REKLAMA

Smutny dzień dla Pavola Stano. Jego klub przegrał z koronawirusem. Żilina w stanie likwidacji

30-03-2020 16:04,
Mateusz Kaleta

W styczniu Pavol Staňo, były zawodnik i kapitan Korony Kielce został pierwszym trenerem jednego z największych klubów na Słowacji - MŠK Žilina. Z drużyną miał bić się o mistrzostwo kraju. Nie będzie mu to jednak dane. Klub przegrał z koronawirusem i od 1 kwietnia zostanie postawiony w stan likwidacji. Stanie się to z powodu niewypłacalności.

Słowacki klub poinformował o wszystkim na swojej stronie internetowej. Wcześniej, złożył propozycję obniżenia zarobków piłkarzom. Ci się jednak na to nie zgodzili, a w swoim imieniu kazali negocjować z prezydentem Unii Profesjonalnych Piłkarzy Janem Muchą, którzy także wiele lat grał w polskiej lidze.

REKLAMA

Zawodnicy z najwyższymi kontraktami w drużynie dostali wypowiedzenia. Funkcjonować będzie za to dalej piłkarska akademia, która od lat uważana jest za jedną z najlepszych w Europie. Pracę zachowają zatem trenerzy młodzieżowi, fizjoterapeuci i młodzi zawodnicy. Klub będzie chciał jednak z nimi renegocjować umowy.

– Strategia finansowa klubu opiera się na sprzedaży piłkarzy. Budżet na kolejny sezon oparty jest na najbliższym i zimowym oknie transferowym. Dziś bardziej niż prawdopodobne jest, że dochody z tego tytułu będą bliskie zeru – napisano w oświadczeniu na stronie klubu.

Trenerem MŠK Žiliny jest Pavol Staňo, który objął tę posadę w styczniu tego roku. Wcześniej dyrygował z ławki trenerskiej także trzecioligowym Tatranem Krásno nad Kysucou, a także był asystentem trenera w Bruk-Bet Termalice Nieciecza.

Jako piłkarz "Panocek" rozegrał w żółto-czerwonej koszulce w latach 2010-2014 ponad 130 meczów. Występował też m. in. w Jagiellonii Białystok, Podbeskidziu Bielsko-Biała, Termalice Bruk-Bet Nieciecza. Buty na kołku zawiesił w 2017 roku.

Obecnie prowadzona przez niego MŠK Žilina jest wiceliderem słowackiej ekstraklasy.

fot: Paula Duda

Prokoder Studio
Reklamy Kielce: Kasetony reklamowe, szyldy,
oklejanie witryn, samochodów i autobusów, drukarnia
wielkoformatowa,
gadżety reklamowe, strony internetowe, projekty graficzne, gadżety
reklamowe

 

REKLAMA

Wasze komentarze

Korona2020-03-30 16:57:28
I bardzo dobrze im tak. Korona&Spartak
@Korona2020-03-30 17:20:45
A w CZYM i tak niby QR... dobrze!
Za 3-4 tygodnie przeczytamy nekrolog KORONY!
Tam większy rozsądek w zarządzie bo mniej długów po sobie zostawią!
@@Korona2020-03-30 21:31:31
Nekrolog oczami wyobraźni to już widziałem jak Zając po kilku dniach prezesowania mówił zupełnie coś innego niż on sam i jego mocodawcy przed oddaniem im Korony. I jak Lettierimu się Palanca nie podobał.
Redakcjo2020-03-30 22:01:41
Napiszcie news o tym że zarząd Lechii Gdańsk podjął decyzję o obniżeniu sobie pensji o 50 %. Czekamy na analogiczne działanie władz Korony
Korona Kielce2020-03-30 23:08:07
Zarząd się sam wyżywi. W końcu wciąż Czechosłowacja i ZSRR są wciąż są na mapie państw świata, prawda Szanowny Panie Zając?
@Korona Kielce2020-03-31 18:56:40
to ten niszczyciel klubu jest jeszcze w prezesem!?

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group