Obrona i Wolff kluczem do sukcesu PGE VIVE. Dujszebajew: Musimy nad tym jeszcze popracować

08-09-2019 09:06,
Mateusz Kaleta

PGE VIVE Kielce zanotowało drugie zwycięstwo w drugiej kolejce PGNiG Superligi. Mecz z Sandrą SPA Pogonią Szczecin stał przede wszystkim pod mianem świetnej gry kielczan w obronie. Aż 47% skuteczności w bramce zanotował Andreas Wolff. - Mogę być zadowolony z postawy w obronie, ale jeszcze musimy popracować nad współpracą bramkarzy z defensywą - podkreśla Talant Dujszebajew, trener kielczan.

Mistrzowie Polski wygrali w Szczecinie 30:21, tracąc w pierwszej połowie zaledwie osiem bramek. - Na pewno nie był to nasz najwyższy poziom. Mogliśmy zagrać jeszcze lepiej, ale pamiętajmy, że dopiero skończyliśmy przygotowania. Nogi są ciężkie - zwraca uwagę Arkadiusz Moryto.

REKLAMA

Teraz kielczanie skupiają się przede wszystkim już na zbliżającej się inauguracji Ligi Mistrzów z THW Kiel. - Musimy poprawić przede wszystkim skuteczność. Ona musi być lepsza w meczu z Kiel - podkreśla skrzydłowy PGE VIVE.

Zanim jednak zmagania w Europie, kielczan czeka kolejny mecz w ramach PGNiG Superligi. W środę do Hali Legionów przyjedzie Górnik Zabrze - początek meczu o godz. 18.

fot: Anna Benicewicz-Miazga

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group