Urazy Lijewskiego i Karacicia. PGE VIVE musi rotować siłami w pierwszym meczu w 2020 roku

28-01-2020 08:50,
Mateusz Kaleta

Dopiero co w niedzielę zakończyły się emocje związane z mistrzostwami Europy, a już w środę wraca PGNiG Superliga! Na pierwszy mecz w 2020 roku z Grupą Azoty Tarnów PGE VIVE Kielce pojedzie jednak w wąskim, zaledwie dziesięcioosobowym składzie. Zawodnicy, którzy grali na mistrzostwach do samego końca, otrzymali kilka dni wolnego. Z urazami zmagają się natomiast Igor Karacić i Krzysztof Lijewski.

Od razu mistrzów Polski czeka meczowy maraton. - Przez pięć tygodni mamy po dwa mecze w tygodniu. To niesamowicie ciężkie, tym bardziej, że wiadomo ile meczów mają już na swoim koncie reprezentanci. Wolałbym, żebyśmy w grudniu pograli tydzień dłużej, a teraz dali zawodnikom z reprezentacji czas na odpoczynek. Tak jak to robią w Bundeslidze, w Hiszpanii, czy Francji - mówi Talant Dujszebajew.

W poniedziałek z zespołem ćwiczyło jedenastu szczypiornistów. Do trenującej już wcześniej ósemki dołączyli Arciom Karaliok i Uladzislau Kulesz. Oni także dostali od trenerów kilka dni na odpoczynek. Tylko na trzy dni przerwy mogą liczyć zawodnicy, którzy rywalizowali o medale - Alex i Daniel Dujshebaevowie, Julen Aginagalde, Angel Fernandez, Igor Karacić, Blaż Janc i Andreas Wolff. 

REKLAMA

Z grupy tych zawodników na mecz do Tarnowa pojedzie jedynie Daniel Dujshebaev. Pozostali stawią się w Kielcach wieczorem i odbędą trening regeneracyjny. 

W pierwszym meczu zabraknie Krzysztofa Lijewskiego. - Krzysiek zmaga się z infekcją. To nic groźnego. Musi pauzować od dziesięciu do czternastu dni. Jego występ z Montpellier jest zagrożony, ale to nic strasznego. Najważniejsze, aby wszyscy byli zdrowi w kwietniu i maju – mówi Talant Dujszebajew.

Mistrzostwa Europy z urazem zakończył też Igor Karacić. Na tę chwilę nie wiadomo jednak, jak poważny jest to uraz. - Słyszałem, że Igor Karacić ma problemy z mięśniem przywodzicielem, ale na tę chwilę nie wiemy nic więcej. Wkrótce powinno się wyjaśnić - kwituje trener PGE VIVE.

Środowy wyjazdowy mecz PGE VIVE Kielce z Grupą Azoty Tarnów odbędzie się o godz. 18:30.

fot: Anna Benicewicz-Miazga

Dziecięca Akademia Piłkarska DAP Kielce

Wasze komentarze

Dziak2020-01-28 22:17:34
Tego się obawiałem, a mianowicie urazów po ME. Za tydzień mecz z Płockiem, a w zespole kontuzje i zmęczenie bo przecież niektórzy grali do końca mistrzostw. No ale co robić, tylko trzymać kciuki by wykurowali się i wypoczeli nasi zawodnicy.
x2020-01-30 00:09:49
Najlepsza na leczenie wirusa jest wycieczka do Kalisza.

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group