Kto najwięcej podawał, faulował, rzucał i bronił? Statystyki PGE VIVE Kielce w Superlidze

25-03-2020 08:00,
Mateusz Kaleta

Dwudziestu zawodników dołożyło swoją cegiełkę do siedemnastego w historii i dziewiątego z rzędu mistrzostwa Polski w wykonaniu PGE VIVE Kielce. Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem statystycznym występów zawodników mistrzów Polski w tym nietypowo, przedwcześnie zakończonym sezonie.

Najstarszym szczypiornistą w ekipie PGE VIVE był 38-letni Mariusz Jurkiewicz, najmłodszym - 17-letni Cezary Surgiel. Najwięcej spotkań w PGNiG Superlidze rozegrali Mateusz Kornecki oraz Doruk Pehlivan - po 22.

REKLAMA

Najwięcej bramek zdobył Arkadiusz Moryto, który z dorobkiem 127 trafień został królem strzelców rozgrywek. Ostatnie podanie najczęściej należało do Alexa Dujshebaeva, który z dorobkiem 135 podań był siódmym najlepszym asystentem ligi.

Najczęściej karany przez sędziów był Romaric Guillo (18 wykluczeń). Ten sam zawodnik obejrzał najwięcej żółtych (13) i czerwonych kartek (2).

Największą skutecznością swoich rzutów może pochwalić się za to... Filip Zdziech. 18-latek oddał w meczu Superligi tylko jeden rzut i znalazł on drogę do siatki, więc ma stuprocentową skuteczność. Z zawodników, którzy uderzali i grali więcej, najlepszym pod tym względem jest Arciom Karaliok, który zdobył 66 goli i miał 82,5% skuteczności.

Z bramkarzy, najlepszą skuteczność obron miał Andreas Wolff, który z dorobkiem 39,01% był pod tym względem najlepszy w lidze (CZYTAJ WIĘCEJ). Należy jednak podkreślić też dobry wynik Miłosza Wałacha, który w 14 meczach może pochwalić się 35,52% skutecznych interwencji. Mateusz Kornecki ma za to najwięcej asyst ze wszystkich bramkarzy w Superlidze - 18.

źródło: własne, PGNiG Superliga
fot: Anna Benicewicz-Miazga

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group