Dziś spadek może stać się faktem. Korona i Arka pożegnają się razem?

02-07-2020 14:52,
Mateusz Kaleta

Korona Kielce i Arka Gdynia są już niemal pewne spadku. W piątek oba zespoły zmierzą się ze sobą na Suzuki Arenie. Jeszcze niedawno wydawało się, że bezpośredni mecz tych drużyn może decydować o układzie tabeli, ale dziś jest już to tylko spotkanie o honor i zachowanie dobrej twarzy. Jeśli tego samego dnia o godz. 18 Wisła Kraków zainkasuje choćby punkt w spotkaniu z ŁKS-em Łódź, kielczanie stracą już nawet matymatyczne szanse na utrzymanie w Ekstraklasie.

Już przed tą kolejką strata Korony do bezpiecznego miejsca to jedenaście punktów, a możliwych do zdobycia jest tylko dwanaście. Aby więc utrzymać się w lidze, kielczanie musieliby wygrać wszystkie swoje mecze, wszystkie swoje musiała by za to przegrać Wisła Kraków. Dziś pierwszy w historii klubu sportowy spadek z Ekstraklasy może stać się faktem. Wcześniej z elitą pożegnał się już ŁKS Łódź.

- Będę wymagał od swoich zawodników, żebyśmy do ostatniego meczu walczyli o honor, o klub. Chcę, żebyśmy do ostatniej kolejki pokazywali, że sportowo zasługujemy na Ekstraklasę - mówi Maciej Bartoszek, trener zespołu.

W piątkowym starciu kielczanie będą próbować przełamać swoją niemoc. Ta trwa już sześć meczów, w których Korona zdobyła tylko jeden punkt. Ostatnie - i jedyne zwycięstwo po restarcie rozgrywek - odniosła 31 maja w Płocku z Wisłą (4:1). W tym czasie Arka dopisała do swojego konta osiem punktów i poprzedniej kolejce wyprzedziła Koronę, spychając żółto-czerwonych na przedostatnie miejsce w tabeli. – Trzeba patrzeć na to, co jest przed nami. Musimy zrobić wszystko, żeby przełamać tą złą passę i zacząć punktować - podkreśla Maciej Bartoszek.

Żółto-czewoni zagrają z Arką tylko bez jednego zawodnika, Marcina Cebuli, który pauzuje jeszcze za czerwoną kartkę z meczu z Górnikiem. Dodyspozycji trenera Macieja Bartoszka wracają za to Jakub Żubrowski i Michael Gardawski. 

Spotkanie Korona - Arka odbędzie się w piątek o godz. 20:30 na Suzuki Arenie.

fot: Grzegorz Ksel

Wasze komentarze

Ritter2020-07-03 19:57:04
Wisła wygrała z ŁKSem. Spadek stał się faktem...
Abażur2020-07-03 20:05:17
Witaj 1 ligo!
Rafson2020-07-03 20:13:18
Boże, zobaczcie wywiad z Zającem przed meczem w canal+. Typ ogólnie nie ma nic sobie do zarzucenia, robi wszystko dobrze i poprostu tak wyszło. Niech ktoś go z tego klubu wyrzuci.

Projekt i wykonanie: CK Media Group