W czwartek bardzo ważny dzień dla przyszłości Korony. Radni zdecydują o podniesieniu kapitału

04-12-2019 19:20,
Mateusz Kaleta

Czwartek, 5 grudnia, będzie bardzo ważnym dniem dla przyszłości Korony Kielce. O godz. 9 rozpoczyna się sesja Rady Miasta, na której decyzję w sprawie dokapitalizowania kieleckiego klubu podejmą kieleccy radni. I choć temat ten wzbudza mnóstwo emocji nie od dzisiaj, wiele wskazuje na to, że zapowiada się kolejna burzliwa i emocjonalna dyskusja.

Kieleccy radni są w tej sprawie bardzo podzieleni. Z tego powodu trudno spekulować, jaka zapadnie decyzja. Jedno jest pewne - to będzie bardzo ważne głosowanie nad przyszłością kieleckiego klubu. W przypadku odmowy - Koronie może grozić nawet postawienie klubu w stan upadłości oraz kłopoty z otrzymaniem licencji na następny sezon.

Temat podniesienia kapitału zakładowego spółki znany jest nie od dzisiaj. Głosowanie w tej sprawie miało odbyć się już na poprzednich sesjach, ale z różnych przyczyn było przesuwane. Dwa tygodnie temu z prezydentem miasta, Bogdanem Wentą, spotkał się sam Dirk Hundsdorfer. Dyskusję poprzedziło także Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy kieleckiego klubu.

W środę na temat dokapitalizowania spółki dyskutowała z kolei Komisja Finansów Publicznych Rady Miasta. Opinii jednak nie wydała. Na spotkaniu, oprócz przedstawicieli władz miasta, pojawił się także zarząd Korony Kielce w osobach prezesa Krzysztofa Zająca i wiceprezesa Marka Paprockiego. Za projektem uchwały było trzech radnych, tyle samo przeciw. Jedna osoba wstrzymała się od głosu. Tym samym ostateczna decyzja zapadnie w czwartek.

Prezes Krzysztof Zając nie ukrywał żalu. - Ten spektakl ciągnie się od marca. Było ileś terminów, określonych nawet notarialnie, a ciągnie się to dalej. Chciałbym dać jasny przekaz od właściciela. Traktujmy się wzajemnie jako partner biznesowy. Problemów nigdy nie ukrywaliśmy, byliśmy otwarci do miasta. Tymczasem dowiadujemy się o prokuraturze, a jeszcze wcześniej wiedzą o tym media - mówił szef klubu. I podkreślał, że spółka czyni kroki do tego, aby zwiększyć przychody. W ostatnim roku wzrosły one z racji umów sponsorskich z miliona do 3,5 mln złotych. - Nasze prognozy były oparte na wyniku sportowym. Niestety nie udało się, bo nie zajęliśmy miejsca w "ósemce" - przedstawiał Krzysztof Zając.

Wiceprezes Marek Paprocki zdradził natomiast, że pion sportowy kosztuje klub 20 milionów złotych. - Wystarczy pożegnać się z czterema, pięcioma najdroższymi zawodnikami i nie będziemy przynosić strat. Tylko co będzie dalej? W klubie pracują 22 osoby i nie ma kogo zwolnić, wszyscy są niezbędni. Celem zarządu jest przede wszystkim zwiększanie dochodów - skwitował. W dyskusji nie zabrakło też wzajemnych utarczek słownych między radnymi. Ciąg dalszy jutro - grudniowa sesja Rady Miasta rozpocznie się o godz. 9.

Przypomnijmy - w projekcie uchwały jest mowa o podniesieniu kapitału zakładowego Korony o kwotę 5 mln 141 tys. złotych. Miasto Kielce, jako właściciel 28 proc. akcji piłkarskiego klubu, musiałoby wpłacić ok. 1,43 mln zł. Niemieccy właściciele – 3,7 mln zł. Pieniądze przekazane Koronie przez miasto miałyby zostać przeznaczone przede wszystkim na spłatę zaległych opłat do MOSiRu oraz podatku od nieruchomości. Zgodnie z umową, obowiązującą do połowy 2022 roku, miasto Kielce dofinansowuje kielecki klub rocznie kwotą 2,5 mln złotych. 

fot: bip.kielce

 

Wasze komentarze

Gregor2019-12-04 21:43:15
Stanowcze nie.
Sa ważniejsze sprawy do zrobienia
lucas_ck2019-12-04 22:58:37
zaraz, zaraz, w zeszlym sezonie jak nie weszlismy do gornej 8 to prezes byl zadowolony z pracy letteriego a teraz placz???
Wiem2019-12-05 00:34:49
Paprockiego zwolnić
Wiem2019-12-05 00:35:05
Tak to jest ja się szasta pieniędzmi na prawo i lewo
Krzysztof Jeden2019-12-05 07:24:35
To minimum, co miasto może zrobić.
Korona,to uznana marka, nie tylko w Polsce.
I za taką promocję miasta warto płacić. Za Lubawskiego byliśmy miastem sportu, a za wenty beznadziejną.
Tomek2019-12-05 08:07:10
Zajac trzymal nieudacznika Lettieriego przez dwa lata a ten nadasany bufon stoczyl Korone na dno. Przedluzyl z nim kontrakt i trzeba skonfliktowanemu z pilkarzami nieudacznikowi placic wielkie pieniadze do czerwca 2020 roku. Ludzie z zarzadu Korony powinni zakasac rekawy i zabrac sie do solidnej pracy.
Won od miejskich pieniedzy2019-12-05 08:31:22
Wygoniliście najpierw piłkarzy którym zależało, wygoniliście pracowników którym zależało w końcu wygoniliście kibiców. Teraz za to zapłacćie patałachy. Wstydu nie macie bankruty.
Michał2019-12-05 09:12:06
Stanowcze Nie, koniec z tymi darmozjadami i ciągłym balu za pieniadze podatników. I g... prawda że Korona to wizytówka Kielc, ten pusty stadion jest czegoś wizytówką. Tylu osobom zalezy na Koronie tej garstce 3 tys ludzi, z czego 50% to przyjezdni z Jedrzejowa, i innych okolic. Niech upadnie i tyle, może wówczas nastapi normalnośc bez pseudo działaczy i zbawicieli z Niemców, którzy co rusz opowiadają bajki o cudownej przyszłosci
OK2019-12-05 09:49:58
Jeśli Niemcy dają 3,8M to Miasto może dać 1,4 . Paprocki mówi że do miasta mają do zapłaty podatków na 900 tyś więc wiekowość kasy wróci do miasta (mówił że od razu po przelewie od miasta). większość się wypowiada a nie zna szczegółów
@2019-12-05 10:08:04
"Jeśli nie stać was na wsparcie, kiedy przegrywamy - nie macie prawa wspierać nas, kiedy wygrywamy"
Sir Alex Ferguson
Tomasz2019-12-05 10:55:42
Dopóki nie odwołamy Wentyla i nie wybierzemy Pana Suchańskiego ,to będzie taki rozgardiasz
Mexic2019-12-05 11:32:03
Wystarczy zwolnić kilku zawodników...
Przez okres niemieckich rządów klub na sprzedaży zawodników nie zarobił praktycznie nic.
Kaczarava, Alomerovic, Soriano, Możdżeń, Hamrol, Kosakiewicz, Palanca, Abalo, Forbes, Rymaniak, Malarczyk, wszyscy odeszli za darmo, a na każdym można było zarobić albo ich zostawić i korzystac z usług. Z drugiej strony w klubie byli lub są takie ananasy jak Fabinho Budrenski, Tamm, grek z 4 ligi Argys czy jak on się wabi albo najnowszy parodysta Kukic. Jak nie będzie pusto w kasie jeśli jednych się lekką ręką oddaje a na ich miejsce przychodzą parodyści. Jak będzie kasa, jeśli podpisuje się z trenerem umowę, której w praktyce nie da się rozwiązać. A nie zarabia on 2k pln.
Krzysztof Jeden2019-12-05 13:15:11
Po co na tym forum głos zabierają clowni radomiaka i ksoka?
AN2019-12-05 13:19:40
Jeszcze we wrześniu br. Zinedine Zidane za słabe wyniki w Realu Madryt miał zostać zwolniony. Dziennik "Sport" poinformował, że gdyby w tym roku szefowie Królewskich zdecydowali się zwolnić 47-letniego trenera, to musieliby mu zapłacić aż 80 milionów euro brutto odszkodowania. Oczywiście jest to kwota nierealna, dlatego prezydent Florentino Perez musiałby negocjować z Zidanem wysokość odprawy.

Mexic, tutaj też napiszesz: „jeśli podpisuje się z trenerem umowę, której w praktyce nie da się rozwiązać….” - to co mają powiedzieć w Madrycie?
miki +2019-12-05 15:05:53
Masz rację clownie pisząc, że Korona to uznana marka nie tylko w Polsce. Chciałem ci przypomnieć, że to jest portal sportowy. Cyrk Koronę chwal na portalach cyrkowych
czesio2019-12-05 15:11:33
Kasa będzie !
beznick672019-12-05 20:39:10
Nietety nie udslo się.. (pierwsza ósemka). Co oni p...ą, ten paproch z krolikiem. Wystarczylo wcześniej zwolnic makaroniarza( a kto z nim.przedłużył kontrakt jak już się sypał) samemu podać się do dymisji. Kupowac mniej szrotu a swoich nie oddawac za darmo. I.z dnia meczowego byłoby więcej. Więc niech teraz nie opowiadaja bzdur. Obydwaj są za taki stan rzeczy odpowiedzialni a nie mają pretensje do miasta, kibiców i mediów. Wszystkich tylko nie do siebie. Kto ich w końcu rozliczy???

Ostatnie wiadomości

W miniony weekend zawodnicy kieleckiej Akademii Muay Thai stoczyli pojedynki na dwóch imprezach: Superlidze K1 w Bieruniu oraz na Międzynarodowym Pucharze Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kickboxingu w Opatowie.
W środę Polski Związek Piłki Ręcznej ogłosi nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Głównym kandydatem do zastąpienia zwolnionego Patryka Rombla jest były zasłużony kadrowicz.
Żółto-czerwoni w kwietniu rozegrają aż trzy spotkania na Suzuki Arenie i wszystko wskazuje na to, że będą to starcia niezwykle istotne w kontekście utrzymania na najwyższym szczeblu rozgrywek. Klub przygotował specjalny pakiet.
Marcus Godinho trafił do Korony Kielce zimą tego roku. W stolicy województwa świętokrzyskiego spędził już przeszło 2 miesiące. Jak po takim czasie ocenia nowe środowisko, klub, kolegów z drużyny i naszą ligę? Na te pytania odpowiedział w materiale klubowej telewizji żółto-czerwonych.
Zawodnicy trenera Pawła Sieczki awans wywalczyli dzięki zwycięstwu w tabeli Świętokrzyskiej Ligi Juniorów Młodszych, podczas gdy podopieczni trenera Pawła Grecaka promocję osiągnęli w trakcie turnieju barażowego.
Prawdopodobnie drugiego takiego zestawienia w całym świecie piłkarskim można ze świecą szukać. Od 2018 roku Korona nie potrafi ograć Miedzi, tak samo jak Miedź nie potrafi ograć Korony. Ten trend może się zmienić już w najbliższą sobotę.
Wielka gratka dla fanów sportów rowerowych. Już 1-2 kwietnia odbędą się IV Zawody o Puchar Telegrafu Kielce. Wciąż można się zapisać.
Gino Lettieri znalazł swoją trenerską przystań w litewskim FK Panevezys. Jednak jak zdradził sam zainteresowany w rozmowie z portalem 4-4-2, w ostatnich tygodniach otrzymał ofertę pracy w Lechii Gdańsk. Były szkoleniowiec Korony odmówił, a włodarze klubu z Pomorza postawili na Hiszpana, Dawida Badię.
Zaczęło się małym rozczarowaniem, ale z meczu na mecz zadowolenie kibiców rosło. Finalnie, z dziesięciu przedstawionych projektów, które rywalizują w ramach rozgrywek Polish Kit League, największym uznaniem cieszą się dwa z nich – prezentujemy komplet potencjalnych koszulek Korony Kielce na przyszły sezon.
Korona II Kielce przegrała na własnym boisku z Podlasiem Biała Podlaska 1:2 w meczu 21. kolejki III ligi. Na boisku w szeregach złocisto-krwistych pojawiła się liczna grupa piłkarzy pierwszego zespołu. Jedynego gola dla "dwójki" strzelił właśnie jeden z nich – Adam Deja.
Za nami druga edycja głosowania, w którym kibicie Korony Kielce mogli wybrać wzór szalika na 50-lecie istnienia klubu. Z pięciu dostępnych opcji wybrano jeden zwycięski projekt.
Zawodniczki Suzuki Korony Handball pokonały na wyjeździe 24:16 JKS San Jarosław. Podopieczne Pawła Tetelewskiego wywiązały się z roli faworytek.
Suzuki Korona Handball już w sobotę zmierzy się z przedostatnią drużyną w tabeli. Podopieczne Pawła Tetelewskiego powalczą o obligatoryjny komplet punktów z JKS-em San Jarosław.
Za nami pierwsze mecze 1/8 finału Ligi Mistrzów. Grało osiem zespołów, a w tym czasie Barca, Industria Kielce, PSG i Magdeburg odpoczywają czekając na komplet wyników. Polska zachowuje szanse na dwóch reprezentantów w ćwierćfinale tych elitarnych rozgrywek.
Poznaliśmy dokładny terminarz 1. kolejki Polish Kit League, a co za tym idzie, dokładne pory ukazania się projektów trzeciej koszulki Korony Kielce na sezon 23/24. Kibice wybiorą nowy trykot żółto-czerwonych spośród dziesięciu propozycji.
Czwartek na Suzuki Arenie przebiegł pod znakiem pracy nad murawą, która mocno ucierpiała podczas meczu z Radomiakiem Radom. Konieczna była wymiana części nawierzchni, która z pewnością nie zdołałaby się w naturalny sposób zregenerować do kolejnego spotkania.
Arcyważny miesiąc przed Koroną Kielce. W kwietniu możne się wiele wyjaśnić, jeśli chodzi o losy żółto-czerwonych w PKO Ekstraklasie. Kluczowe okażą się mecze na własnym boisku. Podopieczni Kamila Kuzery rozegrają na własnym stadionie w tym czasie aż trzy pojedynki. Z tej okazji klub przygotował specjalną promocję dla kibiców, którzy mogą nabyć bilety na te wydarzenia w specjalnym trójpaku.
– Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło rozstrzygnięcie „Programu rozwoju infrastruktury piłkarskiej – edycja 2022”. Wnioski złożone przez Gminę Kielce i Gminę Nowiny zostały rozpatrzone pozytywnie, a tym samym obiekty, z których korzysta Korona Kielce zostaną zmodernizowane – czytamy na oficjalnej stronie żółto-czerwonych.
Industria Kielce pokonała w prognozowany sposób Azoty Puławy 31:21, choć nie uniknęła błędów, zwłaszcza w pierwszej połowie meczu. Te doprowadziły ją do nawet trzech trafień na minus. Po zakończonym spotkaniu postawę zespołu ocenił Krzysztof Lijewski i Dylan Nahi.
Już tylko dziewięć spotkań pozostało do zakończenia bieżącego sezonu PKO Ekstraklasy. Po tej serii już na 100 procent będziemy wiedzieć, czy Korona Kielce 50-lecie będzie świętować w piłkarskiej elicie. Poznaliśmy właśnie termin ostatniego spotkania żółto-czerwonych.
Kielce odpoczywają, Europa gra dalej. Ważą się losy uczestników Ligi Mistrzów, którzy grają o awans do ćwierćfinału tych elitarnych rozgrywek. Industria Kielce już tam czeka na zwycięzcę dwumeczu Telekom Veszprem - Pick Szeged. Pierwsze starcie niespodzianki nie przyniosło.
Obiekt przy ulicy Ściegiennego 8 w Kielcach doczeka się przebudowy! To jednak nie wszystko, bo w pobliskich Nowinach powstaną dwa kolejne boiska, z których będą korzystać między innymi dzieci trenujące w ramach Akademii Korony.
Industria Kielce pokonała Azoty Puławy. Kielczanie przed przerwą przegrywali już nawet trzema golami, ale ostatecznie weszli na wyższy poziom i odpowiednie tory, które zaprowadziły ich do zwycięstwa 31:21.
Już 24 marca startuje sezon Polish Kit League, a więc rywalizacja grafików, którzy na tapet wezmą trzeci komplet strojów Korony Kielce na sezon 2023/2024.
Kwietniowa kampania Korony Kielce obfitować będzie w spotkania PKO Ekstraklasy. W tym miesiącu żółto-czerwoni zagrają pięć meczów. Dokładne terminy czterech z nich są już dobrze znane.
Ireneusz Pietrzykowski został nowym trenerem trzecioligowej Stali Stalowa Wola. Były szkoleniowiec ŁKS-u Łagów powalczy na Podkarpaciu o sukces, którego nie udało się osiągnąć na kielecczyźnie, a więc awans do II ligi.
Wieloletnia praca i profesjonalizm docenione. Pracownik Miejskiego Ośrodka Sportu w Rekreacji w Kielcach, Robert Łataś, został nowym prezesem Polskiego Stowarzyszenia Greenkeeperów.
– To jest bardzo ważny dzień dla klubu. Sprawdzałem przed konferencją i jeśli się nie mylę, to dotychczas nigdy Korona nie miała tak dużego sponsora i tak ważnej marki, jaką jest Enea – mówi prezes kieleckiego klubu, Łukasz Jabłoński.
Spotkanie między Pogonią Szczecin, a Koroną Kielce, zakończyło się bezbramkowym remisem. Tak samo rozstrzygnięcia nie ma na szczycie naszej sondy, w której tym razem udział wzięło przeszło 500 osób.
Być może słyszałeś o bonusie powitalnym SuperBet, który bardzo przypadł do gustu większości graczy. Jeżeli jednak nie wiesz, na czym on polega i ile możesz zyskać dzięki niemu, zostań z nami. Dokładnie przedstawiamy i omawiamy wszystkie elementy wchodzące w skład w tej promocji.

Copyright © 2023 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group