Wychowanka Korony zagra dla mistrza! Dominika Więckowska już na stałe w Lublinie

04-04-2020 17:09,
Mateusz Kaleta

Po tak znakomitym półroczu w Superlidze, nie mogło być inaczej. Dominika Więckowska, która była w tym sezonie wypożyczona z Korony Handball Kielce do MKS Perły Lublin, zostanie w tym zespole przez kolejne dwa sezony! Wychowanka Korony Handball związała się z mistrzem Polski nowym kontraktem. Dla rozgrywającej to niczym prezent na urodziny, które będzie obchodzić 8 kwietnia.

22-latka trafiła do biało-zielonych na wypożyczneie w grudniu poprzedniego roku. Wkrótce później zadebiutowała w Superlidze i wystąpiła po raz pierwszy w europejskich pucharach. Łącznie zagrała w 10 spotkaniach ligowych, w których zdobyła 32 bramki i miała znaczący wkład w wygranie przez Perłę mistrzostwa Polski. Do tego wychowanka Korony Handball dorzuciła 22 trafienia w sześciu meczach Pucharu EHF.

REKLAMA

W sobotę Perła Lublin ogłosiła oficjalnie, że Więckowska zostaje w klubie na kolejne dwa sezony. 

- Jestem szczęśliwa z powodu podpisania kontraktu. Dziękuje całemu zespołowi oraz kibicom, bo to dzięki nim od początku pobytu w Lublinie czułam się bardzo dobrze i miało to wpływ na kontynuowanie mojej gry w MKS. Już teraz czuję dużą dawkę motywacji do jeszcze cięższej pracy, aby w przyszłym sezonie pomagać drużynie na parkiecie, a na koniec, już wspólnie, świętować kolejne sukcesy – mówi rozgrywająca na łamach oficjalnej strony klubu.

Kielczanka trafia do MKS Perły Lublin na zasadzie transferu definitywnego, ponieważ po zakończonym sezonie wygasała jej umowa z Koroną Handball.

fot: Patryk Ptak

Wasze komentarze

Erni2020-04-04 23:52:12
Brawo Dominika, jeszcze tylko kadra A i na parkietach rodzimych jesteś spełniona.
Do wentyla2020-04-05 10:34:04
Bogus zomowiec niech dalej zabiera pieniądze tym zdolnym i wspaniałym dziewczynom, większa część wychowanek z których kielce maja radosc a bogusiowi i reszcie widocznie nie potrzebne.. Tragedia
ksm2020-04-06 15:35:23
ale Korona liznęła coś z tego transferu czy poszło tak za dziękuję ?

Projekt i wykonanie: CK Media Group