Kieleccy bilardziści w Las Vegas. Skowerski ograł światową "dwójkę" i zagra o ćwierćfinał Pucharu Świata

14-03-2020 09:33,
Mateusz Kaleta

Koronawirus nie straszny kieleckim bilardzistom! W czwartek zawodnicy Nosanu Kielce w składzie: Karol Skowerski, Michał Turkowski i Tomasz Kapłan rozpoczęli walkę w rozgrywanym w Stanach Zjednoczonych Pucharze Świata Diamond Las Vegas Open. Za kielczanami już pierwsze spotkania - wzloty, upadki i sensacje. Karol Skowerski ograł "dwójkę" światowego rankingu i w sobotę zagra już o ćwierćfinał imprezy.

Kielecka ekipa rozpoczęła Puchar Świata od kompletu zwycięstw. W drugiej rundzie przyszła pierwsza porażka, którą poniósł Michał Turkowski. Później okazał się też słabszy od byłego mistrza świata, Ouschana Albina. Swoich przeciwników - I. Sarisa i M. Hutchesona pokonali za to Skowerski i Kapłan.

REKLAMA

Finalnie Turkowski zakończył zawody na 65. miejscu, a Tomasz Kapłan na 25. miejscu. Wciąż w grze jest Karol Skowerski, który w sobotę zagra o najlepszą ósemkę zawodów. 

W poprzedniej rundzie kielczanin pokonał numer 2 światowego rankingu, Joshuę Fillera 7:6, ale potem przegrał 6:7 z trzykrotnym mistrzem świata Ralfem Souquetem. Teraz - po przeciwnej, lewej stronie drabinki jego rywalem będzie pochodzący z Filipin Danisem Orcollo.

Kielczanie będą przebywać w Stanach Zjednoczonych do 20 marca.

fot: Nosan Kielce

Projekt i wykonanie: CK Media Group