REKLAMA

Dwaj piłkarze Korony w kadrach młodzieżowych. Seweryś pojedzie do Izraela, a Kaczmarski do Hiszpanii

24-01-2020 10:17,
Mateusz Kaleta

Iwo Kaczmarski i Radosław Seweryś dopiero co zakończyli zgrupowanie Talent Pro w Hiszpanii, a już otrzymali kolejne powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. Tym razem jednak do dwóch innych drużyn. 16-latkowie pojadą na zgrupowania zespołów U-16 oraz U-17. Kaczmarski weźmie udział w turnieju w Hiszpanii, Seweryś - w Izraelu.

POLECAMY: Zapowiada się angielski tydzień Korony

Drużyna U-17 pod wodzą Marcina Dorny z pomocnikiem Iwo Kaczmarskim w składzie zagra w dniach 4-11 lutego w turnieju International U17 La Manga Tournament. Polska zmierzy się z Gruzją (6 lutego), Norwegią (8 lutego) oraz Chorwacją (10 lutego).

REKLAMA

Środkowy obrońca Radosław Seweryś będzie miał natomiast szansę na występ w turnieju U16 Youth Tournament w Izraelu. Biało-czerwoni pod wodzą Dariusza Gęsiora rozpoczną rywalizację 27 stycznia. Polska rozegra spotkania z Gruzją (29 stycznia), Białorusią (31 stycznia) oraz Izraelem (2 lutego).

Obaj 16-latkowie na jesieni występowali w drużynie Korony Kielce U-18 grającej w Centralnej Lidze Juniorów. Później włączeni zostali do trzecioligowej drużyny rezerw prowadzonej przez Sławomira Grzesika. Mają już za sobą debiuty na trzecim poziomie rozgrywkowym. Seweryś został także zgłoszony do rozgrywek Ekstraklasy, ale jeszcze nie zdążył w niej zadebiutować.

fot: Łączy Nas Piłka

Dziecięca Akademia Piłkarska DAP Kielce

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group