Odwieczny rywal PGE VIVE poza Ligą Mistrzów. Kielczanie jedyną polską drużyną w europejskiej elicie

19-06-2020 11:37,
Mateusz Kaleta

W nowej, elitarnej Lidze Mistrzów zagra tylko jedna polska drużyna - PGE VIVE Kielce. Największy ligowy rywal i odwieczny przeciwnik kielczan, Orlen Wisła Płock, nie otrzymał dzikiej karty na udział w rozgrywkach. W Champions League zagra w nowym sezonie tylko 16 najlepszych europejskich zespołów. 

Już wcześniej pewny udział w nowym sezonie Ligi Mistrzów, oprócz PGE VIVE Kielce, mieli: RK PPD Zagrzeb (Chorwacja), Aalborg Handbold (Dania), Barcelona (Hiszpania), PSG (Francja), THW Kiel (Niemcy), SG Flensburg-Handewitt (Niemcy), Telekom Veszprem (Węgry), Vardar Skopje (Macedonia), FC Porto Sofarma (Portugalia). 

REKLAMA

Teraz do tego grona dołączyły drużyn z dzikimi kartami. Są to: Mieszkow Brześć (Białoruś), HBC Nantes (Francja), MOL-Pick Szeged (Węgry), Elverum HB (Norwegia), Celje Pivovarna Lasko (Słowenia), Motor Zaporoże (Ukraina).

W tym gronie nie ma Orlen Wisły Płock, która weźmie udział w Lidze Europejskiej. Jest  także pierwszym rezerwowym do gry w LM, co oznacza, jeśli któraś z drużyn będzie miała poważne problemy z udziałem w rozgrywkach, to płocczanie zajmą jej miejsce. Drugim rezerwowym jest rumuńskie Dinamo Bukareszt. 

W tym roku walka o dziką kartę była bardzo zacięta. O udział w Champions League starało się aż czternaście zespołów, a było tylko sześć wolnych miejsc. Nowe rozgrywki będą bardzo elitarne. Wzrośnie też ranga drugiego turnieju, jakim będzie Liga Europejska. W formie pucharowej będzie rozgrywany też Puchar EHF.

Zmieni się także ważna rzecz - dni rozgrywania spotkań LM. Te dotychczas toczyły się w niemal wszystkie tygodnia, a w nowym sezonie będą rozgrywać się jedynie w środy i czwartki o godz. 18:45 i 20:45. W weekend rozegrane zostanie tylko Final Four.

Losowanie fazy grupowej Ligi Mistrzów odbędzie się 1 lipca o godzinie 18. Start rozgrywek zaplanowano na 16/17 września. 

fot: Anna Benicewicz-Miazga

Wasze komentarze

kielczanin2020-06-19 23:45:17
Od kilku miesięcy mieszają z błotem klub z Kielc, dlatego nie jest mi ich szkoda.

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group