PGE VIVE Kielce wstrzymuje sprzedaż biletów na mecz z Celje! Oba spotkania bez publiczności?

09-03-2020 11:38,
Mateusz Kaleta

Istnieje duże zagrożenie, że oba spotkania PGE VIVE Kielce z Celje Pivovarną Lasko w ramach 1/8 finału Ligi Mistrzów zostaną rozegrane bez udziału publiczności. Kielecki klub wstrzymał obecnie sprzedaż biletów na mecz rewanżowy.

Wszystko ze względu na rozprzestrzeniającego się w Europie koronawirusa. Już w niedzielę pod znakiem zapytania stanął udział kibiców w pierwszym meczu rozgrywanym na wyjeździe, w Słowenii. Kielecki klub apelował do kibiców, aby wstrzymali zakup biletów (CZYTAJ WIĘCEJ). Teraz pod dużym znakiem zapytania stoi też orgnizacja meczu w Hali Legionów.

Pierwszy mecz, na wyjeździe, zaplanowano na 21 marca, o godz. 19:00. Słoweński minister zdrowia, Aleš Sabre, wydał dekret, na mocy którego zakazuje się w tym kraju organizacji imprez publicznych z udziałem ponad 500 osób.

Podobne zalecenia pojawią się już w Polsce. GIS zarekomendował odwołanie wszystkich imprez masowych powyżej 1000 osób, organizowanych w pomieszczeniach zamkniętych. Decyzję zależą od wojewodów. -  Zapowiada się ciężki czas, ale można podejrzewać, że powody są uzasadnione. O decyzjach dot. kieleckich wydarzeń będę informował - poinformował za pośrednictwem Twittera Tomasz Porębski, rzecznik prasowy prezydenta Kielc.

O wszystkim będą decydować najbliższe dni. Jeśli spotkanie PGE VIVE - Celje w Hali Legionów faktycznie odbędzie się bez kibiców, kielecki klub zwróci pieniądze wszystkim, którzy zdążyli nabyć już wejściówki. Jeśli zaś w najbliższym czasie okaże się, że mecz w Kielcach będzie mógł odbyć się z udziałem publiczności, sprzedaż zostanie wznowiona.

Fot: Mateusz Kaleta

Wasze komentarze

ZielE2020-03-09 13:39:52
No i dzieci z Checin maja bloyo w kroku
Mika2020-03-09 20:01:43
Zamknąć granicę kraju. Inaczej ten syf i tak się rozprzestrzeni. To jest chore, że nie mamy kontroli nad tym kto wjeżdża do naszego kraju od strony zachodu i południa.

Projekt i wykonanie: CK Media Group