REKLAMA

Bilard: Kapłan i Zalewska z Nosanu Kielce zwyciężają w rankingu Polski 2019!

09-12-2019 13:22,
Mateusz Cieślicki

Nosan Kielce wygrał klasyfikację medalową Mistrzostw Polski w Bilard, które w weekend zakończyły się w Hotelu Binkowski w Kielcach. Zawody obejrzały dziesiątki tysięcy osób na całym świecie.

Rozegrane w hotelu Binkowski w Kielcach (w dniach 1-8 grudnia) zawody Mistrzostw Polski w Bilard zakończyły się ogromnym sukcesem sportowym i organizacyjnym. Bardzo dobre warunki do gry, ładna sala i perfekcyjnie przygotowana oprawa medialna zebrały mnóstwo pochwał. Dzięki relacjom internetowym zawody obejrzało kilkadziesiąt tysięcy osób na całym świecie. Była to też świetna promocja naszego województwa, regularnie bowiem nadawano spoty promujące Świętokrzyskie. Dodatkowo dziesięć godzin retransmisji z zawodów zaplanowane jest na antenie stacji Sportklub.

Bardzo dobrze spisali się w tych zawodach bilardziści Nosanu Kielce. Łącznie wywalczyli pięć medali w tym aż trzy złote co pozwoliło im wygrać klasyfikację medalową mistrzostw. Najwięcej bo aż dwa złote i jeden brązowy wywalczyła Oliwia Zalewska. Wśród mężczyzn po złoto sięgnął Tomasz Kapłan, a Karol Skowerski wrócił do domu z brązowym krążkiem. Świetne wyniki na mistrzostwach i dobre przez cały mijający sezon dały też zwycięstwa w rankingach Polski. Zalewskiej wśród pań i Kapłanowi w rywalizacji mężczyzn. Oliwia I Tomek otrzymali również nominację na przyszłoroczne mistrzostwa Europy.

Niestety słabiej niż spodziewaliśmy się zaprezentowali się pozostali nasi bilardziści. Widać już bardzo wyraźnie, że pozostała część zawodników z Polski, dzięki wyjazdom na zawody międzynarodowe przewyższa naszych. Klub zdecydowanie potrzebuje mocnego wsparcia finansowego, bez którego nie tylko nie mamy co myśleć o dobrych wynikach w przyszłym sezonie, ale też może dojść do sprzedaży zawodników.

Bardzo dobrze spisali się również biznesmeni z Kielce. W mistrzostwach Polski Biznesu zdobyli aż pięć medali. Złoto wywalczył Grzegorz Nowak, srebro Mirosław Piróg, a brązowe medale Marcin Sołtyk, Marcin Krzemiński i Dariusz Sidło

Mistrzostwa Polski zorganizował Polski Związek Bilardowy i  Świętokrzyskie Stowarzyszenie Sportowe. Wsparcia udzielił Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego oraz firmy prywatne. 

Pełne wyniki na: http://bilard-sport.pl/mp/aktualnosci.php

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group