Dobry mecz kielczan i pewne zwycięstwo. AZS UJK wraca z Puław z trzema punktami

18-02-2020 20:10,
Mateusz Kaleta

AZS UJK Kielce odniósł pewne zwycięstwo w pierwszym wyjazdowym meczu w 2020 roku. W 13. kolejce I ligi "Akademicy" pokonali w delegacji Azoty II Puławy 35:27. Dzięki tej wygranej kielczanie przeskoczyli w tabeli czwarty AZS AWF Biała Podlaska, z którym zagrają już w sobotę w hali UJK.

W spotkaniu z rezerwami Azotów Puławy kielczanie wysunęli się już na samym początku meczu Po siedmiu minutach prowadzili 4:1, a trener gospodarzy od razu był zmuszony do wzięcia czasu. To podziałało, bo gospodarze zniwelowali straty i po kwadransie doprowadzili do remisu 6:6. Do przerwy układ sił się jednak nie zmienił. Kielczanie ponownie odskoczyli od rywali i schodzili do szatni prowadząc czterema bramkami - 15:11.

REKLAMA

Swój cel "Akademicy" konsekwentnie realizowali w drugiej połowie. Kwadrans przed końcem prowadzili już siedmioma trafieniami. Ostatecznie rozstrzygnęli mecz końcowym wynikiem 35:27.

Dla AZS UJK była to już dziewiąta wygrana w trzynastu dotychczas rozegranych meczach. Rezerwy Azotów Puławy przegrały z kolei po raz dziesiąty i są trzecią najsłabszą drużyną w I lidze.

Kolejny mecz kieleccy studenci zagrają w sobotę, 22 lutego z sąsiadującym w tabeli AZS UWF Biała Podlaska. Dla kielczan będzie to bardzo ważne spotkanie. Początek o godz. 18.

Azoty II Puławy - AZS UJK Kielce 27:35 (11:15)

fot: Patryk Ptak

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group