Zatrważająca niemoc w ofensywie. Trochę szczęścia w obronie. Korona wywiozła punkt z Białegostoku

16-02-2020 14:30,
Mateusz Kępiński

Korona Kielce zagrała czwarty mecz z rzędu bez straty gola i zdobyła bardzo cenny wyjazdowy punkt po bezbramkowym remisie. To jednak jedyne dobre informacje po spotkaniu z Jagiellonią. Kielczanie bardzo źle prezentowali się w ofensywie, gdzie stworzyli tylko kilka groźnych akcji.

Podopieczni Mirosława Smyły pierwszy i jedyny celny strzał w pierwszej połowie oddali w doliczonym czasie gry. I od razu mógł paść gol. Bardzo dobrze w środku pola zachował się D'sean Theobalds, który rozciągnął akcję na skrzydło do Bojana Cecaricia. Po dośrodkowaniu napastnika z główki strzelał Erik Pacinda. Gdyby nie instynktowna interwencja Dejana Iliewa, to Korona prowadziłaby 1:0.

To jedyna akcja, za którą można pochwalić Żółto-czerwonych z Kielc w pierwszej odsłonie. Gdyby wcześniej Jagiellonia zdobyła kilka bramek, nikt z gości nie mógłby narzekać na pecha. Piłka zresztą raz ugrzęzła w siatce, ale Koroniarzy uratowali sędziowie. Po konsultacji VAR sędzia Daniel Stefański nie uznał bramki Jakova Puljicia.

Jagiellończycy mieli zdecydowanie więcej okazji. Duże zamieszanie w szeregach kielczan stwarzał Juan Camara. Niemal na pustą bramkę nie trafił też Jesus Imaz...

Niestety obraz gry niewiele zmienił się po tuż przerwie. Korona cały czas broniła się całym zespołem i czekała na kontry. Jednak nawet po przechwycie piłki kielczanom brakowało koncepcji do rozwiązania akcji ofensywnej.

Po godzinie gry trener Mirosław Smyła zdecydował się na roszady. Na boisko wszedł Marcin Cebula i Jacek Kiełb. To nieco ożywiło poczynania Korony, która nawet gola. Popularny "Ryba" doskonale podał do Grzegorza Szymusika, który pokonał Iliewa. Bramka jednak nie mogła być uznana, bo sędzia odgwizdał spalonego.

Ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Korona mogła się cieszyć tylko z dwóch rzeczy. Punktu oraz serii czwartego meczu bez straty gola. Nie ma jednak co ukrywać, że jeśli Żółto-czerwoni myślą o spokojnym utrzymaniu, to muszą zdecydowanie poprawić swoją postawę w ataku.

Jagiellonia Białystok - Korona Kielce 0:0 (0:0)

Bramki:

Jagiellonia: Iliew - Kadlec, Tiru, Arsenić, Wdowik - Prikryl (62' Kostal), Pospisil, Romanczuk, Imaz, Camara (67' Makuszewski) - Puljić

Korona: Kozioł - Spychała, Kovacević, Marquez, Szymusik - Pacinda (59' Cebula), Theobalds (62' Kiełb), Radin - Pucko, Forsell, Cecarić (75' Papadopulos)

kali2020-02-16 14:39:11
Trzeba szanować ten punkt po tak słabej grze. Do boju Koroneczko!
Ok2020-02-16 14:45:35
1polowa tragedia cała drużyna po przerwie przy dozie szczęścia czy też umiejętności Cebuli mogliśmy nawet wygrać. Ale jak chcemy się utrzymać muszą grać o pełną pulę. Wciąż brak napastnika ale i tak jest progres niektórzy muszą dojść do formy
Tomek2020-02-16 14:45:58
To byl jeden ze slabszych meczy w wykonaniu Korony. Trudno wyroznic ktoregos z zawodnikow Korony oprocz Koziola.
luka2020-02-16 14:46:07
Mecz dno mogliśmy go wygrać dobrze że var bo porażka.Ps do redakcji zmieńcie tą tabele bo jeszcze Zagłębię sosnowiec macie.
Tak to widzę2020-02-16 14:46:51
Forsell w końcu wylądował jako defensywny, ale technika daje wartość.
Teobalds: to jednak nie sparing gdzie przeciwnik odpuszcza i jest więcej luzu z piłką.
Cecarić nic, albo prawie nic, Papa chyba jednak lepiej zastawia.
Cebul jak mu się chce to potrafi.
Jacekowi jednak brakuje siły.
Szymusik i Spychała szacun, z tył dali radę.
Radin najlepszy drugi mecz,musi mieć partenera optymalnie Gnjaticia.
Do smyly2020-02-16 14:47:24
Bida z nędza wpuszczenie Kiełba to sabotaż
Czy jedzie z nami trener ?2020-02-16 14:56:16
Chyba Mirek nie trafił z ustawieniem w pierwszej połowie.
Zbyt ofensywnie a Jaga nas stłamsiła.
Ustawienie trzeba budować od tyłu.
Cały czas przegrywamy środek pola, musimy mieć trzech w środku na pozycjach 6, 8 i cofająca się 10tka i wtedy napastnik ze skrzydłowymi mogą zaskoczyć bokami, ale trzeba coś odebrać w środku i rozrzucić na boki.
Do tego defensywni muszą zaasekurować boki jeżeli skrzydłowy poszedł do końca lub w pole karne.
Luker2020-02-16 15:08:11
korona dziady dziadoskie, jacek zabieraj się tam skąd przyszedłeś, cała drużyna kiepsko oprócz naszego matołka, pomyślcie sobie, co by było, gdyby stał na bramce nasz gwiazdor z Menczesteru City?

ugułem przepraszam że tak napisałem
OK2020-02-16 15:14:07
Anglik bez szału. Ale gorszy od Zubra nie jest. Czyli nasza liga porównywalna z angielską 6.
Ssss2020-02-16 15:14:10
Z taka gra to za tydzien z rzeka nie mamy co szukac....
szok2020-02-16 15:36:42
To co odwala Smyła to parodia . Czy ten facet jest ślepy i nie widzi że takim zawodnikom jak: Cebula , Kiełb potrzeba treningu fizycznego . To są cienie tych których chcemy pamiętać , którzy pomagali drużynie . Dzisiaj nie dawali nic od siebie . Smyła na kurs , a zawodnicy do treningu . Czasu wolnego też mają za dużo i to jest widoczne .
Ck2020-02-16 16:06:16
Pogodzony ze spadkiem
dyro2020-02-16 16:34:53
Za tydzień powtórka 6:0 , pamiętacie jak boli , jak bardzo boli i z taką grą jaką prezentuje Korona to będzie BOLAŁO .
Wiadro2020-02-16 17:06:21
No i co pod kreską! I tak już zostanie!
Rafson2020-02-16 17:08:41
Wisła niestety wygrywa i za tydzień mecz który może być kluczowy a niestety nic nie zapowiada 3 punktów na Wiśle.
Dlaczego nie należy szanować tego punktu ani się z2020-02-16 17:43:20
Tak, wiem, Jaga, wyjazd, trudny teren, tralalala. Korona nie wychodzi mentalnie na mecz. Pierwsza połowa, zwłaszcza 30 minut to dramat. Uratował nas VAR i beznadziejna dyspozycja Jagiellonii, którą dobrze podsumował trener Jagi, śląc soczystą flegmę na ziemię, gdy był na niego najazd.
Pozytyw to nasz bramkarz. I tyle. Nieźle zaprezentował się Forsell, choć osobiście zabrakło mi fikołka - ale może będzie gdy będzie gol.
Marquez - to mecz, to błąd-kryminał pod polem karnym. Tak samo dzisiaj. Mam apel do Włodarzy klubu - o wybór jednej z opcji: obcięcie Gabryjela na łyso, albo o przekazanie mu pudła spinek do włosów (taki wsuwek - długich, mocnych). Wtedy Marquez może bardziej zajmie się grą, a mniej układaniem swojej fryzury. Czy naprawdę sztab nie widzi co on odstawia. Opcja z wsuwkami jest odrobinę niebezpieczna, bo po jakiejś główce mogą mu wypaść - i wtedy kilka minut szukania w trawie...
Szymusik i Spychała zostawiają serce na boisku - niespecjalnie podnosząc poziom stają się coraz bardziej wyróżniającymi postaciami w drużynie.
Nowy Anglki - zagubiony. Papadopulos - nie widziałem go w meczu. Kiełb - dramat, niezależnie co się dzieje na boisku, on się micha i holuje piłkę jak lawieciarz bite audi z Niemiec. Dla przeciwnika jest to czytelne panie Jacku - proszę patrzeć co dzieje się dookoła, jak Pan jest sam, to proszę się kiwać, ale czasem warto podać.
Radin w pierwszej połowie - dramat. Plusem zmiany trenera, ale jak słucham słodkich słówek po meczu, to mi się scyzoryk otwiera... W. Kraków wygrała - będzie szła w górę. Jesteśmy na pozycji spadkowej i mamy coraz większy dystans do utrzymania - a jedyna drużyna przed nami, którą możemy przegonić to Raków. Reszta jest od nas dzisiaj o niebo lepsza, choć to nadal 9 poziom mułu. Mecz był na tragicznym poziomie, zwłaszcza w pierwszej połowie. Nie wiem co robi Korona na treningach, może warto zacząć pracę z jakimiś psychologami albo wróżkami, bo nie wychodząc na mecz, pula farta nam się zaraz skończy. Nie wiem, może cyganki na Sienkiewce mogłyby pomóc, cokolwiek. Trener Smyła na pewno by się z nimi dogadał.
Reasumując - czarno to widzę na chwile obecną. Obym się mylił.
Remisami to się cofamy2020-02-16 17:56:37
I taki Skowronek z bankrutem zrobił jakieś transfery i w dwie kolejki zrobił 6 pkt. A ogólnie to 4 zwycięstwa z rzędu tj 12 pkt.
A my jeszcze bramki w tym roku nie strzeliliśmy.
Forsel nie oddał strzału w światło bo po pierwsze musi grać na szpicy, a co najważniejsze ktoś mu musi dograć i wogóle to Korona musi się zbliżyć do pola karnego a z tym to my mamy problemy jak juniorzy.
Powiem tak, optymizmu nie widać.
Przestałem wierzyć w Cecaricia, przeciętniak jak inni.
Teobalds za delikatnie gra i musi szybciej przekazywać piłkę bo fizycznie go ogrywają.
R2020-02-16 18:11:12
Od dawna pisze, że nie liczcie na to, że Wisła K spadnie. Górnik nam uciekł wygrywając z Arką.
luka2020-02-16 18:12:09
jaka tabela taka redakcja tak im sie marzy
Dario..2020-02-16 18:27:28
Bez paniki! Za tydzień będzie lepiej, pierwsza połowa słabo a w drugiej trochę zaczęli grać. Gdyby Ryba i Cebul zagrali z rozsądkiem to byłyby 3 pkt a tak to strefa spadkowa. Trzeba sprowadzić napastnika i ćwiczyć grę ofensywną. Za tydzień z rzeką trzeba pokazać serce i charakter! Do końca sezonu jest sporo meczy, więc trzeba wierzyć i wspierać Koronkę!
Don2020-02-16 19:35:07
Ryba to już raczej w charakterze klubowej maskotki niż jokera...
Zajac gdzie sa wzmocnienia2020-02-16 20:54:33
dno dno dno Smyla wez sie nie osmieszaj remisami nie utrzymamy sie ofensywa nie istnieje defensywa na duzym farcie
Kuba2020-02-16 21:26:50
Cecaric słabo
kk2020-02-17 16:01:23
Polecimy z ligi kosztem rzeki Krakowskiej . Już nie ma zawodników w Koronie którym zależy na tym klubie , to są po prostu zwykli pracownicy na delegacji .A jeśli chodzi o rzekę Krakowską to zawsze im pomagano i będą im pomagać , ale do czasu . Kiedy wszystko wyjdzie na jaw pozostaną tylko wspomnienia że kiedyś istniał taki klub . W Man.C. też myśleli że nie dobiorą im się do skóry , a jednak okazało się że kłamstwo , krętactwo ma krótkie nogi .
Bochen2020-02-18 14:46:38
Zając cyrkowcem roku?
sycyzor2020-02-18 14:47:42
Jak wygra Kidawa w maju wrócą świetlane lata polskiej piłki

Krzysztof Jakubik poprowadzi spotkanie 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź. Dla arbitra pochodzącego z Siedlec będzie to 34. mecz z udziałem „żółto-czerwonych”.
Od najbliższego sezonu rozgrywki szczypiornistów w Polsce wzbogacą się o możliwość zdobycia nowego trofeum - Superpucharu kraju. Dziś (28 marca) władze Orlen Superligi oraz Związku Piłki Ręcznej w Polsce ogłosiły szczegóły.
Dominick Zator przedłużył umowę z Koroną Kielce. Defensor będzie występował w „żółto-czerwonych” barwach jeszcze przez co najmniej jeden sezon.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – To tylko pierwsza połowa, a w drugiej może zdarzyć się jeszcze wszystko – powiedział po spotkaniu Tomasz Gębala, lider defensywy „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – Mam nadzieję, że zdobędziemy ten upragniony awans, ale była to dopiero połowa meczu – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe z GOG Håndbold 33:25. Najwięcej bramek dla kielczan, dziewięć, zdobył Alex Dujszebajew.
Koszykarze UJK Kielce rozpoczynają rywalizację w fazie play-off o awans do pierwszej ligi. Już w pierwszej rundzie drużyna z Kielc zmierzy się z faworytem do awansu, OPTeam Resovią Rzeszów.
Już w wielkanocny poniedziałek Korona Kielce zmierzy się na wyjeździe z łódzkim Widzewem. Wraz z Koroniarzami na wyjazd szykują się także kibice żółto-czerwonych, którzy już w grupie około 700 osób zapisali się na wizytę w „Sercu Łodzi”.
Korona Kielce poznała termin wyjazdowego starcia z Puszczą Niepołomice. „Żółto-czerwoni” zagrają wówczas mecz, który może zdecydować o losach utrzymania.
Po zakończeniu zimowej przerwy Korona Kielce rozegrała 7 ligowych rywalizacji i wywalczyła w nich zaledwie 6 punktów. Kielczanie mają przed sobą teraz wyjazdową potyczkę z Widzewem. Czy Korona wywiezie 3 punkty z trudnego terenu?
Historia napisała się na naszych oczach. Reprezentacja Polski po raz piąty z rzędu zagra na Mistrzostwach Europy. Bohaterem Wojciech Szczęsny!
Poszukujesz sposobów na podniesienie swoich umiejętności piłkarskich do nowego poziomu? Odpowiednio dobrane znaczniki piłkarskie mogą okazać się kluczowym elementem w osiągnięciu tego celu.
Czy zastanawiasz się, jak w pełni wykorzystać potencjał Instagram Stories w strategii marketingowej? Poszukujesz sposobów na tworzenie angażujących reklam w formie stories? Jeśli tak, to artykuł ten jest dla Ciebie!
Trzeci tydzień Małej Ligi Piłki Ręcznej dostarczył kibicom mnóstwo emocji, zarówno na boiskach Bilczy, Kielc, jak i Chęcin. Rozgrywki odbyły się w dniach 19, 20 i 21 marca, prezentując szereg talentów w różnych kategoriach wiekowych.
Świetny turniej juniorek młodszych Korony Handball Kielce w 1/16 finału mistrzostw Polski. Podopieczne Moniki Ciszek zakończyły go z kompletem trzech zwycięstw.
Przed Industrią Kielce rywalizacja w 1/8 finału Ligi Mistrzów. „Żółto-biało-niebiescy” w najbliższą środę (27 marca) zmierzą się z duńskim GOG Håndbold.
Dokładnie za tydzień (1 kwietnia) piłkarze Korony Kielce powrócą do gry po reprezentacyjnej przerwie. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja kadrowa w kieleckiej ekipie poprawiała się w porównaniu do ostatnich konfrontacji.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Brakuje mi minut rozegranych na parkiecie przez te dwa i pół miesiąca bez gry – powiedział przed spotkaniem Artsem Karalek obrotowy mistrzów Polski.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Będzie trzeba taktycznie ich rozpracować. Jest to niewygodny zespół z groźnymi zawodnikami na każdej pozycji – powiedział przed spotkaniem Arkadiusz Moryto, skrzydłowy mistrzów Polski.
Sabina Jarząbek, reprezentantka Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego została wicemistrzynią Polski w półmaratonie. Jednocześnie pobiła swój rekord życiowy i uzyskała kwalifikację na Mistrzostwa Europy w Rzymie.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Mam wielki szacunek dla tego klubu, który bardzo mocno walczy w duńskiej lidze oraz Lidze Mistrzów – powiedział przed spotkaniem Tałant Dujszebajew, trener mistrzów Polski.
W niedzielne popołudnie doszło do starcia dwóch zespołów z dolnych rejonów tabeli CLJ U-18 kobiet. Drużyna KSP Kielce pokonała na obiekcie przy ul. Jeziorańskiego 53 ekipę Legionistek Warszawa 0:1.
Na odbywających się w miniony weekend Mistrzostwach Polski Muay Thai w Szaflarach do walki stanęło 4 zawodników kieleckiego klubu.
Trwa marcowa przerwa reprezentacyjna. Na boiskach drugiej ligi (poza dwoma wyjątkami) nie ma jednak odpoczynku.
W ostatnich dwóch tygodniach drużyny szczypiornistów z regionu świętokrzyskiego rozegrały 5 ligowych spotkań.
Mieszane uczucia towarzyszą świętokrzyskim zespołom po rozegraniu 22. serii gier trzeciej ligi. Czarni Połaniec przegrali 0:1 z Karpatami Krosno, KSZO zremisował z Orlętami Radzyń Podlaski 2:2, a Star Starachowice pokonał Sokoła Sieniawa 1:0.
W meczu 18. kolejki Ligi Centralnej Kobiet szczypiornistki Suzuki Korony Handball Kielce przegrały na wyjeździe z MTS-em Żory 36:15. Najskuteczniejszymi zawodniczkami kielczanek były Magdalena Berlińska oraz Nikola Leśniak, zdobywczynie pięciu bramek.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Po spotkaniu sowimi opiniami podzielili się Krzysztof Lijewski oraz Cezary Surgiel.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Najwięcej bramek dla kielczan, osiem, zdobył Alex Dujszebajew.
W sobotnie przedpołudnie w ramach 20. kolejki RS Active IV ligi rozegrano spotkanie pomiędzy dwoma kieleckimi ekipami. Korona II Kielce przy ul. Szczepaniaka pokonała 2:1 Orlęta Kielce.