Liga Mistrzów wróci w czerwcu, Final Four dopiero w sierpniu! Tak zdecydowała EHF

25-03-2020 13:22,
Mateusz Kaleta

Europejska Federacja Piłki Ręcznej podjęła decyzje dotyczące rozgrywek piłkarzy i piłkarek ręcznych. Liga Mistrzów z udziałem PGE VIVE Kielce przez dwa kolejne miesiące - w kwietniu i maju - pozostanie zawieszona. Wróci dopiero w czerwcu. Tym samym zaplanowany pierwotnie na koniec maja Final Four zostaje przeniesiony na... koniec sierpnia. Wszystko to dojdzie do skutku jedynie wtedy, jeśli pozwoli na to sytuacja związana z koronawirusem.

- Obecna sytuacja uniemożliwia przeprowadzenie rozgrywek piłki ręcznej przez następne tygodnie. To nie pozostawia żadnych wątpliwości - mówi cytowany przez federację prezes EHF, Michael Wiederer.

REKLAMA

- Obecnie należy skupić się na znacznie ważniejszych rzeczach, niż piłka ręczna. Istnieją jednak ważne powody, aby opracować alternatywne scenariusze. Właśnie nad tym pracowaliśmy - podkreśla.

I tak, zgodnie z podjętymi przez EHF decyzjami, wszystkie rozgrywki europejskie pozostaną zawieszone przez okres dwóch najbliższych miesięcy. Liga Mistrzów oraz Puchar EHF wrócą - jeśli będzie to możliwe - w pierwszym tygodniu czerwca. - Jesteśmy w pełni świadomi, że wdrożenie tego scenariusza jest zależne od sytuacji związanej z koronawirusem i podjętych decyzji przez rząd - podkreśla Wiederer.

Aktualne zmagania Ligi Mistrzów zostały zawieszone na etapie 1/8 finału, w której PGE VIVE Kielce miało zagrać z Celje Pivovarną Lasko. Te mecze mają zostać rozegrane w dniach 1-7 czerwca (pierwsze mecze środa-czwartek, rewanże sobota-niedziela). Później zmagania czekałaby przerwa na mecze zespołów narodowych i starcia w el. mistrzostw świata.

Ćwierćfinały LM (tu możliwy mecz PGE VIVE z PSG) odbędą się w dniach 22-28 czerwca (analogicznie: pierwsze mecze środa-czwartek, rewanże sobota-niedziela). Wszystkie rozgrywki, także Puchar EHF, Liga Mistrzów kobiet i mecze reprezentacji narodowych skończą się przed 5 lipca.

Final Four piłkarzy ręcznych w Kolonii odbędzie się 22-23 sierpnia 2020.

Turniej finałowy LM Kobiet w Budapeszcie zostanie rozegrany 5-6 września, a Finały Pucharu EHF w Berlinie 29-30 sierpnia.

fot: fot: EHF / Heimken, Hocevar, Lämmerhirt, Stadler

Trening Personalny Fitness Dieta Kielce

Wasze komentarze

Dziak2020-03-25 18:13:38
A co z kontraktami? Przecież niektórzy mają do 30 czerwca. EHF chyba o tym nie pomyślało.
Bryx2020-03-25 23:31:46
Wróci albo i nie.

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group