Zwycięstwo Korony w pierwszym sparingu! Grali testowani zawodnicy, ale różnicę zrobiła "stara gwardia"

15-01-2020 14:23,
Mateusz Kaleta

Korona Kielce rozpoczęła sparingowe granie na obozie w Turcji od zwycięstwa. Żółto-czerwoni pokonali 2:1 trzecią drużynę albańskiej ekstraklasy, KF Tirana, choć do przerwy przegrywali 0:1. Różnicę na boisku zrobili doświadczeni zawodnicy, który pojawili się na placu gry po przerwie. Gole dla Korony zdobyli Erik Pacinda oraz Uros Djuranović. Trafienie Czarnogórca - choć tylko w sparingu - może cieszyć podwójnie. Czy to znak, że 25-latek w końcu się odblokuje i zacznie trafiać częściej do siatki?

POLECAMY: Korona II rozpoczęła przygotowania

Już w pierwszym meczu na obozie w wyjściowym składzie zespołu pojawili się testowani Anglicy: 19-letni boczny pomocnik Johnny Spike Gill oraz 26-letni defensywny pomocnik D'Sean Theoblads. Trener Mirosław Smyła sprawdził szeroką kadrę zespołu, w tym także wielu młodych piłkarzy.

Spotkanie nie rozpoczęło się dla Korony dobrze. Już w 4. minucie prowadzenie objęli rywale, a o wszystkim przesądziła akcja obcokrajowców: piłkę w pole karne dośrodkował Ghańczyk Winful Cobbinah, a futbolówkę w siatce umieścił Argentyńczyk Agustin Torrasa. Po tym trafieniu kielczanie musieli gonić wynik meczu.

Pierwsze minuty to obraz dominacji drużyny z Albanii, która miała kolejne dobre sytuacje do podwyższenia prowadzenia. Blisko gola był Elton Cale, ale Brazylijczyk minimalnie minął się z piłką. W pierwszej połowie Koronie udało się zagrozić tylko raz, kiedy po dograniu Arweladze niecelny strzał na bramkę oddał Grzegorz Szymusik. Tym samym pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem rywali.

Na drugą część meczu wyszła już zupełnie inna, bardziej doświadczona "jedenastka" Korony. Efekty było widać szybko. Zaledwie dwie minuty po wznowieniu gry było 1:1. Gardawski uruchomił sprytnym przerzutem wbiegającego w pole karne Pacindę, a Słowak umieścił piłkę w siatce, zmieniając rezultat na remisowy.

Parę minut później Korona była już na prowadzeniu. Tym razem w roli asystującego odnalazł się Lioi, który dośrodkował na głowę Djuranovicia. Czarnogórzec wykończył całą akcję i kielczanie ponownie mogli zbić piątki w geście zadowolenia.

W kolejnych minutach sporo zamętu pod bramką Korony siał Michael N'Goo, mierzący niemal dwa metry napastnik, który przez wiele lat szkolił się w juniorskich zespołach Liverpool FC. Po jego uderzeniu piłkę złapał jednak Osobiński.

W końcówce kielczanie mocno walczyli o powiększenie dorobku strzeleckiego i praktycznie nie schodzili z połowy rywala, ale ostatecznie nie udało im się po raz kolejny trafić do siatki. Spotkanie zakończyło się jednobramkową wygraną 2:1. Kolejny sparing kielczan czeka już w sobotę - wówczas Korona zagra z rumuńskim Sepsi SF.

Korona Kielce - KF Tirana 2:1 (0:1)

Bramki: Pacinda (47'), Djuranović (54') - Torrasa (4')

Korona (I połowa): Kozioł - Szymusik, Tzimopoulos, Pierzchała (30' Zalazar), Prętnik - Theobalds (30' Djuranović), Gnjatić, Lisowski (30' Lioi), Arweladze - Sowiński

Korona (II połowa): Osobiński - Spychała, Marquez, Kovacević (56' Radin), Gardawski - Pacinda, Żubrowski, Zalazar, Lioi (60' Cebula) - Pucko, Djuranović (60' Papadopulos)

KF Tirana (skład wyjściowy): Lika - Doka, Vangjeli, Muca, Ismajlgeci - Batha, Celhaka, Cale, Torassa, Cobbinah - N'Goo

Rafson2020-01-15 14:55:20
No nic trzeba będzie się pogodzić, że wystartujemy na wiosnę takim samym składem i liczyć, że jakoś to będzie. Z tego co słyszałem sprawa z pieniędzmi nie wyjaśni się do okolic marca więc na transfery nie ma co liczyć.
bodzio2020-01-15 14:58:51
No dobrze,teraz uparcie doskonalić dalej.
big mac2020-01-15 15:03:21
dobrze wróży,gratki za zwycięstwo.
trzeba chłopaków przygotować,ograć i będzie git na wiosne.
CUD DZIURY2020-01-15 15:41:25
wszystko jasne, 15 stycznia 2020, 13:00 - Kemerağzı (Miracle Resort Hotel)
Korona Kielce 2-1 KF Tirana
CKm2020-01-15 16:15:21
@Rafson - okno w Polsce zamyka się 2go marca z resztą i tak będziemy brać zawodników z kartą na reku
Robert2020-01-15 18:30:06
Mamy 12 zawodników na ekstraklasę brakuje dwunastu. Tu jest problem
Trzeźwy2020-01-15 18:34:09
Testują defensywnego i skrzydłowego, a w Koronie potrzeba rozgrywającego na 10 tkę i napastnika, i młodzieżowca Polaka w ofensywie żeby mieć pole manewru na prawej obronie.
Rafson2020-01-15 18:49:43
@ckm tu nie chodzi o kasę na transfery tylko o kasę na dalsze funkcjonowanie.
Nietrzeźwy2020-01-15 19:09:02
Wszyscy trąbią, że nie będzie kasy do wyjaśnienia spraw a ten wzmocnieniach. Teraz tylko mogą zatrudnić takich jak obecnie testują i liczyć, że któryś może kiedyś odpali
ix2020-01-15 20:02:20
A ja myślę, że tu się rodzi całkowicie inny temat.
Wydaje mi się, że w postaci napastnika kiero widzi Jacka.
Tak więc ta pozycja pewnie nie będzie na nowo obsadzana.
Drąg2020-01-15 21:54:18
Wiedziałem, że Korona przegra i tak się stało. Brawo albania
Czy leci z nami pilot2020-01-15 23:15:00
Ludzie przestancie pisac ze to wina Bogdana bo zawiadomil prokurature i przez to hie ma kasy na wzmocnienia. Ja sie pytam co zrobił KZ zeby pozyskac sponsorow i zwekszyc frekwencje na stadionie? bo mam wrazenie ze swoim zachowaniem sprawil ze wiele osob odwrocilo sie od klubu. Gdzie obiecane transfery od Suzuki? jaka pomoc finansowa przekazują firmy ze sniadan biznesowych?
Adrian125432020-01-15 23:46:22
Dziękuję za relację, tylko jedna uwaga: Liverpool FC, a nie FC Liverpool. Wbrew pozorom to duża różnica.
@Drąg2020-01-15 23:48:29
Przerzuć się na Liverpool. Korona wygrała i zagrała dobry mecz hejterze i pseudo kibicu
@Czy leci z nami pilot2020-01-15 23:49:38
Kolego dopóki prokuratura nie skończy postępowania nie będzie pieniędzy na transfery. Nawet od Suzuki, nałożone jest tymczasowe embargo finansowe do wyjaśnienia sprawy
koronka2020-01-16 09:13:29
do Drąg
Ty piszesz o KIELECKIEJ KORONIE...chyba jednak o czymś nie wiesz... no to informuję, że KORONA WYGRAŁA 2:1... czy jeszcze się nie obudziłeś może z koszmaru... hehe
górka dokręć w mózgownicy kurka

W 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała domowy mecz z Radomiakiem Radom 4:0. – Lubię w sobie to, że zawsze daję z siebie wszystko co mogę i co potrafię – mówił po spotkaniu Danny Trejo, skrzydłowy „żółto-czerwonych”.
Korona Kielce pokonała w spotkaniu 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy Radomiaka Radom 4:0. – Od początku byliśmy zaangażowani i w naszej sytuacji takie zwycięstwo było bardzo potrzebne – powiedział Jewgienij Szykawka, napastnik kielczan.
W sobotę (20 kwietnia) 20-krotni mistrzowie Polski rozpoczną rywalizację z KGHM Chrobrym Głogów. Drużyna, która pierwsza wygra dwa spotkania awansuje do finału Orlen Superligi.
W 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała domowy mecz z Radomiakiem Radom 4:0. Po ważnym zwycięstwie zadowolenia ze swoich podopiecznych nie krył Kamil Kuzera.
Korona Kielce zdeklasowała Radomiak Radom na Suzuki Arenie. Żółto-czerwoni wygrali w 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy 4:0, a i ten wynik wydaje się najniższym wymiarem kary. – W naszej grze nie było pozytywów – podsumowuje szkoleniowiec gości.
W 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała domowy mecz z Radomiakiem Radom 4:0. Bramki dla „żółto-czerwonych” zdobyli Luka Vušković (samobójcza), Danny Trejo oraz Jewgienij Szykawka (dublet).
Superliga sp. z o.o. i ZPRP podjęły decyzję o wprowadzeniu technologii wideoweryfikacji w meczach Orlen Superligi oraz Orlen Pucharu Polski. Arbitrzy będą mogli korzystać z systemu VR od półfinałów obu rozgrywek.
Niemiecki dziennik Bild poinformował o zainteresowaniu ze strony Magdeburga bramkarzem Industrii Kielce Andreasem Wolffem. Czy kluczowy zawodnik Mistrzów Polski może opuścić klub?
Korona Kielce przystępuje do 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w której zmierzy się z Radomiakiem Radom. Do rywalizacji dojdzie na kieleckiej Suzuki Arenie. O której rozpocznie się ten mecz i gdzie można go obejrzeć?
29. kolejka Ekstraklasy, w przypadku Korony Kielce, oznacza spotkanie z Radomiakiem Radom. Od lat zwaśnione ze sobą kluby dziś zagrają na Suzuki Arenie o trzy punkty. Dla żółto-czerwonych komplet "oczek" będzie kolejną życiodajną kroplówką w walce o utrzymanie. Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej NA ŻYWO, jaką zrealizujemy na CKsport.pl.
Piątkowy mecz z Radomiakiem Radom będzie bardzo ważnym spotkaniem w kontekście walki kielczan o utrzymanie. Przeanalizujmy więc czego możemy się spodziewać po drużynie prowadzonej przez Macieja Kędziorka.
W 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zagra na własnym stadionie z Radomiakiem Radom. „Żółto-czerwonych” czeka jedna z najważniejszych batalii w sezonie.
Jarosław Przybył sędzią meczu 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zmierzy się z Radomiakiem Radom. Spotkanie na Suzuki Arenie będzie 24 konfrontacją „żółto-czerwonych” prowadzoną przez tego arbitra.
Na rynku dostępne są różne rodzaje lotek do badmintona, niektóre kosztują kilkanaście złotych za opakowanie, inne kilkaset. Skąd tak duże różnice? Czy warto wydawać po kilkadziesiąt złotych na jedną lotkę, jeśli za tyle można mieć opakowanie?
Już w najbliższy piątek Korona Kielce zmierzy się na własnym stadionie z Radomiakiem Radom. Na konferencji prasowej przed spotkaniem poruszony został interesujący wielu temat kontuzji oraz przygotowania fizycznego zespołu.
Dylan Nahi przedłużył umowę z Industrią Kielce! „Żółto-biało-niebieski” klub prolongował kontrakt ze skrzydłowym do 2028 roku.
Wiosenne przesilenie to okres, który często wiąże się z uczuciem zmęczenia, apatii oraz obniżeniem nastroju. Są one w dużej mierze spowodowane wydłużeniem dnia i wzrostem temperatury, który przekłada się na zmiany hormonalne. Można jednak im zapobiec. Wystarczy zadbać o odpowiednie nawyki żywieniowe i suplementację. Tylko, które witaminy i suplementy będą dobrym wyborem na wiosenne przesilenie?
Rozdmuchane i przeskalowane – tak w największym skrócie można podsumować oskarżenia, jakie padły pod adresem Benoita Kounkouda na początku roku. Szczypiornista był podejrzewany o próbę gwałtu na 20-latce, co jednak nie znalazło potwierdzenia w faktach.
Od czwartku do soboty Kielce ponownie staną się bilardową stolicą Polski. W dniach 18-20 kwietnia w Galerii Echo dobędzie się 2 zjazd tegoroczny zjazd Bilardowej Ekstraklasy.
Industria Kielce w półfinale Orlen Superligi zagra z KGHM Chrobrym Głogów.
Ciągnący się od miesięcy uraz Mateusza Czyżyckiego nie ustępuje. W środę trener Kamil Kuzera poinformował, że 26-latka w tym sezonie na murawie już nie zobaczymy. Wszystko wskazuje na to, że gracza Korony Kielce czeka zabieg.
Korona Kielce w 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy zagra na własnym stadionie z Radomiakiem Radom. – Ambicją, wolą walki i zaangażowaniem musimy wygrać mecz z Radomiakiem – powiedział przed spotkaniem Bartosz Kwiecień, obrońca „żółto-czerwonych”.
To już końcówka biletów dostępnych na mecz Magdeburg - Industria Kielce. Klub pozyskał dodatkową i zarazem ostatnią pulę wlotek na to starcie.
Jak przekazał prezes Cracovii, Mateusz Dróżdż, Puszcza Niepołomice tylko do końca obecnego roku będzie mogła korzystać z obiektu w Krakowie. – Gdyby nie pracownicy Cracovii, to Puszcza nie byłaby w stanie zorganizować meczu. Chcemy im pomóc, ale nasz stadion to nasz dom - mówi prezes krakowskiego klubu.
Zajmująca miejsce spadkowe Korona Kielce zmierzy się w piątek na Suzuki Arenie z Radomiakiem Radom. – Wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że mieliśmy inne oczekiwania. Miało to inaczej wyglądać, chcieliśmy czegoś innego – mówi podczas konferencji trener Kamil Kuzera.
Korona Kielce w 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy zagra na własnym stadionie z Radomiakiem Radom. O kwestiach kadrowych przed tym ważnym pojedynkiem szerzej opowiedział Kamil Kuzera, trener „żółto-czerwonych”.
Rozlosowano grupy turnieju olimpijskiego szczypiornistów. Do walki o medale może stanąć nawet ośmiu graczy Industrii Kielce.
Polonia Kielce zakontraktowała zawodnika z Iranu. Jest nim Mohamad Ali Rouintanesfahani, a więc były reprezentant swojego kraju.
Kolejna kolejka PKO BP Ekstraklasy upłynęła pod znakiem wielu rozczarowań. Jednymi z rozczarowanych mogli być kibice Korony Kielce, a także kilku drużyn walczących o Mistrzostwo Polski. Rozczarowani nie mogą być też statystycy, gdyż ponownie pod względem frekwencyjnym było nieźle.
Korona Kielce wypełniła limit rozegrania 3 000 minut przez młodzieżowców w trwającym sezonie. „Żółto-czerwoni” mają również szansę na nagrodę z Pro Junior System.