Kolejny wychowanek zadebiutuje w PGE VIVE Kielce! Ma zagrać z Grupą Azoty Tarnów

01-10-2019 14:44,
Redakcja

Wychowanek PGE VIVE Kielce, 17-letni Cezary Surgiel stanie przed szansą debiutu w PGNiG Superlidze. Uzdolniony zawodnik zostanie włączony do kadry drużyny na środowy mecz z Grupą Azoty Tarnów.

Surgiel urodził się w 2002 roku i uchodzi za jednego z najzdolniejszych młodych zawodników w kieleckim klubie. Gra na lewym skrzydle oraz na środku rozegrania. 17-latek otrzymuje także regularne powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski.

REKLAMA

– To chłopak, który zawsze był wiodącą postacią w swoich zespołach. Wyróżniał się umiejętnościami, techniką, wszechstronnością i ogromną skocznością. Zawsze był przy tym poukładany, sumienny, dobrze uczył się w szkole. Początkowo grał na środku rozegrania, ale ostatnio już tylko raczej na lewym skrzydle ze względu na swoje warunki fizyczne. Trochę brakuje mu wzrostu i siły, choć nie zamykam mu drogi – chwali swojego podopiecznego trener Aleksander Litowski, trener KS PGE VIVE.

Mistrzowie Polski muszą od początku tego sezonu radzić sobie z tylko jednym nominalnym lewoskrzydłowym, Angelem Fernandezem Perezem. Pod nieobecność kontuzjowanego Mateusza Jachlewskiego, na tę pozycję przesuwany był z konieczności także Mariusz Jurkiewicz.

Środowy mecz PGE VIVE - Grupa Azoty Tarnów rozpocznie się o godz. 18:30. Oprócz Surgiela, w kadrze meczowej mistrzów Polski będzie także inny wychowanek - Miłosz Wałach.

fot: www.instagram.com/czarek_surgiel

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group