600 ton piasku na kieleckim Rynku! W sobotę rozpoczyna się Festiwal Sportów Plażowych

13-08-2019 21:35,
Redakcja

Czegoś takiego w stolicy województwa świętokrzyskiego jeszcze nie było. Już od 17 sierpnia do 1 września na Rynku w Kielcach odbędzie się Festiwal Sportów Plażowych - Kielce 2019. Przez trzy weekendy mieszkańcy miasta będą mogli oglądać, na specjalnej arenie sportowej z trybunami na ponad 300 osób, pięć turniejów ogólnopolskich w: beach soccer mężczyzn, siatkówkę plażową kobiet i mężczyzn oraz piłkę ręczną plażową kobiet i mężczyzn.

W poniedziałek na Rynek dostarczono 600 ton specjalnego, niekurzącego się piasku. - Dzisiaj w nocy przez miasto przeszła potężna burza, więc było trochę nerwowości. Część piasku, ze względu na realizowaną wciąż instalację band, przedostało się na ulicę, ale wszystko rano zostało wysprzątane – przyznaje Bogdan Wenta, prezydent Kielc.

– W trakcie rozmów z organizatorem zwracaliśmy uwagę na szczegóły. Wskazywaliśmy, gdzie są lokale gastronomiczne, restauracje czy ogródki. Bo z jednej strony chcemy się bawić, krzewić sport, ale z drugiej dążymy do tego, żeby ta przestrzeń żyła. Wierzymy, że wszyscy - mieszkańcy, organizatorzy, ale też prywatni przedsiębiorcy będą zadowoleni z tej inicjatywy - dodaje prezydent. 

REKLAMA

Ambasadorem festiwalu został Paweł Zagumny, mistrz świata z 2014 roku, wieloletni reprezentant Polski w siatkówce, który zaznaczył, że festiwal jest okazją do zaszczepienia idei sportu wśród dzieci i młodzieży. – Zależy nam, aby w turniejach wzięło udział jak najwięcej młodych ludzi. Zachęcam również do kibicowania podczas rozgrywek zawodników z całej Polski – mówi Paweł Zagumny.

Sportowe święto na zakończenie wakacji to także szereg dodatkowych imprez. Międzynarodowe Centrum Sportów Plażowych, przy współpracy z Miastem Kielce i Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego, przygotowało sporo atrakcji.

Turnieje towarzyszące, zajęcia dla dzieci i młodzieży czy treningi z mistrzem zostały zaplanowane na dni poprzedzające weekendowe zawody. W harmonogramie są również zajęcia Klubu Sportowego PGE VIVE Kielce, a także Młodzieżowy Festiwal Sportów Plażowych w siatkówkę plażową i beach soccer dziewcząt oraz chłopców.

– Po spektakularnym Międzynarodowym Festiwalu Sporów Plażowych w Krakowie – głęboko wierzę, że mieszkańcy Kielc z dużym entuzjazmem przyjmą drużyny u siebie. Zapowiadają się ciepłe, słoneczne i pełne emocji dni sportowe na Rynku w Kielcach. Zapraszamy wszystkich! Będzie możliwość skorzystania z areny. Boiska zostaną udostępnione bezpłatnie dla mieszkańców, zapraszam do rezerwacji – wyjaśnia Piotr Głogowski, prezes zarządu MCSP.

Zapisy trwają TUTAJ.

fot. Urząd Miasta, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Wasze komentarze

Eeee2019-08-14 11:51:53
Lepiej było dać pieniądze na ręczną dla pań niż na takie bzdury.
Zieleń Miejska2019-08-15 08:26:55
Zostawić piach na zimę do spania na chodniki!

Projekt i wykonanie: CK Media Group