Puchar Polski w nietypowej formule? To jedyne rozgrywki, które mogą zostać dokończone

31-03-2020 13:07,

Puchar Polski to jedyne rozgrywki na krajowym podwórku, które nie zostały oficjalnie jeszcze zakończone. Związek Piłki Ręcznej w Polsce planuje dokończyć turniej, a możliwym rozwiązaniem jest jego rozegranie w formie... Final Six. Sześć drużyn, które pozostały na placu boju rywalizowało by w jeden weekend w drabince turniejowej o trofeum.

Na placu boju wciąż zostało PGE VIVE Kielce, które ma szansę na wygranie tego trofeum po raz dwunasty z rzędu. Oprócz kielczan, w grze są też Orlen Wisła Płock, MSPR Siódemka Miedź Legnica, Azoty Puławy, NMC Górnik Zabrze i Zagłębie Lubin. 

REKLAMA

O nietypowym rozwiązaniu i pomyśle poinformowała stacja TVP Sport. Związek liczy, że uda się doprowadzić te rozgrywki do końca. Na razie nie wiadomo jednak, kiedy turniej miałby się odbyć. Bardziej prawdopodobnym scenariuszem jest jego rozegranie w sierpniu, tuż przed startem nowego sezonu. 

Do rozstrzygnięcia w Pucharze Polski mężczyzn zostały ćwierćfinały, półfinał i finał - łącznie pięć meczów. Znacznie łatwiejsza sytuacja jest w przypadku turnieju Pań. Tam do rozegrania został tylko jeden mecz - finał z udziałem Metraco Zagłębia Lubin i Młynów Stoisław Koszalin. Zwycięzca Pucharu Polski Kobiet zostanie wyłoniony w Gnieźnie, a Mężczyzn - w Tarnowie.

fot: Anna Benicewicz-Miazga

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group