Cebula strzelił dla Korony bramkę i okupił mecz kontuzją. Kontrowersja i karny przesądziły o remisie

09-06-2020 22:07,
Filip Salva

Początek był doskonały! Korona walcząca, ambitna, grająca piłką i spychająca Zagłębie do defensywy. To szybko przyniosło efekt. Marcin Cebula wykończył składną akcję żółto-czerwonych i wyprowadził kielczan na prowadzenie. Potem jednak zaczęły się schody. "Ceba" doznał kontuzji, a Korona została zepchnięta do defensywy. I dała sobie strzelić bramkę. Ta, wyrównująca, padła z rzutu karnego. Kielczanie podzielili się z Zagłebiem punktami, remisując 1:1. A kto wie, czy ten mecz nie potoczył się inaczej, gdyby defensor gospodarzy nie wyleciał przedwcześnie za czerwoną kartkę.

W szeregach Korony wolę walki było widać od samego początku spotkania. Mecz był bardzo wyrównany, ale to Korona jako pierwsza stworzyła sobie doskonałą sytuację do zdobycia gola. Już w 2. minucie piłkę w siatce mógł umieścić Petteri Forsell, ale na posterunku był Dominik Hładun. Dobitka Szymusika głową przeleciała za to obok słupka.

To był dopiero początek kolejnych świetnych okazji. Parę minut później, w 9. minucie po dobrym dośrodkowaniu Petteriego Forsella w dobrej sytuacji znalazł się Adnan Kovacević, ale spudłował, uderzając futbolówkę głową wysoko nad bramką.

Swoje szanse miało także Zagłębie. Pierwszą w 22. minucie zmarnował 19-letni Bartosz Białek, który jest obecnie w trakcie... egzaminów maturalnych. Napastnik skiksował w doskonałej sytuacji, a kielczanie mogli odetchnąć. Tak samo, jak chwilę później, kiedy mocny strzał Bartosza Kopacza genialną paradą odbił Marek Kozioł. I to znów właśnie golkiper był jasnym punktem Korony. Kozioł cały mecz był na posterunku i gdyby nie jego interwencje, żółto-czerwoni na pewno nie osiągnęliby tak dobrego wyniku.

Konsekwentna gra sprawiła, że Korona dopięła w końcu swego. W 34. minucie podopieczni Macieja Bartoszka przeprowadzili świetną akcję. Wymiana podań Forsella, Szymusika, Kiełba, piłka trafiła do Cebuli, a ten po świetnym przyjęciu skierował ją do siatki. "Ceba" utonął w objęciach kolegów, ale na tym zakończył udział w tym spotkaniu. W ostatniej akcji pierwszej połowy doznał kontuzji zupełnie bez kontaktu z przeciwnikiem, podczas przyjmowania piłki. Na drugą połowę się już nie pojawił, a jego miejsce zajął Andres Lioi.

W 51 minucie Korona kontynuowała ataki na bramkę Zagłębia. Rezerowy Lioi wypuścił sobie piłkę za plecy obrońcy „Miedziowych” i wyszedł  na czystą pozycję do oddania strzału, po czym został sfaulowany metr od lini pola karnego. Koroniarze domagali się w tej sytuacji czerwonej kartki, ale arbiter pokazał Guldanowi tylko żółtą. Do rzutu wolnego podszedł Forsell i potężnym strzałem obił piłką słupek.

W kolejnych minutach dalej świetnie bronił Marek Kozioł, który obronił trzy sytuacje sam na sam i walnie przyczynił się do pozytywnego wyniku dla żółto-czerwonych. Przez całą drugą połowę kielczanie byli zepchnięci do defensywy. Sami nie stworzyli sobie zbyt wielu okazji i skupili się na obronie prowadzenia.

To się jednak nie udało. W 78 miniucie po zagraniu ręką Adnana Kovacevicia sędzia odgwizdał rzut karny, który pewnie na bramkę zamienił Damjan Bohar.

"Miedziowi" uporczywie napierali na bramkę Korony. W samej końcówce byli bardzo blisko zmiany rezultatu nawet na swoją korzyść. W doliczonym czasie gry poprzeczkę obił Bartosz Białek. Na szczęście to była ostatnia groźna akcja w tym spotkaniu. Korona wytrzymała ten napór i podzieliła się z Zagłębiem punktami.

Zapis relacji NA ŻYWO - kliknij TUTAJ

Następny mecz Korona Kielce rozegra już w niedzielę. Jej rywalem na Suzuki Arenie będzie Lech Poznań - początek o godz. 18.

Zagłębie Lubin - Korona Kielce 1:1 (0:1)

Bramki: Bohar (78' - karny) - Cebula (34')

Zagłębie: Hładun - Czerwiński, Kopacz, Guldan, Balić - Bashkirov, Starzyński (63' Poręba), Drazić, Zivec, Bohar - Białek

Korona: Kozioł - Szymusik, Kovacević, Tzimopoulos, Gardawski (65' Spychała) - Radin, Żubrowski - Cebula (46' Lioi), Forsell, Kiełb - Papadopulos (74' Djuranović)

krym2020-06-09 22:34:41
Korona po tym meczu zasługuje na pochwałę. Zdobyty punkt po dobrej grze. W końcówce troszkę siedli, ale dali od siebie wszystko. Sędzia - bez komentarza!!!!!!
Dziak2020-06-09 22:35:04
Panu czarnemu nie chciało się nawet podbiec zobaczyć powtóki na VAR. Czerwień w takim przypadku powinna być obowiązkowa.
Basia do Krzysztof2020-06-09 22:35:10
Co racja,to racja.
Kiedy wreszcie czarną mafię ktoś rozliczy.
Taki szmaciarz zwący się arbitrem niweczy cały wysiłek piłkarzy i trenerów.
Antycypujący2020-06-09 22:36:14
Nie wiem jakim cudem Guldan nie dostał czerwonej kartki???? Tak jak byłem przekonany że w pełnym składzie pokonalibyśmy Piasta, tak samo teraz jestem pewny że ogralibyśmy grające w 10-tkę Zagłębie. Mimo remisu - nadal wierzę że z taką grą jak w tych trzech meczach Korona się utrzyma! Oby Cebul był zdolny do gry!
@ Krzysztof2020-06-09 22:39:38
Czarna mafia robi wszystko by przypadkiem Korona nie zepchnęła Wisły. Zawsze im Korona nie leży. W warze też siedzą ci sami.
Jasiu2020-06-09 22:39:42
Chcą SPADKU Korony panowie z PZPN.
Wiesiek2020-06-09 22:42:32
I co marcinku znawco z podkar
Rafson2020-06-09 22:47:19
PROŚBA DO REDAKCJI. Nie będę miał jak obejrzeć ligi plus extra, napiszcie co o tym faulu na ewidentnią czerwoną kartkę powiedzą w studiu. Nie rozumiem jakim cudem var tej decyzji nie zmienił.
R. Londyn2020-06-09 22:51:03
Widać że na siłę chcą Wisłę ratować. Czerwień powinna być na 100%. Maski to się nasi na ustach sędziowie z Varu mieli je chyba na oczach. Do boju Korona
Najlepszy mecz Korony w sezonie2020-06-09 22:52:54
Brawo Panowie. VAaR to jakies jaja jak berety. Czerwien jak @@@uj.
Antycypujący2020-06-09 22:57:17
No nawet Kamil Kosowski w Lidze+ powiedział że ewidentna czerwona dla Guldana powinna być. Powiedział że nawet gdyby ten faul był gdzieś w środku boiska to też byłaby czerwona ze względu na brutalny atak na nogi zawodnika i to jeszcze z tyłu!!!! Skandal!
Dobrynin się nazywam2020-06-09 23:05:22
Skandal nad skandale, najgorszy sędzia w lidze niejaki Dobrynin nie dał ewidentna czerwone kartkę. Cała Polska to widziała, oprócz Dobrynina. Przypadek, nie sądzę
Jacoob2020-06-09 23:05:58
Mecz ewidentnie wydrukowany żeby ratować skisłe. J**** pzpn i bońka!!
cebula2020-06-09 23:26:50
oby nie byla powazna kontuzja, gosc jest jednym plucem tej druzyny
jaaaa2020-06-09 23:43:16
Teraz widać ile daje Cebula w ataku. Jak jego brakło z przodu nie było ognia, Czarni nas nie lubią bo rzeka musi się uratować. Brawo Koronka.
Stary2020-06-10 08:37:52
Var skandal dwie czerwone kartki,ale dlaczego nie wszedł Lisek, ten pajac Djuranowicz nic nie zrobił i nie zrobi co na to analityk co na to asystent
kibic2020-06-10 10:35:02
Muszę pochwalić Koronę za walkę i za przebłyski składnej gry. Bardzo dużo wniósł do zespołu Forsell i dochodzący do formy Kiełb. Niestety, widać braki kondycyjne, które nie pozwalają Koronie na grę jaką jest w stanie nam pokazać. To jest spadek po Lettierim i Zającu (a tak na marginesie, co on jeszcze robi w Kielcach?), który zostawił w Koronie spaloną ziemię inkasując za to duże pieniądze. Bartoszek podjął się rzeczy niemożliwej, ale nawet jak Korona spadnie, to winę za spadek musi być obciążony Zając i Lettieri. Za wczorajszy mecz wielkie brawa mimo, że nie udało się wygrać z silnym Zaglębiem. I niech mi nikt nie mówi, że Zagłębie zagrało słabszy mecz, bo gra się tak, jak pozwala przeciwnik, a ile sił włożyli piłkarze z Lubina w ten mecz, widać było po lejącym się pocie z twarzy i włosów Zagłębiaków.
kibic2020-06-10 10:40:11
P.S. Dodam tylko, ze mimo braku zwycięstwa, są podstawy do optymizmu. To właśnie coraz lepsza gra gwarantuje sukcesy w niedalekiej przyszłości, a nie na odwrót. Jeśli drużyna gra coraz słabiej, a tak było za Lettieriego, ale jeszcze udawało się jej wygrywać, to było tylko kwestią czasu, kiedy pojawiać się miały porażki a potem klęski. I tak właśnie było. Wczoraj nie było wygranej, ale była walka i lepsza gra i jeśli drużyna pójdzie tą drogą, o utrzymanie nie będzie musiała się martwić.
Kris862020-06-10 18:24:31
Panowie!!! W sprawie sedziowania prosze atakowac profil ZBIGNIEWA BONKA... TO PREZES PZPN NIECH DZIALA W TEJ SPRAWIE I TYLE!!!
mm2020-06-10 19:27:41
Taki mecz trudno wygrać. Kontuzja Cebuli, sędzia drukarz i jeszcze pechowy, piękny strzał Forsella w słupek. Jedyny minus to utrata sił w drugiej połowie.
Kix2020-06-10 22:33:12
Niby sędzia z miasta Odzi a o niejakim Stefanskim na Varze, to szkoda gadać...
Cekin2020-06-10 22:34:53
Przecież oni tam w PZPN już zawyrokowli dobierając odpowiednich typów spod ciemnej gwiazdy w rolę sędziów !

W ostatniej dekadzie piłkarze Korony Kielce rozegrali kilka spotkań w okresie Świąt Wielkanocnych. Jak się w nich prezentowali?
Po przerwie reprezentacyjnej i świętowaniu awansu Polski na Mistrzostwa Europy czas wrócić do piłki klubowej. Konkretniej analizy najbliższego rywala Korony Kielce. Będzie to Widzew Łódź, z którym kielczanie zagrają w wielkanocny poniedziałek o godz. 17:30.
Nie żyje Marek Cender, dziennikarz sportowy Radia Kielce. O tym fakcie w piątek rano poinformował kielecki oddział Polskiego Radia. Marek miał 54 lata.
Korona Kielce w 26. kolejce PKO BP Ekstraklasy zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź. – Wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę, w jakiej sytuacji jesteśmy – powiedział przed spotkaniem Yoav Hofmeister, pomocnik „żółto-czerwonych”.
Korona Kielce w 26. kolejce PKO BP Ekstraklasy zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź. „Żółto-czerwoni” będą musieli sobie radzić bez podstawowego zawodnika.
W ostatnim meczu rundy zasadniczej Orlen Superligi, Industria Kielce rozegra domowy pojedynek z Zagłębiem Lubin. Zwycięstwo zapewni kielczanom pierwsze miejsce w tabeli.
Krzysztof Jakubik poprowadzi spotkanie 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź. Dla arbitra pochodzącego z Siedlec będzie to 34. mecz z udziałem „żółto-czerwonych”.
Od najbliższego sezonu rozgrywki szczypiornistów w Polsce wzbogacą się o możliwość zdobycia nowego trofeum - Superpucharu kraju. Dziś (28 marca) władze Orlen Superligi oraz Związku Piłki Ręcznej w Polsce ogłosiły szczegóły.
Dominick Zator przedłużył umowę z Koroną Kielce. Defensor będzie występował w „żółto-czerwonych” barwach jeszcze przez co najmniej jeden sezon.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – To tylko pierwsza połowa, a w drugiej może zdarzyć się jeszcze wszystko – powiedział po spotkaniu Tomasz Gębala, lider defensywy „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – Mam nadzieję, że zdobędziemy ten upragniony awans, ale była to dopiero połowa meczu – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe z GOG Håndbold 33:25. Najwięcej bramek dla kielczan, dziewięć, zdobył Alex Dujszebajew.
Koszykarze UJK Kielce rozpoczynają rywalizację w fazie play-off o awans do pierwszej ligi. Już w pierwszej rundzie drużyna z Kielc zmierzy się z faworytem do awansu, OPTeam Resovią Rzeszów.
Już w wielkanocny poniedziałek Korona Kielce zmierzy się na wyjeździe z łódzkim Widzewem. Wraz z Koroniarzami na wyjazd szykują się także kibice żółto-czerwonych, którzy już w grupie około 700 osób zapisali się na wizytę w „Sercu Łodzi”.
Korona Kielce poznała termin wyjazdowego starcia z Puszczą Niepołomice. „Żółto-czerwoni” zagrają wówczas mecz, który może zdecydować o losach utrzymania.
Po zakończeniu zimowej przerwy Korona Kielce rozegrała 7 ligowych rywalizacji i wywalczyła w nich zaledwie 6 punktów. Kielczanie mają przed sobą teraz wyjazdową potyczkę z Widzewem. Czy Korona wywiezie 3 punkty z trudnego terenu?
Historia napisała się na naszych oczach. Reprezentacja Polski po raz piąty z rzędu zagra na Mistrzostwach Europy. Bohaterem Wojciech Szczęsny!
Poszukujesz sposobów na podniesienie swoich umiejętności piłkarskich do nowego poziomu? Odpowiednio dobrane znaczniki piłkarskie mogą okazać się kluczowym elementem w osiągnięciu tego celu.
Czy zastanawiasz się, jak w pełni wykorzystać potencjał Instagram Stories w strategii marketingowej? Poszukujesz sposobów na tworzenie angażujących reklam w formie stories? Jeśli tak, to artykuł ten jest dla Ciebie!
Trzeci tydzień Małej Ligi Piłki Ręcznej dostarczył kibicom mnóstwo emocji, zarówno na boiskach Bilczy, Kielc, jak i Chęcin. Rozgrywki odbyły się w dniach 19, 20 i 21 marca, prezentując szereg talentów w różnych kategoriach wiekowych.
Świetny turniej juniorek młodszych Korony Handball Kielce w 1/16 finału mistrzostw Polski. Podopieczne Moniki Ciszek zakończyły go z kompletem trzech zwycięstw.
Przed Industrią Kielce rywalizacja w 1/8 finału Ligi Mistrzów. „Żółto-biało-niebiescy” w najbliższą środę (27 marca) zmierzą się z duńskim GOG Håndbold.
Dokładnie za tydzień (1 kwietnia) piłkarze Korony Kielce powrócą do gry po reprezentacyjnej przerwie. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja kadrowa w kieleckiej ekipie poprawiała się w porównaniu do ostatnich konfrontacji.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Brakuje mi minut rozegranych na parkiecie przez te dwa i pół miesiąca bez gry – powiedział przed spotkaniem Artsem Karalek obrotowy mistrzów Polski.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Będzie trzeba taktycznie ich rozpracować. Jest to niewygodny zespół z groźnymi zawodnikami na każdej pozycji – powiedział przed spotkaniem Arkadiusz Moryto, skrzydłowy mistrzów Polski.
Sabina Jarząbek, reprezentantka Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego została wicemistrzynią Polski w półmaratonie. Jednocześnie pobiła swój rekord życiowy i uzyskała kwalifikację na Mistrzostwa Europy w Rzymie.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Mam wielki szacunek dla tego klubu, który bardzo mocno walczy w duńskiej lidze oraz Lidze Mistrzów – powiedział przed spotkaniem Tałant Dujszebajew, trener mistrzów Polski.
W niedzielne popołudnie doszło do starcia dwóch zespołów z dolnych rejonów tabeli CLJ U-18 kobiet. Drużyna KSP Kielce pokonała na obiekcie przy ul. Jeziorańskiego 53 ekipę Legionistek Warszawa 0:1.
Na odbywających się w miniony weekend Mistrzostwach Polski Muay Thai w Szaflarach do walki stanęło 4 zawodników kieleckiego klubu.
Trwa marcowa przerwa reprezentacyjna. Na boiskach drugiej ligi (poza dwoma wyjątkami) nie ma jednak odpoczynku.