Korona Kielce z licencją na kolejny sezon. I z nadzorem finansowym
Korona Kielce otrzymała licencję na kolejny sezon PKO Ekstraklasy. Żółto-czerwoni, tak jak wszystkie pozostałe kluby startujące w procesie licencyjnym, będą mieli nad sobą nadzór finansowy. To odgórna decyzja, spowodowana pandemią COVID-19. Tym samym kielczanie będą mogli wystartować w kolejnym sezonie piłkarskich rozgrywek.
Kielczanie otrzymali też licencję zezwalającą na grę w europejskich pucharach. Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN nałożyła obostrzenia na kilka innych klubów. Lechia Gdańsk jest zobowiązana do zapłaty 10 tys. złotych w związku z niekompletną dokumentacją finansową, a także musi zrealizować ugody z piłkarzami w terminach wskazanych przez Komisję bez możliwości ich dalszego odraczania. To drugie obostrzenie dotknęło też Wisłę Kraków.
ŁKS, Pogoń, Raków jako jedyne - ze względów infrastrukturalnych - nie będą mogły w przypadku awansu wystartować w europejskich pucharach. Pogoń otrzymała licencję do gry w Ekstraklasie, ale w związku z rozbudową stadionu, nałożono na nią nadzór infrastrukturalny. Raków dostał zgodę na rozgrywanie meczów w Bełchatwie z nadzorem infrastrukturalnym. W rundzie wiosennej za każdy domowy mecz poza Częstochową klub będzie zobowiązany zapłacić jednak 30 000 tys. złotych. To dodatkowy środek nadzoru nałożony przez Komisję.
Prawo do gry w Ekstraklasie otrzymały też kluby pierwszoligowe, które będą walczyć o awans - Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Zagłębie Sosnowiec, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Miedź Legnica, GKS Tychy, a także Warta Poznań, które swoje mecze będzie mogła rozgrywać na stadionie w Grodzisku Wlkp.
Licencji na grę w Ekstraklasie nie dostały GKS 1962 Jastrzębie (z powodu braku podgrzewanej murawy), Stal Mielec,Stomil Olsztyn, Olimpia Grudziądz, Radomiak Radom (z powodu niespełnienia wskazanych kryteriów podręcznika licencyjnego oraz braku raportów finansowych wymaganych przez Komisję).
fot: Anna Benicewicz-Miazga
Wasze komentarze