Korona Handball wygrywa w meczu na szczycie I ligi! Wykonała wielki krok w kierunku powrotu do elity

15-02-2020 18:01,
Mateusz Kaleta

Korona Handball sięgnęła po niezwykle cenne zwycięstwo w 14. kolejce I ligi. Kielczanki pokonały na wyjeździe w meczu na szczycie trzeci w tabeli SPR Olkusz 35:29. Dzięki tej wygranej kielczanki zrobiły bardzo ważny krok w kierunku barażu o PGNiG Superligę.

Spotkanie od samego początku było bardzo wyrównane. Obie drużyny zdawały sobie sprawę z rangi tego spotkania, które miało niebagatelne znaczenie w kwestii układu górnej części tabeli. Z tego powodu oba zespoły rozpoczęły bardzo bezpiecznie, starając się nie popełnić błędów. Przez całą pierwszą połowę drużyny szły gol za gol, a po kwadransie był remis 8:8. W końcowej fazie pierwszej połowy minimalną przewagę wypracowały gospodynie. W efekcie zdobyły jedną bramkę więcej i do szatni schodziły przy korzystnym dla siebie wyniku 16:15.

REKLAMA

Druga połowa zwiastowała spore emocje. Kielczanki wyszły na nią naładowane energią i z dużą ambicją, aby odrobić stratę. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Kielczanki zdobyły cztery bramki z rzędu i już po trzech minutach drugiej odsłony to kielczanki prowadziły 19:16. Korzystnego dla siebie wyniku nie straciły już do samego końca spotkania. W drugiej połowie zagrały dużo lepiej od rywalek.

Dobrze w bramce spisywała się Aleksandra Januchta, w ataku grą dyrygowała Magda Więckowska i wracająca po kontuzji Agnieszka Młynarska, które były najskuteczniejsze w kieleckich szeregach i zdobyły po siedem bramek. O jedną mniej rzuciła także dobrze dysponowana Wiktoria Gliwińska.

W 45. minucie kielczanki miały już nawet pięć goli przewagi, a w kolejnych minutach dystans między ekipami jeszcze mocniej się uwydatnił. Korona kontrolowała grę i zdobywała kolejne bramki. Ostatecznie triumfowała 35:29

Dzięki sześciobramkowej wygranej kielczanki nie tylko zyskały bezcenne punkty w walce o baraż o Superligę, ale także przechyliły na swoją korzyść rezultat w przypadku bezpośrednich starć z olkuszankami. Rywalki wygrały bowiem w pierwszym meczu przy Krakowskiej 29:27. To będzie miało znaczenie w przypadku równej liczby punktów pomiędzy obiema drużynami na koniec sezonu.

SPR Olkusz - Korona Handball Kielce 29:35 (16:15)

Korona: Hibner, Chodakowska, Januchta – Jach , Gliwińska 6, Więckowska 7, Syncerz 1, Młynarska 7, Szymanik, Parandii 4, Zimnicka 2, Skowrońska, Mochocka 5, Piwowarczyk

fot: Patryk Ptak

Dziecięca Akademia Piłkarska DAP Kielce

Wasze komentarze

Pawel Uroczysko2020-02-15 20:03:35
Brawo dziewczęta
Gregor2020-02-15 20:03:50
Extra wynik.
Powodzenia
Ula2020-02-15 20:04:00
Gratulacje

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group