Kielce czekają na halę i akademię. Wnioski zostały złożone, trwa ich weryfikacja w ministerstwie

21-05-2020 15:15,
Mateusz Kaleta

Blisko rok temu poznaliśmy plany rozbudowy Hali Legionów i budowy w Kielcach nowej Piłkarskiej Akademii. Władze miasta jeszcze na jesieni złożyły stosowne dokumenty i wciąż czekają ich rozpatrzenie. Decyzja w tej sprawie powinna zapaść już w nadchodzących miesiącach. Jeśli będzie pozytywna, Ratusz będzie mógł otrzymać z ministerstwa wsparcie w wysokości 50% całej inwestycji.

Wniosek Kielc został złożony i znajduje się w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Składanie wniosków w ramach programu "Sportowa Polska", zostało wydłużone do 30 kwietnia i dopiero teraz następuje ich weryfikacja. Tę informację potwierdziło nam ministerstwo. Każdy projekt jest opiniowany przez resort sportu, a wyniki zostaną opublikowane dopiero po zakończeniu tych prac. Już wcześniej zaopiniowanych negatywnie oraz odrzuconych z przyczyn formalnych zostało ponad 700 wniosków z różnych miejsc kraju.

- Zapewniam, że Miasto Kielce złożyło do Ministerstwa Sportu wnioski o dofinansowanie dwóch ważnych inwestycji: rozbudowy Hali Legionów oraz budowy Akademii Piłkarskiej, zgodnie z obowiązującymi terminami. Stało się to w listopadzie 2019 roku. W przypadku obu projektów, opinie w ich zakresie musiały wyrazić związki sportowe. I takie opinie, przygotowane przez Polski Związek Piłki Nożnej, jak i Związek Piłki Ręcznej w Polsce, zostały zamieszczone w komplecie dokumentów - poinformował rzecznik prasowy prezydenta Kielc, Tomasz Porębski.

Projekt rozbudowy Hali Legionów zawiera trzy koncepcje - każda z nich o różnej pojemności trybun. Więcej na ten temat można przeczytać W TYM MIEJSCU. Piłkarskie centrum treningowe miałoby z kolei powstać zupełnie od podstaw przy ulicy Prostej. O nim pisaliśmy z kolei TUTAJ. Mocno podbudowany tym pomysłem jest także Krzysztof Zając, prezes Korony Kielce, która zyskałaby świetne warunki do szkolenia. - Takie centrum mogłoby służyć przyszłym generacjom dzieci i młodzieży przez kilkanaście lat. Bardzo mi zależy na rozbudowie naszej infrastruktury - mówił w zeszłym roku na łamach naszego portalu prezes Korony.

Decyzje w sprawie projektów rozstrzygną się w nadchodzących miesiącach. Jeśli miasto Kielce dostanie dofinansowanie, drugą połowę inwestycji będzie musiało pokryć z własnego budżetu. 

fot: Grzegorz Ksel

Prokoder Studio
Reklamy Kielce: Kasetony reklamowe, szyldy,
oklejanie witryn, samochodów i autobusów, drukarnia
wielkoformatowa,
gadżety reklamowe, strony internetowe, projekty graficzne, gadżety
reklamowe

Wasze komentarze

Wybudujcie same stadiony2020-05-21 16:01:35
Bo wszystkie dzieci chcą grać w piłkę :))) Piłka jest najważniejsza :)))
Ck2020-05-21 16:48:01
Nie bardzo rozumiem dlaczego miasto ma wyłożyć pozostałą część a klub już nie. Brakującą część inwestycji miasto i klub powinny ponieść w proporcjach pokrywających się z udziałami w klubie.
@ck2020-05-21 18:14:20
Chyba guzikami z palta zapłacą :)
Robert2020-05-21 19:01:57
Może pani minister Krupka pomoże.
Kielsis2020-05-21 20:19:24
Głupota. Na samą ligę mistrzów i mecze z Płockiem rozbudowywać halę.Kretynizmu za pieniądze podatnikow ciag dalszy.
do CK2020-05-21 20:28:03
bo właścicielem terenow na Prostej jest miasto a nie klub.
@Kielsis2020-05-21 21:48:19
Kretynizm - dobrze to nazwałeś .
do \"do ck\"2020-05-21 22:58:06
A to co innego, rozumiem, że jak już ta akademia powstanie za pieniądze miasta to korzyści z tego będzie czerpało miasto. Pieniądze za składki członkowskie, kasa za transfery a nie przepraszam tu Korona nie ma szczególnych osiągnięć.
Super, super, my chcemy boisk my .....2020-05-22 06:35:14
Najlepiej niech całe Kielce boiskami zabudują dla przyszłych gwiazd tak bardzo wszystkim potrzebnym . Super, super .
Janek2020-05-22 12:39:38
Uwazam, ze klub, ktory dostaje rocznie 2,5 mln zl z budzetu miasta i ponad 10-13 mln z canal+ stac na poniesienie kosztow budowy wlasnej infrastruktury.

Ile lat jeszcze bedziemy pozwalac fatalnie zarzadzanym klubom na dojenie miast i to ciagle uchylanie nieba z budowa stadionow i zebranie o boiska?

Dlaczego miliony ida na pensje, a 0 na rozbudowe infrastruktury, a potem prezes narzeka, ze mlodziez nie ma gdzie trenowac w zime?

Miasta niestety wychowaly sobie leniwe dzieci w postaci klubow, ktore teraz wykorzystuja rodzicow i chca coraz wiecej i wiecej pieniazkow na luksusowe zycie ponad stan.
Te kluby nie pojda nigdy w kierunku normalnosci, jesli najpierw nie bedzie podstaw - infrastruktury, inwestycji w szkolenie. Jedna pensja dla bardzo sredniej jakosci pilkarza niewiele zmienia, a dzieki niej mozna miec kredytowana budowe boiska.

A tak pewnie 1/5 pieniedzy z miasta w tym roku pojdzie na nieumiejetne "rozwiazanie kontraktu" z Dziwnielem.

Projekt i wykonanie: CK Media Group