaszał Pan Letteri, a które obiegły wszystkie media sportowe ( sławne internaty chociażby itp.). No i wreszcie wymiana piłkarzy w tempie jak na dworcu w ogromnej ilości co sezon zemściła się po stokroć. Żal mi KORONY, żal mi tych, dla których pomimo wyników była ważna. Najemnicy już spakowali walizki, bo jak nie będzie takiej kasy jaką dostawali to po co tu BYĆ. Poza tym (pomimo braku umiejętności) nie honor grać w I lidze ( choć pod bramą nie łapią do ekstra klubów). We wszystkim szukam jednak pozytywów, wierzę, że każde zdarzenie jest po coś. Może po tych fatalnych trzech latach, bez szacunku dla WŁASNEGO PRODUKTU, bez pomysłu na KLUB w dalszej perspektywie niż sezon, stało się jednak to co trochę przewietrzy ten KLUB. Może czasem trzeba sięgnąć DNA żeby obejrzeć problem z innej perspektywy....ale NIE Z TAKIM ZARZĄDZANIEM, bo za sezon II liga... No a teraz nie pozostaje nic innego tylko jednak postawić na tych na których się nie stawiało wcześniej ( bo nie mieli internatów hehe)
kk2020-07-08 17:43:30
Chłopie nie oczerniaj siebie i swojej rodziny , nie udało się trzeba odejść . Tak zachowałby się prawdziwy facet .

Ostatnie wiadomości

Industria Kielce podała plan przygotowań do nowego sezonu. W trakcie cyklu wicemistrz Polski wystąpi w dwóch turniejach towarzyskich.
Piłkarze ekstraklasowej Korony Kielce już jutro (w sobotę 15 czerwca) odbędą swój pierwszy przedsezonowy trening.
Polski Związek Piłki Nożnej dokonał reformy II, III i IV ligi. O awansie do wyższej klasy rozgrywkowej zdecydują dwustopniowe baraże. Nowy system rozgrywek wchodzi w życie już w zbliżającym się sezonie 2024/2025.
Prawie 30 zawodników stawiło się na V eliminacji w/w turnieju. Tym razem w stolicy województwa świętokrzyskiego zameldowali się goście z Tarnowa. Po kilku godzinach zmagań organizatorzy wyłonili ścisłe podium.
Już dziś (14 czerwca) rusza piłkarskie EURO 2024. Na początek gospodarze Niemcy zmierzą się ze Szkocją.
Przed Koroną Kielce nowy sezon PKO BP Ekstraklasy. Dla „żółto-czerwonych” pod względem organizacyjnym ważne będą najbliższe dni.
21 klubów zgłosiło chęć gry w przyszłorocznej Lidze Mistrzów. Wśród zespołów jest Industria Kielce, OTP Bank - PICK Szeged czy HBC Nantes.
W czwartek prezes Korony Karol Jakubczyk spotkał się z kieleckimi dziennikarzami, by przedstawić sytuację finansową żółto-czerwonych. – Budżet na przyszły sezon będzie podobny do tego z poprzedniej kampanii. Dzięki niemu jesteśmy w stanie rywalizować na najwyższym szczeblu rozgrywek, a także osiągnąć zakładany cel – mówi sternik Korony.
Otwiera się nowy rozdział w dziejach Korony Kielce. Począwszy od zmiany prezydenta miasta, przez wymianę Rady Nadzorczej oraz prezesa klubu, po rotacje na pomniejszych stanowiskach. Kolejnym etapem rewolucji jest dopinanie umów sponsorskich. Pod znakiem zapytania stoi przyszłość współpracy między Koroną, a Suzuki Motor Poland.
Industria Kielce podpisała umowę na promocję stolicy regionu świętokrzyskiego. Jak będzie ona wyglądała? – Umowa jest ponadstandardowa, pracowaliśmy wspólnie nad nią przez ostatnie miesiące, po to, aby promocja miasta miała inny wymiar niż dotychczasowe tego typu kontrakty – powiedział wiceprezes Paweł Papaj.
Tuż po zakończeniu sezonu szeregi Korony Kielce opuścił Bartosz Kwiecień, a więc piłkarz, który miał kluczowy wkład w utrzymanie żółto-czerwonych na najwyższym szczeblu rozgrywek. Początkowo mogło się wydawać, że nowa władza nie przewidziała dla niego miejsca w składzie. Nic bardziej mylnego.
W czwartek w siedzibie klubu odbyła się kolejna konferencja prasowa z udziałem prezesa Karola Jakubczyka. Nowy sternik żółto-czerwonych ogłosił, że jego celem osiągnięcie samowystarczalności finansowej Korony Kielce. W zrealizowaniu zadania ma pomóc firma Formaster, właściciel marki Dafi.
Potwierdziły się wczorajsze medialne spekulacje dotyczące obsady stanowiska dyrektora ds. marketingu w kieleckim klubie. Nowym szefem tego działu w Koronie został Rafał Kielczyk.
Dziś (13 czerwca) Industria Kielce podpisała umowę promocyjną z miastem Kielce. Za jej realizację klub otrzyma ponad trzy miliony złotych.
Kolejne nazwiska łączone z transferem do Korony Kielce. Tym razem są to gracze spadkowiczów z PKO BP Ekstraklasy.
Napastnik Korony Kielce Adrián Dalmau znalazł się na celowniku beniaminka hiszpańskiej Segunda División CD Castellón. Taką informację podała lokalna hiszpańska gazeta Super Deporte.
Andreas Wolff, Dylan Nahi, Alex Dujszebajew, Nicolas Tournat oraz Artsem Karalek zostali nominowani do najlepszej „siódemki” sezonu 2023/2024. Plebiscyt potrwa do 23 czerwca.
Paweł Tomczyk został nowym dyrektorem sportowym Korony Kielce. Co przekonało go do objęcia tej funkcji oraz z jakich kierunków transferowych będzie korzystał?
Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy podał terminarz inauguracyjnej serii gier nowego sezonu rozgrywek. Ważne zmiany godzin!
Xavier Dziekoński zostanie wykupiony z Rakowa Częstochowa i będzie kontynuował karierę w Koronie Kielce. Sytuacje kontraktowe pozostałych zawodników nie zostały jeszcze wyjaśnione.
Ciąg dalszy zmian przy ulicy Ściegiennego w Kielcach. W środę zaprezentowany został nowy dyrektor sportowy klubu, natomiast za moment przedstawiony będzie dyrektor ds. marketingu, Rafał Kielczyk. Wybór jest nieoczywisty, gdyż pierwotnie na to stanowisko szykowano kogoś innego.
Piłka nożna to zdecydowanie najpopularniejszy sport w naszym kraju. Dostarcza on ludziom mnóstwo emocji, które sięgają zenitu, gdy zbliża się ważna impreza z udziałem reprezentacji Polski. W tym roku możemy cieszyć się śledzeniem Mistrzostw Europy. Piłkarskie emocje sprawiają, że ludzie chętniej odwiedzają miejscowe boiska, aby samemu poczuć się jak jedna z gwiazd futbolu. Jak wybrać piłkę, z której będziemy zadowoleni? Oto kilka wskazówek!
Paweł Golański przestał być dyrektorem sportowym Korony Kielce. Jego obowiązki przejął Paweł Tomczyk.
Industria Kielce złożyła stosowne dokumenty, które mają umożliwić przyznanie jej „dzikiej karty” na uczestnictwo w Lidze Mistrzów. Europejska Federacja Piłki Ręcznej (EHF) ogłosi swoją decyzję już w przyszył tygodniu.
Chociaż w kieleckim klubie jeszcze wiele kwestii stoi pod znakiem zapytania, żółto-czerwoni planowo przygotowują się do nowej kampanii na najwyższym szczeblu rozgrywek. Start treningów już w sobotę 15 czerwca! W najbliższym przedsezonowym czasie kielczanie rozegrają pięć meczów towarzyskich.
Klub w końcu potwierdził toczące się od tygodnia spekulacje na temat obsady posady dyrektora sportowego w Koronie. Pawła Golańskiego w Kielcach zastępuje Paweł Tomczyk, którego kibice piłkarscy mogli poznać choćby z pracy w Rakowie Częstochowa oraz Motorze Lublin.
Walka o utrzymanie do ostatniej kolejki w ujęciu klubowej kamery. Korona opublikowała wyjątkowe kulisy potyczek PKO BP Ekstraklasy!
Maciej Kikolski oraz Marcin Cebula znaleźli się w kręgu zainteresowań Korony Kielce. Takie informacje podało Polskie Radio Kielce.
Zawodniczki Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego Katarzyna Furmanek oraz Sabina Jarząbek wystąpiły na 26. Mistrzostwach Europy w Lekkoatletyce w Rzymie.
Karol Jakubczyk pełniący obowiązki prezesa Korony Kielce w rozmowie z Radiem eM Kielce poruszył tematy bieżącego funkcjonowania klubu.

Copyright © 2024 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group