Przetarcie przed Europą. Lider III ligi jedzie do Zamościa, a potem do Hiszpanii
Bardzo emocjonujący tydzień szykuje się dla młodych zawodników z Korony II Kielce. Żółto-czerwoni, lider tabeli, w niedzielę zagrają kolejny mecz w III lidze z Hetmanem Zamość. To będzie dla nich jednak tylko przetarcie przed tym, co czeka ich już w środę. Wówczas kielczanie spełnią swoje marzenia - rozpoczną grę w Lidze Młodzieżowej UEFA. Po weekendzie zwycięzcy poprzedniego sezonu Centralnej Ligi Juniorów, którzy obecnie w większości grają w III-ligowych rezerwach, wylatują do hiszpańskiej Saragossy.
Zanim jednak czeka ich starcie w I rundzie Ligi Młodzieżowej, kielczanie muszą skupić się na meczu ligowym. Szansę występu mają w nim dostać ci piłkarze, ci którzy kilka dni później zagrają w Hiszpanii z Realem Saragossa. - Oczywiście nie w pełnym wymiarze czasowym, bo musimy szacować siły. W ligowej potyczce wspomogą nas na pewno młodsi zawodnicy z juniorskich składów, abyśmy mogli dobrze zrównoważyć kadrę - mówi Sławomir Grzesik, trener Korony II, na łamach oficjalnej strony klubu.
W kadrze do Hiszpanii ma znaleźć się też kilku utalentowanych piłkarzy z młodszych roczników - m. in. Jakub Górski, który pomimo 17 lat, od jakiegoś czasu gra ze starszymi kolegami w III lidze.
REKLAMA
Hetman Zamość plasuje się obecnie na szóstej pozycji w tabeli. Po dziesięciu meczach ma na swoim koncie 15 punktów i do Korony traci osiem "oczek". Kielczanie są liderem, a drugi w tabeli Stal Kraśnik ma trzy punkty mniej.
Drużyna z województwa lubelskiego złapała ostatnio jednak zadyszkę i w niedzielę będzie starała się o przełamanie. Hetman nie wygrał w trzech ostatnich meczach. Dwa z nich - z Sokołem Sieniawa oraz Siarką Tarnobrzeg - kończyły się porażkami, odpowiednio 1:2 i 0:2. W międzyczasie z Wisłą Puławy padł remis 1:1. Korona II jest natomiast niepokonana już od pięciu spotkań. I niech tak zostanie jak najdłużej - również w rozgrywkach europejskich!
Niedzielny mecz Hetman Zamość - Korona II Kielce w III lidze rozpocznie się o godz. 15:00.
fot: Mateusz Kaleta
Wasze komentarze
Fajnie że Sewerzyński leci na mecz
generalnie drużyna Mierzwy rozsypana
Rogoziński gra w świetorzyskiej lidze itd itd
Klub nic nie zrobił żeby przygotowac sie do tych rozgrywek