LM: THW Kiel wygrywa grupę i jest już w ćwierćfinale

12-02-2020 21:02,
Mateusz Kaleta

Na dwie kolejki przed końcem grupowych zmagań znamy już zwycięzcę kieleckiej grupy w Lidze Mistrzów. Awans do ćwierćfinału zapewniło sobie już THW Kiel, które w hitowym spotkaniu pokonało jedną bramką Telekom Veszprem.

Kilończycy mają na swoim koncie 20 punktów, a więc o cztery więcej od Węgrów, którzy są drudzy. Nawet jeśli podwinie im się noga, rywalizację z Veszprem wygrają dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich spotkań. 

REKLAMA

W środowym, hitowym spotkaniu Ligi Mistrzów emocje trzymały do ostatnich minut. Po remisowej pierwszej połowie, w drugiej Zebry" wypracowały cztery gole przewagi, ale straciły je w samej końcówce. Podopieczni Filipa Jichy zanotowali ośmiominutowy przestój bez zdobytego gola, ale wytrzymali ciśnienie i wygrali ostatecznie jednym trafieniem - 29:28.

Taki rezultat przedłuża szansę PGE VIVE na zajęcie drugiego miejsca w grupie. Mimo to, kielczanom i tak będzie o nie bardzo trudno. PGE VIVE ma nie tylko punktową stratę do mistrzów Węgier, ale także gorszy bilans bezpośrednich spotkań.

Kielczanie zagrają w Lidze Mistrzów już w najbliższą sobotę. Ich rywalem w Hali Legionów będzie FC Porto Sofarma. Początek meczu o godz. 15.

fot: Anna Benicewicz-Miazga

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group