Korona Handball nie zagra w Superlidze! Nie zgromadziła budżetu, rezgynuje z baraży

22-04-2020 19:41,
Mateusz Kaleta

Niestety. Drugi rok z rzędu na drodze Korony Handball do Superligi Kobiet stanęły względy finansowe. Kielecki klub oficjalnie poinformował, że nie da rady uzbierać wymaganego budżetu i rezygnuje z gry w barażu o elitę. Tym samym historia zatacza koło i kielecki klub w kolejnym sezonie będzie dalej występował w I lidze.

Jeszcze nie tak dawno, po zakończeniu rywalizacji na pierwszoligowych parkietach, była iskierka nadziei, że Korona Handball wróci w tym sezonie do elity. Kielczanki wygrały swoją grupę, a do tego Spółka zarządzająca rozgrywkami Superligi zdecydowała się obniżyć próg budżetowy do 1 mln złotych. Niestety - Koronie Handball nie uda się zgromadzić nawet tych pieniędzy. Nieoficjalnie, zabraknie ok. 300 tys. złotych.

REKLAMA

Wszystko spowodowane jest też w pewnych względach koronawirusem i kryzysem gospodarczym. Kielecki klub do ostatniej chwili liczył, że uda się zgromadzić fundusze. Liczył na wsparcie sponsorów oraz dodatkową pomoc miasta, które już w tym sezonie wsparło Koronę Handball kwotą 320 tys. złotych. Zwiększenie finansowania w dobie kryzysu stało się jednak niemożliwe. 

Co to oznacza dla klubu? Zgodnie z umowami, jakie zawodniczki zawarły z włodarzami, piłkarki dostaną wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu. W nowym sezonie drużyna zostanie wsparta juniorkami i po raz kolejny wystartuje w rozgrywkach I ligi. Trenerem zespołu dalej pozostanie Paweł Tetelewski. 

Oświadczenie Zarządu Korony Handball Kielce 

W związku z brakiem możliwości zgromadzenia budżetu minimalnego w wysokości 1 mln zł wymaganego przez PGNiG Superligę Kobiet Zarząd Stowarzyszenia podjął decyzję o pozostaniu na sezon sportowy 2020/21 w Pierwszej Lidze Kobiet, rezygnując tym samym z prawa gry w barazu o Superligę. Rozumiejąc trudną sytuację finansową wszystkich naszych sponsorów, dziękujemy za dotychczasowe wspieranie naszego klubu. Wierzymy w to mocno, że solidna praca z młodzieżą do jakiej przyzwyczaiła wszystkich Korona Handball Kielce , pozwoli w niedalekiej przyszłości na powrót do elity. 

Zarząd Stowarzyszenia Korona Handball Kielce

fot: Patryk Ptak

Wasze komentarze

Dziak2020-04-22 21:20:16
Szkoda, że ponownie nie wynik sportowy decyduje o awansie, a względy finansowe. Nie będę zdziwiony jeśli parę zawodniczek odejdzie, w końcu mają sportowe ambicje by piąć się wyżej.
Dami2020-04-22 22:08:33
Szkoda. Takie życie.
Trzymajcie się dziewczyny.
Czasem trzeba zrobić krok w tył żeby iść dwa do przodu.
Kielce to jednak wioska. Gdzie indziej...taki Rzeszów, Kraków, Poznań to przecież nie wierzę że kasy by brakło.
Tu zawsze tak pod górkę. Nie martwcie się. Na mecze chodzić będziemy;)
Pozdro.
Vive2020-04-23 07:45:22
i bardzo dobrze,pieniadze potrzebne są w Vive
wenta2020-04-23 07:57:03
Do Vive
Przeczytaj synku jeszcze raz artykuł
Pomyśl.
Aaaa nic nie rozumiesz? To nic, są lekarstwa...
@Dami2020-04-23 11:31:15
Ww miastach to na pewno brakuje kasy na piłkę ręczną. W Rzeszowie siatkówka(Asseco) i piłka nożna ma prywatnych właścicieli, w Krakowie - Comarch, w Poznaniu - Amica.
Może w Koronie Handball problem tkwi w nieudolności Zarządu a Stowarzyszenie jest dla nich ciepłą posadką/funduszem emerytalnym.
Jolka2020-04-23 12:08:53
Zaraz Bertbedziedziamdajdajcie bo a w dupe olewamjuz tacala Iskre i vive zero wsparcia oby poszedl do warszawy
@wenta2020-04-23 12:09:52
Czleku 5,40 pkp do warszawy precz z checinami
bogdan2020-04-23 13:46:46
czy ten psełdokibic ma prawo zabierac głos w sprawie dziewczyn podejrzewam że niebył na żadnym meczu by wyrażać opinie

Projekt i wykonanie: CK Media Group