REKLAMA

Kielce bez półmaratonu. "Zderzyliśmy się z kosztami i brakiem wsparcia miasta". "Zaplanowaliśmy 25 tys." - odpowiada Ratusz

06-02-2020 09:47,
Mateusz Kaleta

"sieBIEGA Półmaraton Kielecki" nieprzerwanie od pięciu lat był największą imprezą biegową w województwie świętokrzyskim. W 2020 roku po raz pierwszy zabraknie tego wydarzenia na sportowej mapie Kielc. - Ponieśliśmy porażkę zderzając się z rosnącymi kosztami organizacji tego wydarzenia przy jednoczesnym braku odpowiedniego wsparcia i terminowości odpowiedzi na złożone pisma ze strony Miasta Kielce - napisało w oświadczeniu Stowarzyszenie sieBIEGA. W odpowiedzi na nasze zapytanie, głos w tej sprawie zabrał też Urząd Miasta Kielce.

- Jednocześnie rozumiemy sytuację w jakiej znajdują się Kielce i też doszliśmy do wniosku, że bez największej imprezy biegowej dla amatorów pomiędzy Warszawą a Krakowem miasto Kielce będzie żyło nadal. Nic wielkiego się nie stanie, a dzięki wspaniałym połączeniom komunikacyjnym biegacze będą mogli zmagać się ze swoimi słabościami w innych miastach naszego pięknego Kraju. Jednocześnie nie będziemy sprawiali problemów zmianami w organizacji ruchu, przede wszystkim w zbyt wczesnym ustawieniem znaków na ul. Krakowskiej - komentują organizatorzy.

REKLAMA

Głos w sprawie zabrał też rzecznik prasowy Prezydenta Miasta Kielce. - Nie ulega najmniejszej wątpliwości, jak cennym wydarzeniem, promującym aktywność fizyczną, jest półmaraton organizowany przez sieBIEGA. Sytuacja finansowa Miasta Kielce nie jest łatwa, ale nie chcieliśmy i nie zamierzaliśmy ograniczać kwoty dofinansowania, bo mamy świadomość, jak korzystnym elementem promocyjnym miasta jest to wydarzenie. Dlatego w styczniu poinformowaliśmy pisemnie Stowarzyszenie, że na ten cel (promocję miasta poprzez 6. sieBIEGA Nocny Półmaraton Kielecki) zaplanowaliśmy środki w wysokości 25 tys. zł brutto, czyli dokładnie w takiej samej, jak w poprzednich latach - informuje Tomasz Porębski.

Kielecki półmaraton przez pięć lat swojego funkcjonowania cieszył się wielkim zainteresowaniem. - Mnóstwo nagród, wyróżnień oraz setki pochwał płynących do nas z całego kraju dawało nam mnóstwo sił i chęci do dalszej pracy. Półmaraton Kielecki to łącznie blisko 5 tysięcy uczestników, ponad tysiąc wspaniałych wolontariuszy, wiele debiutów, wspaniałych wyników, łez na mecie i setek wzruszeń - pisze w oświadczeniu Stowarzyszenie.

Organizatorzy wierzą jednak, że sieBIEGA Półmaraton Kielecki wróci za rok, w 2021 roku. - Nie znikamy, nie uciekamy. Nadal będziemy robić dla Was imprezy małe i duże, ale w tym roku musimy zrezygnować z tej największej.

W 2020 roku odbędą się inne imprezy biegowe: - Już teraz zapraszamy na Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych (1 marca), VI Suchedniowski Bieg Kobiet (8 marca, zapisy niebawem) i Piątkę dla Bartka (data wkrótce) - kwituje Organizacja.

fot: Patryk Ptak

Dziecięca Akademia Piłkarska DAP Kielce

 

REKLAMA

Wasze komentarze

Kielce - miasto bez sportu2020-02-06 11:01:18
Korona Handball rozłożona, zaraz Korona piłkarska, a potem Vive. Brawo kielczanie. Takiego prezydenta nam trzeba!
jprdl2020-02-06 13:10:59
Ale o co lament? Że miasto nie dało tyle ile chcieli? zapewniło, ze da tyle ile przed rokiem, czyli 25 tys. Więc nie wiem po kiego wylewanie żali i zrzucanie winy na miasto, że nie będzie półmaratonu. Szukać sponsorów i ograniczać wydatki. Miasto winne bo nie dało, paranoja w myśleniu.
Wneta2020-02-06 13:18:39
piniendzy nie ma i nie będzie
FikiMiki2020-02-06 13:20:57
Ci co wybrali Wente na prezydenta myśleli, że zrobią na złość innym. ZONK ! zrobili także sobie
qolo2020-02-07 12:13:13
może napiszecie w cksport o obcięciu dotacji na małe lokalne kluby sportowe w których trenują nasze dzieci, np na siatkówkę, chodziło 30 dzieci na treningi, Wenta zabrał finansowanie, koszty z 50zł wzrosły do 100zł i chodzi czwórka dzieci tylko na treningi. Same grubasy w szkołach a Wenta siedzi i się cieszy bo w Niemczech dzieci mogą za darmo trenować tam gdzie sobie wymarzą.
Mira2020-02-07 12:56:59
Koło pochłonęło kasę, piasek na rynku, marsz 13 lipca...........

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group