WIDEO: Suzuki z mocnym wsparciem dla kieleckich pięściarzy. Firma wspiera ich w walce o Igrzyska

25-03-2020 09:00,
Mateusz Kaleta

Firma Suzuki Motor Poland nieodłącznie uczestniczy w rozwoju polskiego sportu. Japoński koncern motoryzacyjny, będący m. in. głównym sponsorem Korony Kielce, PGNiG Superligi piłkarzy i piłkarek ręcznych, a także, Polskiej Ligi Koszykówki, wspiera też pięściarzy walczących o olimpijską przepustkę. W tym gronie są kielczanie: Sandra Drabik, Daniel Adamiec i Bartosz Gołębiewski. Z tej okazji powstał specjalny spot reklamowy, który będzie emitowany w Internecie, kinach i telewizji.

Co już wiadomo oficjalnie, Igrzyska Olimpijskie nie odbędą się zgodnie z planem, w 2020 roku. Międzynarodowy Komitet Olimpijski wraz z władzami Japonii zdecydowali o przesunięciu imprezy czterolecia na przyszły rok. To da sportowcom wyrównane szanse na walkę o awans na Igrzyska (CZYTAJ WIĘCEJ).

Suzuki Top Team to kolejny etap współpracy japońskiego koncernu motoryzacyjnego i Polskiego Związku Bokserskiego, którego prezesem jest kielczanin, Grzegorz Nowaczek. W grudniu firma powołała grupę wyróżniających się, indywidualnych sportowców, którzy zostali objęci wsparciem w przygotowaniach do Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

W skład Suzuki Top Team wchodzą pięściarze kieleckich klubów: Sandra Drabik, Bartosz Gołębiewski i Daniel Adamiec, a także Aneta Rygielska, Elżbieta Wójcik, Karolina Koszewska, Mateusz Polski, Mateusz Goiński oraz Adam Kulik.

Wszyscy otrzymali od Suzuki oraz PZB samochody (model Vitara), a także comiesięczne stypendium w wysokości 3500 złotych. Na dodatkowe wsparcie finansowe oraz flotę samochodów może liczyć też związek. Teraz powstał też specjalny spot reklamowy, który będzie promował współpracę Suzuki oraz Polskiego Związku Bokserskiego.

- Konsekwentnie realizujemy strategię Suzuki Way of Life, która polega na angażowaniu się marki w sport i wspieraniu profesjonalnych kadr sportowców. Chcielibyśmy, aby nasza aktywność w tym zakresie przełożyła się na rozwój dyscypliny i sukcesy reprezentacji Polski. Liczymy, że kwalifikacje otworzą naszym zawodnikom drogę do Tokio i nowych medali - mówi Piotr Dulnik, prezes Suzuki Motor Poland.

Spośród kielczan, najbliżej wyjazdu do Tokio była już Sandra Drabik, której od igrzysk dzieliła tylko jedna wygrana. Jej następną przeciwniczką na turnieju kwalifikacyjnym w Londynie miała być Charley-Sian Davison. Swoją pierwszą wygraną na Wyspach odnotował też w kategorii do 91 kg Mateusz Masternak. W kolejnej rundzie miał zmierzyć się z Radosławen Pantalejewem z Bułgarii. 

W Londynie zabrakło Bartosza Gołębiewskiego i Daniela Adamca. Obaj borykali się z problemami zdrowotnymi i nie byli w najwyższej formie.

Suzuki wspiera Polski Związek Bokserski już od 2017 roku.

fot: Suzuki Motor Poland / materiały prasowe

Wasze komentarze

Sumek2020-03-25 11:15:31
Zajęli by się wsparciem dla Korony A nie wszystkich po trochu

Projekt i wykonanie: CK Media Group