W czwartek bardzo ważny dzień dla przyszłości Korony. Radni zdecydują o podniesieniu kapitału

04-12-2019 19:20,
Mateusz Kaleta

Czwartek, 5 grudnia, będzie bardzo ważnym dniem dla przyszłości Korony Kielce. O godz. 9 rozpoczyna się sesja Rady Miasta, na której decyzję w sprawie dokapitalizowania kieleckiego klubu podejmą kieleccy radni. I choć temat ten wzbudza mnóstwo emocji nie od dzisiaj, wiele wskazuje na to, że zapowiada się kolejna burzliwa i emocjonalna dyskusja.

Kieleccy radni są w tej sprawie bardzo podzieleni. Z tego powodu trudno spekulować, jaka zapadnie decyzja. Jedno jest pewne - to będzie bardzo ważne głosowanie nad przyszłością kieleckiego klubu. W przypadku odmowy - Koronie może grozić nawet postawienie klubu w stan upadłości oraz kłopoty z otrzymaniem licencji na następny sezon.

Temat podniesienia kapitału zakładowego spółki znany jest nie od dzisiaj. Głosowanie w tej sprawie miało odbyć się już na poprzednich sesjach, ale z różnych przyczyn było przesuwane. Dwa tygodnie temu z prezydentem miasta, Bogdanem Wentą, spotkał się sam Dirk Hundsdorfer. Dyskusję poprzedziło także Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy kieleckiego klubu.

W środę na temat dokapitalizowania spółki dyskutowała z kolei Komisja Finansów Publicznych Rady Miasta. Opinii jednak nie wydała. Na spotkaniu, oprócz przedstawicieli władz miasta, pojawił się także zarząd Korony Kielce w osobach prezesa Krzysztofa Zająca i wiceprezesa Marka Paprockiego. Za projektem uchwały było trzech radnych, tyle samo przeciw. Jedna osoba wstrzymała się od głosu. Tym samym ostateczna decyzja zapadnie w czwartek.

Prezes Krzysztof Zając nie ukrywał żalu. - Ten spektakl ciągnie się od marca. Było ileś terminów, określonych nawet notarialnie, a ciągnie się to dalej. Chciałbym dać jasny przekaz od właściciela. Traktujmy się wzajemnie jako partner biznesowy. Problemów nigdy nie ukrywaliśmy, byliśmy otwarci do miasta. Tymczasem dowiadujemy się o prokuraturze, a jeszcze wcześniej wiedzą o tym media - mówił szef klubu. I podkreślał, że spółka czyni kroki do tego, aby zwiększyć przychody. W ostatnim roku wzrosły one z racji umów sponsorskich z miliona do 3,5 mln złotych. - Nasze prognozy były oparte na wyniku sportowym. Niestety nie udało się, bo nie zajęliśmy miejsca w "ósemce" - przedstawiał Krzysztof Zając.

Wiceprezes Marek Paprocki zdradził natomiast, że pion sportowy kosztuje klub 20 milionów złotych. - Wystarczy pożegnać się z czterema, pięcioma najdroższymi zawodnikami i nie będziemy przynosić strat. Tylko co będzie dalej? W klubie pracują 22 osoby i nie ma kogo zwolnić, wszyscy są niezbędni. Celem zarządu jest przede wszystkim zwiększanie dochodów - skwitował. W dyskusji nie zabrakło też wzajemnych utarczek słownych między radnymi. Ciąg dalszy jutro - grudniowa sesja Rady Miasta rozpocznie się o godz. 9.

Przypomnijmy - w projekcie uchwały jest mowa o podniesieniu kapitału zakładowego Korony o kwotę 5 mln 141 tys. złotych. Miasto Kielce, jako właściciel 28 proc. akcji piłkarskiego klubu, musiałoby wpłacić ok. 1,43 mln zł. Niemieccy właściciele – 3,7 mln zł. Pieniądze przekazane Koronie przez miasto miałyby zostać przeznaczone przede wszystkim na spłatę zaległych opłat do MOSiRu oraz podatku od nieruchomości. Zgodnie z umową, obowiązującą do połowy 2022 roku, miasto Kielce dofinansowuje kielecki klub rocznie kwotą 2,5 mln złotych. 

fot: bip.kielce

 

Wasze komentarze

Gregor2019-12-04 21:43:15
Stanowcze nie.
Sa ważniejsze sprawy do zrobienia
lucas_ck2019-12-04 22:58:37
zaraz, zaraz, w zeszlym sezonie jak nie weszlismy do gornej 8 to prezes byl zadowolony z pracy letteriego a teraz placz???
Wiem2019-12-05 00:34:49
Paprockiego zwolnić
Wiem2019-12-05 00:35:05
Tak to jest ja się szasta pieniędzmi na prawo i lewo
Krzysztof Jeden2019-12-05 07:24:35
To minimum, co miasto może zrobić.
Korona,to uznana marka, nie tylko w Polsce.
I za taką promocję miasta warto płacić. Za Lubawskiego byliśmy miastem sportu, a za wenty beznadziejną.
Tomek2019-12-05 08:07:10
Zajac trzymal nieudacznika Lettieriego przez dwa lata a ten nadasany bufon stoczyl Korone na dno. Przedluzyl z nim kontrakt i trzeba skonfliktowanemu z pilkarzami nieudacznikowi placic wielkie pieniadze do czerwca 2020 roku. Ludzie z zarzadu Korony powinni zakasac rekawy i zabrac sie do solidnej pracy.
Won od miejskich pieniedzy2019-12-05 08:31:22
Wygoniliście najpierw piłkarzy którym zależało, wygoniliście pracowników którym zależało w końcu wygoniliście kibiców. Teraz za to zapłacćie patałachy. Wstydu nie macie bankruty.
Michał2019-12-05 09:12:06
Stanowcze Nie, koniec z tymi darmozjadami i ciągłym balu za pieniadze podatników. I g... prawda że Korona to wizytówka Kielc, ten pusty stadion jest czegoś wizytówką. Tylu osobom zalezy na Koronie tej garstce 3 tys ludzi, z czego 50% to przyjezdni z Jedrzejowa, i innych okolic. Niech upadnie i tyle, może wówczas nastapi normalnośc bez pseudo działaczy i zbawicieli z Niemców, którzy co rusz opowiadają bajki o cudownej przyszłosci
OK2019-12-05 09:49:58
Jeśli Niemcy dają 3,8M to Miasto może dać 1,4 . Paprocki mówi że do miasta mają do zapłaty podatków na 900 tyś więc wiekowość kasy wróci do miasta (mówił że od razu po przelewie od miasta). większość się wypowiada a nie zna szczegółów
@2019-12-05 10:08:04
"Jeśli nie stać was na wsparcie, kiedy przegrywamy - nie macie prawa wspierać nas, kiedy wygrywamy"
Sir Alex Ferguson
Tomasz2019-12-05 10:55:42
Dopóki nie odwołamy Wentyla i nie wybierzemy Pana Suchańskiego ,to będzie taki rozgardiasz
Mexic2019-12-05 11:32:03
Wystarczy zwolnić kilku zawodników...
Przez okres niemieckich rządów klub na sprzedaży zawodników nie zarobił praktycznie nic.
Kaczarava, Alomerovic, Soriano, Możdżeń, Hamrol, Kosakiewicz, Palanca, Abalo, Forbes, Rymaniak, Malarczyk, wszyscy odeszli za darmo, a na każdym można było zarobić albo ich zostawić i korzystac z usług. Z drugiej strony w klubie byli lub są takie ananasy jak Fabinho Budrenski, Tamm, grek z 4 ligi Argys czy jak on się wabi albo najnowszy parodysta Kukic. Jak nie będzie pusto w kasie jeśli jednych się lekką ręką oddaje a na ich miejsce przychodzą parodyści. Jak będzie kasa, jeśli podpisuje się z trenerem umowę, której w praktyce nie da się rozwiązać. A nie zarabia on 2k pln.
Krzysztof Jeden2019-12-05 13:15:11
Po co na tym forum głos zabierają clowni radomiaka i ksoka?
AN2019-12-05 13:19:40
Jeszcze we wrześniu br. Zinedine Zidane za słabe wyniki w Realu Madryt miał zostać zwolniony. Dziennik "Sport" poinformował, że gdyby w tym roku szefowie Królewskich zdecydowali się zwolnić 47-letniego trenera, to musieliby mu zapłacić aż 80 milionów euro brutto odszkodowania. Oczywiście jest to kwota nierealna, dlatego prezydent Florentino Perez musiałby negocjować z Zidanem wysokość odprawy.

Mexic, tutaj też napiszesz: „jeśli podpisuje się z trenerem umowę, której w praktyce nie da się rozwiązać….” - to co mają powiedzieć w Madrycie?
miki +2019-12-05 15:05:53
Masz rację clownie pisząc, że Korona to uznana marka nie tylko w Polsce. Chciałem ci przypomnieć, że to jest portal sportowy. Cyrk Koronę chwal na portalach cyrkowych
czesio2019-12-05 15:11:33
Kasa będzie !
beznick672019-12-05 20:39:10
Nietety nie udslo się.. (pierwsza ósemka). Co oni p...ą, ten paproch z krolikiem. Wystarczylo wcześniej zwolnic makaroniarza( a kto z nim.przedłużył kontrakt jak już się sypał) samemu podać się do dymisji. Kupowac mniej szrotu a swoich nie oddawac za darmo. I.z dnia meczowego byłoby więcej. Więc niech teraz nie opowiadaja bzdur. Obydwaj są za taki stan rzeczy odpowiedzialni a nie mają pretensje do miasta, kibiców i mediów. Wszystkich tylko nie do siebie. Kto ich w końcu rozliczy???

Ostatnie wiadomości

21 lipca ruszyła sprzedaż karnetów na nowy sezon w wykonaniu Łomży Industria Kielce. "Szczerze, chcecie być częścią tej historii?" - to hasło promocyjne zakupu wejściówek na mecze mistrza Polski.
Przykre wiadomości napłynęły z Świętokrzyskiej Federacji Sportu. Zmarł Zbigniew Wojciechowski, Prezes Świętokrzyskiego Związku Badmintona.
Jest o czym rozmawiać po ostatnim tygodniu w wykonaniu Korony Kielce. Zapraszamy na audycję Radia eM Kielce, Cały Ten Sport, w poniedziałek o godz. 20.
Korona Kielce zaprezentowała w Gdańsku przede wszystkim kolektyw, wygrywając z Lechią dzięki sile drużyny. Jednak uznanie kibiców wzbudził występ głównie dwóch zawodników Leszka Ojrzyńskiego, którzy stoczyli wyrównaną walkę w naszej sondzie o miano zawodnika meczu.
Suzuki Korona Handball Kielce w poniedziałek 8 sierpnia rozpoczyna przygotowania do nowego sezonu. W nadchodzących rozgrywkach 1. ligi trener Paweł Tetelewski będzie dysponował odmłodzoną kadrą zawodniczek.
Zwycięstwo Korony Kielce w Gdańsku z miejscową Lechią, i styl w jakim żółto-czerwoni zaprezentowali się na Pomorzu, wywołało duży optymizm wśród kibiców. Ci, za pośrednictwem mediów społecznościowych, mobilizują się do zapełnienia Suzuki Areny w najbliższym spotkaniu z Wartą Poznań.
Druga drużyna Korony Kielce zremisowała bezbramkowo z Podhalem Nowy Targ na inaugurację sezonu 22/23 III Ligi. W składzie żółto-czerwonych pojawił się Dawid Błanik i Filipe Oliveira.
Michał Macek odbędzie dwa mecze kary za niesportowe zachowanie, którego dopuścił się w drugiej połowie spotkania Lechii Gdańsk z Koroną Kielce.
Zdyscyplinowana i skupiona Korona Kielce wygrała na wyjeździe z Lechią Gdańsk 1:0. Rywale zagrali tak, jak pozwoliła im na to kielecka drużyna, a więc bezradnie i bez inicjatywy. Kto wśród żółto-czerwonych był najjaśniejszą postacią tego meczu?
Drugie zwycięstwo z rzędu padło w sobotę łupem Korony Kielce. Drużyna prowadzona przez Leszka Ojrzyńskiego w Gdańsku pewnie ograła tamtejsza Lechię 1:0. Kielczanie zagrali dobrze taktycznie i praktycznie przez cały czas kontrolowali przebieg spotkania.
Kolejne przekonujące zwycięstwo Korony Kielce. Żółto-czerwoni ograli na wyjeździe Lechię Gdańsk zdobywając bramkę jeszcze w pierwszej połowie. – Jaka była recepta na Gdańsk? Na pewno solidnie zagrać w obronie, wąsko i blisko siebie, a także atakować pressingiem. Wiadomo, że robimy to dobrze i wychodziło nam to już w poprzednich meczach – tłumaczy Grzegorz Szymusik, piłkarz Korony.
Lechia Gdańsk musiała uznać wyższość Korony Kielce na boisku, oraz w końcowym rezultacie sobotniego spotkania. Tegoroczny reprezentant naszej ligi w eliminacjach do europejskich pucharów, zagrał mocno poniżej oczekiwań.
Korona Kielce wywozi z Gdańska komplet oczek. Żółto-czerwoni po dobrym meczu, pokonali Lechię 1:0. Zawodnicy świetnie realizowali plan Leszka Ojrzyńskiego.
Korona Kielce wygrała 1:0 na wyjeździe z Lechią Gdańsk. Żółto-czerwoni zaprezentowali się ze świetnej strony na Pomorzu, prezentując wyrachowany i zorganizowany futbol. Jedyna bramka w meczu padła po bramce samobójczej Michała Nalepy.
Piłkarzy Korony Kielce czeka kolejne nie lada wyzwanie. Drużyna Leszka Ojrzyńskiego tym razem powalczy o pierwsze wyjazdowe punkty w tym sezonie PKO Ekstraklasy. Rywalem jest wymagająca Lechia Gdańsk. Zapraszamy na relacje tekstową z tego wydarzenia!
Mistrzowie Polski przystąpili do pięciotygodniowego okresu treningowego, którego celem jest zbudowanie formy pod występy w PGNiG Superlidze oraz Lidze Mistrzów. – Nowy sezon, to oczywiście nowe marzenia. Patrzymy tylko do przodu – mówi kielecki szkoleniowiec, Tałant Dujszebajew.
Korona jedzie do Gdańska na mecz z Lechią. Pojedynek ten będzie 24. w ekstraklasie. Kielczanie powalczą o podreperowanie bilansu zwycięstw, grającego na ich korzyść - informujemy, gdzie obejrzeć mecz w telewizji.
Już w sobotę 6 sierpnia Korona Kielce zmierzy się na wyjeździe z Lechią Gdańsk. Obie ekipy stoczą 24. pojedynek w swojej historii.
Na początku lipca Korona Kielce poinformowała o nawiązaniu współpracy jej akademii ze Stowarzyszeniem Dziecięca Akademia Piłkarska (DAP Kielce). To ósmy klub, który włączył się do struktur szkolenia żółto-czerwonych. O szczegółach tej kooperacji porozmawialiśmy z przedstawicielami obu stron.
Jakub Górski trafi na wypożyczenie do Chrobrego Głogów, informuje portal 90minut.pl. Wychowanek Korony spędzi w drużynie pierwszoligowca najbliższy sezon.
Mistrzowie Polski rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu PGNiG Superligi oraz Ligi Mistrzów. Kielczanie mają ponad miesiąc na zrobienie formy do nowego sezonu. W nowej odsłonie rozgrywek Łomżę Industria Kielce będzie wspierało kilku nowych graczy, w tym Benoit Kounkoud.
Łukasz Kuźma z Białegostoku wybrany rozjemcą meczu 4. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Lechią Gdańsk a Koroną Kielce. Będzie to drugi mecz żółto-czerwonych prowadzony przez tego sędziego.
Tym razem najbardziej interesująca nas statystyka była bezlitosna dla Śląska Wrocław, który na Suzuki Arenie dał sobie wbić trzy bramki w zamian zdobywając tylko jedną. Drużyna prowadzona przez trenera Leszka Ojrzyńskiego bardzo mocno zapracowała sobie na to zwycięstwo.
W sobotę 6 sierpnia Korona Kielce zagra swój czwarty meczy w PKO Ekstraklasie. Żółto-czerwoni pojadą do Gdańska, gdzie zmierzą się z miejscową Lechią. Trener Leszek Ojrzyński, pomimo zwycięstwa w ostatniej serii gier, nie wyklucza zmian w składzie.
Był najlepszym graczem na boisku w meczu ze Śląskiem Wrocław. Dał nadzieję, że do Kielc trafiła długo wyczekiwana "dziewiątka". Bartosz Śpiączka przed meczem z Lechią Gdańsk oraz resztą sezonu, liczy na poprawę swojego najlepszego dorobku bramkowego.
W sobotę 6 sierpnia na stadionie w Gdańsku zmierzą się dwie ekipy, który wygrały swoje stracie w 3. serii gier. Lechia podejmie Koronę, ale kielczan czeka ciężka przeprawa, jak przewiduje trener Leszek Ojrzyński.
Rewelacyjnie spisali się zawodnicy z województwa świętokrzyskiego w zakończonych właśnie w Bułgarii Mistrzostwach Europy Juniorów w Bilard.
Jeszcze kilka dni temu przeżywaliśmy na Suzuki Arenie starcie między miejscową Koroną Kielce, a Śląskiem Wrocław. To spotkanie kielczanie wygrali 3:1, na co złożyła się praca całego zespołu i przebłyski geniuszu kilku zawodników. Który z nich najbardziej oczarował kielecką publiczność?
Korona Kielce w ostatnim meczu wygrała na własnym terenie ze Śląskiem Wrocław 3:1, a na kielecki bilans bramkowy złożyły się dwa trafienia Bartosza Śpiączki oraz Jakuba Łukowskiego. Jedna z nich zapadła w pamięć kibicom szczególnie mocno.
Poznaliśmy termin meczu 7. kolejki PKO Ekstraklasy, w której Korona Kielce zmierzy się z Radomiakiem Radom. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 27 sierpnia.

Projekt i wykonanie: CK Media Group