Pierwszy gol w tym roku nie wystarczył... Korona przegrała z Lechią rzutem na taśmę

01-03-2020 13:19,
Mateusz Kępiński

Było tak blisko choć jednego punktu... Niestety Korona przegrała na własnym stadionie z Lechią Gdańsk 1:2. Decydującą bramkę w meczu zdobył w końcówce Maciej Gajos.

Korona zagrała bardzo słabą pierwsza połowę. W grze gospodarzy trudno było dopatrzyć się koncepcji na grę. W akcjach brakowało odpowiedniego tempa. Doskonale widać to było po zachowaniu Erika Pacindy, który niespodziewanie w tym meczu wystąpił na pozycji lewego obrońcy. Słowak nawet gdy miał sporo miejsca na swojej stronie, to zwalniał akcję.

Kielczanie w pierwszej połowie tak naprawdę tylko dwa razy zagrozili bramce Dusana Kuciaka. Z rzutu wolnego potężnie uderzał Petteri Forsell, ale bramkarz gości popisał się świetną interwencją wybijając piłkę z okienka. Swoją szansę miał też Michal Papadopulos, który przed przerwą zastąpił kontuzjowanego Marcina Cebulę. Czech główkował po rzucie rożnym, ale jego strzał przeleciał nad poprzeczką.

A Lechia? Spokojnie mogła prowadzić więcej niż 0:1 do przerwy, ale gdańszczanie też nie grzeszyli skutecznością. Niezawodny w 18. minucie był jednak Flavio Paixao, który sprytnym strzałem głową zaskoczył Marka Kozioła.

W drugiej odsłonie kielczanie rzucili się do odrabiania strat. Sygnał dał Petteri Forsell, który po rzucie wolnym trafił w poprzeczkę. Potem doskonałą sytuację zmarnował Matej Pucko, który nie wykorzystał bardzo dobrego dośrodkowania Bojana Cecaricia.

Na szczęście do trzech razy sztuka. W 61. minucie Forsell wypatrzył w pulu karnym Cecaricia, który przytomnie dograł do Papadopulosa. Czechowi pozostało tylko umieścić piłkę w bramce obok bezradnego Kuciaka.

Koroniarze starali się pójść za ciosem, ale brakowało im odrobiny precyzji. Lechia natomiast... obudziła się po nokaucie... I to w najgorszym momencie, bo w końcówce spotkania. Nieupilnowany w polu karnym w 90. minucie był Maciej Gajos, który zdobył decydującą bramkę w meczu. Do tego w samej końcówce bezpośrednią czerwoną kartkę dostał Adnan Kovacević.

Korona Kielce - Lechia Gdańsk 1:2 (0:1)

Bramki: Papadopulos (61') - Paixao (18’), Gajos (90')

Korona: Kozioł - Spychała, Kovacević, Marquez, Pacinda – Cebula (42’ Papadopulos), Zalazar (88' Theobalds), Radin, Forsell, Pucko - Cecarić

Lechia: Kuciak - Kobryń, Nalepa, Maloca, Mladenović - Haydary (69' Saief), Gajos, Tobers, Makowski (80' Kubicki), Conrado (62' Pietrzak) - Paixao

Żółte kartki: Kozioł - Conrado, Tobers, Mladenović

Czerwona kartka: Kovacević (90')

Kibic2020-03-01 14:30:38
1 liga
lucas_ck2020-03-01 14:31:40
niema co sie oszukiwac, no to lecimy panowie do 1 ligi... a moze jeszcze glebiej
don2020-03-01 14:32:11
potrzebny jakiś trener z jajami...
As2020-03-01 14:32:29
Bójta się chamy do.1 ligi wracamy
Lucca2020-03-01 14:32:35
Smyła won jedyne co potrafisz to przegrać.....
ja2020-03-01 14:35:13
Smyła no to nabroiliście . Pacinda zawala 2 bramki drugą wspólnie ze Spychałą. Dramatyczna skuteczność . Głupota Kovacevicia. Katastrofalne decyzje Smyły - Pacinda lewa obrona, wprowadzenie perełki z 6 ligi , utrzymywanie mega słabego Marqueza , a gdzie pupilek Kiełb - żelazny rezerwowy , nawet ławy nie pogrzał . Spadamy . Zając zaproś ARD lub ZDF niech nakręcą jak w 2 lata rozwaliłeś z niemcami klub .
biednemu wiatr w oczy i c*** w d***2020-03-01 14:36:29
no dramat. zabrakło oczywiście szczęścia ale najbardziej zabrakło napastnika. Cecaric to drewno (tak, asysta - ale na megafarcie międzynogami), Papadopulos gol - ale jaki to był strzał, o mało tego nie zmarnował z 4 metrów. Dramat. Forsell robi bardzo dużo dobrego (strzaly z daleka, genialne wolne dwa dzisiaj) - to jest superwzmocnienie. Anglik T. pogubił się w jedynej akcji w jakiej miał udział. Jakiś tam pomysł na grę jest, zaangażowanie jest, ale napastnika nie ma w tym klubie. Co na to Pan, Panie Prezes Zając?
Krzysztof2020-03-01 14:38:05
To był ostatni dzwonek.
Zostało podzwonne.
Smyła to wszystko Cię przerosło.
kibic2020-03-01 14:38:13
2 liga, 2 liga Korona. Mówi się trudno, trzeba będzie walczyć o awans do ekstraklasy.
Wyluzowany2020-03-01 14:38:54
Spoko. Zaraz Zmyła jakąś bajeczke podklepie te ta przegrana to jak wygrana bo koronka grała miód malina i że w lidze miszczów nabrojo
MAKMAR2020-03-01 14:39:30
Za ambicje należą się brawa.Wynik gorszy.Natomiast sponsorzy dno!!!
CK732020-03-01 14:49:40
Piękna przegrana , szczęścia i napastnika jak nie było tak nie ma....
Czy Ci piłkarze powrócą z martwych ?
kibic2020-03-01 14:50:18
Trudno wygrać mecz, jak piłkarze nie znają swoich zadań na boisku co mają robić w konkretnych sytuacjach i nawet nie potrafią przewidywać jak piłka się zachowa po odbiciu. Praktycznie każde takie piłki przechwytywali piłkarze Lechii. Momentami grali z Koroną w dziada. Uważam, że przy dobrym trenerze Korona tym składem powinna grać w pierwszej ósemce, bo umiejętności indywidualne jakieś mają, ale na boisku są kompletnie nie zgrani jakby pierwszy raz ze sobą się spotkali.
To jest duży krok Korony w kierunku I ligi.
miki +2020-03-01 14:51:12
korona wirus od dawna
Darek M.2020-03-01 14:51:17
Gra lepsza niż wynik
lolek2020-03-01 14:51:44
Jak śpiewał Kuba Sienkiewicz w Kilerze: ...co nam powie Ryyyba ....Więc śpiewajcie na stadionie - co nam powie Zmyyyła !
Druga strona odpowiada - Spadamy !!!
kibic2020-03-01 14:57:27
Sponsorzy dno? A dlaczego mieliby sponsorować nieudolność? Lettieri miesiąc w miesiąc dostaje kasę za nic nie robienie i sponsorzy mieliby jeszcze coś takiego finansować? Gdzie były władze Korony jak Lettieri tydzień w tydzień z drużynę Korony obracał w ruinę? Uważasz, ze sponsorzy mieliby coś takiego sponsorować?! Wystarczy ze drąg i Janek sponsorują tę degrengoladę. Szkoda, ze na meczy było aż tylu kibiców, bo to dowód dla władz, ze jest wszystko ok.
as2020-03-01 14:57:34
Po prostu zęby bolą bo nie da się patrzeć na te kalectwa... Po raz pierwszy nie mogę oglądać tej zbieraniny miernot piłkarskich z całej Europy. Pamiętam Koronę od czasów Misiowca czy Goski.
Jarek2020-03-01 14:59:15
Tu serce nie wystarczy szkoda tego meczu cwaniak i Lechii nas załatwiły ...
Mrowa2020-03-01 15:00:43
Dziwić się czemu niemiecki właściciel nie ma odwagi pokazać się osobiście w Kielcach. Przecież za to pogrywanie z Nami kibicami czeka go lincz. Kuuuu.....r..wa nie da się utrzymać drużyny bez konkretnych transferów i pewnej sytuacji finansowej. Ave Korona
Do smyly2020-03-01 15:02:06
Pacinda to nie obrońca 2 gole na jego konto ale jak mówiłeś tak zrobiłeś narozrabiałeś haha
Szarak2020-03-01 15:07:32
Nie martw się Korono nie,bo w pierwszej lidze nie jest źle.
Dramat2020-03-01 15:16:13
Zainwestowałem w bilet i nie żałuję. Zobaczyłem na własne oczy jak drużyna może być tak beznadziejna. 7 podań bramkarz obrońcy i jeb do przodu. Pomoc nic nie rozgrywa, atak jak ma piłkę to wali na oddanie strzału dla statystyki. 3 Polaków w wyjściowym, reszta ma dobre kontrakty. Forsell jedyny jaśniejszy punkt. Poza tym to lepiej oglądać dobrą 1ligę niż tą ekstraklapę, której kluby i tak "nawojują" w pucharach, z promowaną legią na czele. Takie polskie bagienko.
Jedno oczekiwanie2020-03-01 15:17:37
To jest już koniec. Oczekuję: dymisji trenera, przepraszam - pana, który uważa się za trenera. Wypadałoby także namówić pana prezesa także do złożenia rezygnacji. Trudno cokolwiek komentować; Lechia kontrolowała większą część meczu, zdobyła jedną bramkę więcej i dlatego zainkasowała trzy punkty. Korona, poza Forsellem, nie prezentuje wiele, właściwie nic, brakuje jakości na ekstraklasę. A trener wyraźnie nie pomaga zespołowi. I mówienie, że zabrakło szczęścia, czegoś tam, czegoś tam to po prostu zaklinanie rzeczywistości. Brutalnej dla kieleckiej piłki nożnej.
sander2020-03-01 15:17:53
Zachowanie Kovy - kapitana poniżej krytyki. Osłabił zespół przed waznymi meczami.
KIBICE2020-03-01 15:18:08
Niestety tego trenera i prezesa ekstraklasa przerosła. Najmniej można mieć pretensji do piłkarzy. Na tle grającej słabo i bez zadziorności Lechii wypadliśmy słabo przede wszystkim pod względem taktycznym. Pacinda na lewej obronie ??? Ten kto to wymyślił powinien publicznie przeprosić. Do tego Pacinda niższy o poł głowy od Paixao pilnuje go przy kornerach, gdzie Flavio gra głową wyśmienicie. To są błędy bardzo widoczne i rażące. Zmiany : napastnik Papadopulos za pomocnika Cebulę. Fatalne rozwiązanie, a w końcówce jak jest szansa na strzelenie drugiej bramki wpuszcza nieopierzonego Theobaldsa. Kompromitacja. Brak doświadczenia prezesa w doborze obsady trenerskiej spowodowała, że nie jest dobrze, ale nadzieja umiera ostatnia. Powtórzę: nie mamy złych grajków na tle Rakowa, Łksu czy Arki czy Górnika, nawet Wisła w potencjale jest na równo, ale nie mamy klasowego trenera. Może fart nam pomoże.
krym2020-03-01 15:20:51
Dalej Koronę dołuje brak napastnika i jeszcze raz napastnika. Lechia była do ogrania. Szkoda że nasi kopacze mieli po przerwie tylko 25 minut gry w dobrym wykonaniu. Druga bramka zasługa obrońców . Wybijanie piłki na oślep i prosto pod nogi przeciwnika musiało się to to zakończyć. Szkoda tego straconego punktu. Głowy do góry, gra się jeszcze toczy.
Marcin trzymaj się2020-03-01 15:24:30
Niestety dla Marcina Cebuli sezon już się skończył. Wracaj do zdrowia Marcin.
Ckkd2020-03-01 15:24:41
Pacinda ostatnie 30 minut umierał - niestety trenera ekstraklasa przerosła , nie pomógł drużynie ani zmianami ani taktyką
Ck2020-03-01 15:28:15
Podobno sponsor chce się wycofać a klub ogłosić upadłość
Nawet 3 ligi nie będzie ważne że kibice z młyna zadowoleni
obserwator2020-03-01 15:28:30
Na Letieriego to są duże pieniążki aż do czerwca, a na sprowadzenie dobrego napastnika nie było i nie ma. Czy to normalne, czy tak powinno wyglądać zarządzanie funduszami klubu? Oto jest pytanie.
Kova kapitan buahahaha2020-03-01 15:30:01
w przegranym meczu faulować na czerwoną kartkę super decyzja.............
Markez i jego gra w obonie to jakaś tragedia......
Nie ma obrony nie ma ataku ...............................
Bravo dla Spychały młody a z Forsellem najlepszy na boisku
DAC SZANSE MŁODYM SMYŁA !@$!$!@#$! kiedy wkoncu dasz szanse Sowińskiemu?>?>?>? dlacego Szymusik nie grał ???? na ławce cały mecz a tylko 2 zmiany?? Pacinda w obronie to ta niespodzianka co miała namieszac??? Z taką taktyką to........................
R2020-03-01 15:31:25
Dałem sobie duzo czasu na ocenę trenera Smyły. Przyznaję, ci co mówili, że to wuefista mieli rację.
Filip2020-03-01 15:37:36
Niemieccy wlasciciele stoczyli Korone na dno i pouciekali jak szczury.
Oj MIrek, Mirek idź wfu-u uczyć2020-03-01 15:53:07
Lechia w rezerwowym składzie ogrywa na wyjeździe eksperyment Zmyły
Podpowiadałem ci przód, toś Pacinde dał do obrony
Fejsik2020-03-01 15:58:35
Mecz niezły w naszym wykonaniu. Jeszcze nic straconego. Głowy do góry.
Co do kasy dla Lettierego to może się uda zaoszczędzić, bo podobno ma iść do Jagi!
Katolik2020-03-01 15:59:41
Pod twoją obronę ....
Brawo Korona2020-03-01 16:21:49
Arka Gdynia 1-0 wygrywa z LKS
@Filip2020-03-01 16:25:21
Racja i to wiadomo od dawna. Dzieci tylko w to nie wierzą.Oni wierzą w bajki Zająca.
n1ck2020-03-01 16:44:10
Ludzie takie piep....głupoty, że masakra... Widać że czerwona kartka "przypadkowa", nie było tam umyślnego faulu.. Walka była, zaangażowanie też, to był naprawdę dobry mecz, a brakło szczęścia.. Nie przekreślać trenera, bo jak się pojawił w klubie to było zachwalanie pod niebiosa - takiego nam potrzeba, itd., a teraz kiedy nie idzie to pierwsze co zwolnić trenera... ŻENADA, ale normalna że kibice internetu to nie kibice...
Papulotron2020-03-01 16:50:22
Niestety, ale chyba nic z tego nie będzie. Eksperymenty typu Pacinda na obronie, nie są na tym etapie rozgrywek i takim położeniu Korony, mile widziane.
Panie trenerze daj pograć Swoińskiemu zamiast Cecaricowi.
Max2020-03-01 16:52:39
Patrzę na tabelę Eklasy i niestety tylko CUD nam może pomóc...
Janusz2020-03-01 16:54:41
11.04. O 18:00 ostatni mecz w ekstraklasie z Lechem na dowidzenia.... pozamiatane - Niemcy już tego nie postawią na nogi
94 minuta2020-03-01 16:55:29
I ŁKS przeciąga nasze nadzieje ...
Niewierzący2020-03-01 17:09:25
Jakie nadzieje jeszcze ŁKS nas dojdzie już jest pozamiatane co to k... miało być trzy podania w obronie i dzida do przodu to jest taktyka
Ryś2020-03-01 17:15:50
@n1ck
Jak będą za TE walkę przyznawali punkty to może się Korona utrzyma w EK....może!
Pacinda na obronie to sabotaż TRENERA!
A "czerwień" Kovy była jak najbardziej słuszna za wyj...nie przeciwnika wychodzącego na czystą pozycję.
No i TRENER nie wystawił...IKONY! Rzecz niedopuszczalna!
A na następny mecz idę po 2 małpkach! Na trzeźwo takich wyczynów nie da się oglądać.....a karneta szkoda
Nikt Ci tyle nie da co prezes obieca2020-03-01 17:20:47
Prezes rozwalil klub w 2 lata
Gigant2020-03-01 17:35:54
Co za pustaki rządzą tym klubem? Mieć juniorów mistrza kraju A ściągamy cały czas szrot z Bałkanów.
A z naszych młodych ktoś inny korzysta. Nie zrozumiem tego nigdy
GoKorona2020-03-01 17:55:18
Nie poddajemy się!!! Jest jeszcze sporo kolejek w rundzie ze slabszymy zespołami, jeśli będziemy grać tak ofensywnie jak w drugiej połowie jestem spokojny o utrzymanie. Dzisiaj zabrakło szczęścia bo mogło być równie dobrze 5:2 dla Korony. Trzeba robić swoje.
@n1ck2020-03-01 17:59:16
Czerwona kartka to akurat najmniej ważny szczegół. Ten trener nie dał zespołowi wartości dodanej, punktów bardzo mało, taktycznie - chaos i przypadek, jakieś eksperymenty z ustawieniami zawodników (Pacinda zawalił dwie bramki, Kiełb w dwóch ostatnich meczach wybiegał na parę minut, dziś nawet nie w meczowym składzie, Cecaric poza zastawianiem się, dzisiaj zaliczył asystę, poza tym słaby, ogrywamy przez obrońców itd. Lechia, poza 25 minutami, miała wszystko pod kontrolą i pięć, sześć sytuacji bramkowych. Tego pana trenera ekstraklasa przerosła wyraźnie, Koronie nie potrzeba opowieści o czasie, podnoszeniu się, nadziei, walce itp., ale punktów, czyli doświadczonego i skutecznego TRENERA.
Brednie2020-03-01 18:10:26
Skąd macie informacje, że sponsor chce się wycofać. Który sponsor??? Sklep mięsny za rogiem? Szkoda przegranej ale jeszcze nie spadliśmy, gramy dalej.
Masioter2020-03-01 18:13:09
,zamiast bronic dobrego wyniku,atakowali.i znowu do tylu.Jak beda tak grac to trener do wymiany.
Grandma2020-03-01 18:19:02
Slabo to wyglada ja się dziwie że jeszcze ktoś chodzi na mecze. Mlyn ze swoim śpiewaniem no nie wiem czy harcerze pr, y ognisku nie śpiewają glośniej co to ma być.... Prowadzacy powinien scisnąć sie za kuli miedzy nogami wtedy poczuje moc.... Żenada
qiqo2020-03-01 19:23:03
Niestety ale nie spadną, jakieś na farcie znowu 3 mecze wygrają i spokojnie się utrzymają a szkoda bo to klub bez żadnych ambicji, zawsze kombinujący żeby się utrzymać i nie zagrać w pucharach, Dziadostwo od zawsze, Mam już dość tej padaczki granej w tej kabaretowej ekstraklasie. Lepiej w 3 lidze grać o coś niż cały czas o miliony do defraudacji z C+.
3 liga2020-03-01 19:23:38
Bedą grać w lesie hihi no i super koniec lyna
Kibic kobiecej recznej2020-03-01 19:25:59
A ja się cieszę. Jako mieszkaniec Kielc nie chcę aby pieniądze z budżetu mojego miasta szły na tę nędzną zbieraninę najemników. Powinni spaść i to z hukiem. Wtedy może miasto przestanie bezsensownie ich dofinansowywać i kasa pójdzie na prawdziwych kieleckich sportowców. Zaraz będzie tu hejt żebym się nie odzywał i że inne sporty Was nie interesują. Ale idźcie zobaczyć kobiecą piłkę ręczną. Po pierwsze prawie wszystkie dziewczyny są z Kielc. Po drugie widoki są na pewno lepsze. A co najważniejsze to są fighterki a nie to co piłkarzyki które przewracają się stymulując faule. Sportowo dziewczyny spokojnie zajmowałyby 4-5 miejsce w superlidze. Niestety przed sezonem nie było wystarczającego budżetu żeby je zgłosić do najwyższej klasy rozgrywkowej. Kasa z miasta dla kieleckich dziewczyn może by i była ale przecież trzeba było dofinansować te piłkarskie miernoty. I liczę na to że to się wkrótce skończy i pieniędzy kieleckich podatników pójdą na kieleckich sportowców.
bednarek2020-03-01 19:46:46
Marquez to zagadka. Elektryczny jak diabli. Petteri klasa. Marek w bramce przekot. Może i spadną, ale niech walczą tak jak dzisiaj. Tylko Korona.