Dużo kontrowersji w meczu Korony z Legią. Sędzia nie podyktował dwóch rzutów karnych?

29-07-2019 10:29,
Mateusz Kaleta

Duże pretensje do pracy arbitrów po niedzielnym spotkaniu Korony Kielce z Legią Warszawa miał Gino Lettieri, trener gospodarzy. Jego zdaniem sędzia Mariusz Złotek nie podyktował dla kielczan ewidentnego rzutu karnego oraz nie wyrzucił z boiska Inakiego Astiza, obrońcy Legii. Kontrowersji w meczu na Suzuki Arenie było jeszcze więcej. Odniósł się do nich w magazynie "Liga+Extra" Sławomir Stępniewski - ekspert sędziowski stacji nc+.

POLECAMY: Trener Gino Lettieri zły na arbitrów! 

I jak się okazuje - sędzia miał podstawy, aby w spornej sytuacji w polu karnym sięgnąć po gwizdek i podyktować dla Korony "jedenastkę". W szesnastkę Legionistów wpadł Marcin Cebula i po chwili został powalony na ziemię przez Inakiego Astiza. - W mojej ocenie jest to faul - uciął krótko był sędzia piłkarski.

REKLAMA

Jak się jednak okazuje, "jedenastka" należała się także... Legii. Chodzi o sytuację z samej końcówki spotkania, gdzie zdaniem Sławomira Stępniewskiego wykroczenie popełnił Ognjen Gnjatić. Pomocnik Korony stojąc w murze, odbił uderzoną z rzutu wolnego piłkę łokciem. - Jeśli zawodnik robi ewidentny ruch do piłki całym tułowiem i ta trafia mu w rękę, to jest to rzut karny. Tu mamy do czynienia właśnie z takim przypadkiem - przypomniał ekspert. 

Stępniewski rozwiał także wątpliwości dotyczące gola dla warszawiaków, który padł w doliczonym czasie drugiej połowy. Wśród kibiców wiele niezadowolenia wywołał fakt, że rzucający piłkę z autu Paweł Stolarski nastąpił butem na linię boczną boiska. Ekspert sędziowski wyjaśnia, że wszystko było w tej sytuacji zgodne z przepisami. - To sytuacja ewidentna. Przepis mówi, że zawodnik wrzucający piłkę z autu musi po pierwsze stać zwrócony twarzą do pola gry i po drugie mieć część każdej stopy na linii bocznej lub na podłożu poza linią boczną  - skwitował.

fot: Mateusz Kaleta, Liga+Extra

 

Wasze komentarze

PZPN kpi z kibiców2019-07-29 11:30:08
Cóż poradzić jak na VAR warszawiak Stefański
Hubert2019-07-29 12:02:47
Sytuacjia z cebula nawet nie była sprawdzana na Varze w przeciwieństwie do sytacji z murem . ZŁODZIEJE
mn2019-07-29 12:16:47
Co tu płakać co tu gdakać jak sie wystepuje w ekstraklasie trzeba umieć grac w piłke na profesionalnym poziomie i troche mysleć na boisku .W Koronie Kielce nie ma wartosciowych inteligentnych piłkarzy którzy są w stanie realizować na murawie przedmeczowe załozenia sztabu szkoleniowego dac odpowiednia jakośc i walecznośc gry tej druzynie Sukcesem w Koronie Kielce jest wieczna wegetacja i obrona przed degradają z ekstraklasy
Do mn2019-07-29 12:32:22
Człowieku usłysz się. Nie neguję i krytykuj bo co gdybyś ty był na boisku? Miałbyś inteligencję w grze? Wątpię....
Taka Prawda2019-07-29 12:43:37
Był czy nie był.. w szerszej perspektywie co za różnica. Kolejny raz jesteśmy lepsi i kolejny raz nie potrafimy tego udowodnić bramkami z gry. Taka Legia czy Jaga potrafi grać piach, a wygrać 1:0 my nie potrafimy wygrać gdy dominujemy na boisku. Nie wiem czego to wina, czy strach, kompleksy czy ogólny problem mentalnościowy. Jestem całym sercem za tym klubem, ale nie ma nic gorszego niż mecze rozstrzygane karnym gdy się nie potrafi inaczej.
@Taka Prawda2019-07-29 12:59:03
Korona stara się, biega, Cebula jest faulowany (przecież sam się nie przewrócił niczym Radovic) ... a sędziowie nie korzystają z przysługujących i obowiązujących ich przepisów dotyczących VAR.

Piłkarz wykonuje swoją pracę jak należy.
Sponsorzy płacą ogromne pieniądze na piłkę.
A tu przyjeżdża bydgoski sędzia mieszkający obecnie w Warszawie, spotykający na co dzień kibiców Legii - to dlaczego dla nas ma sygnalizować głównemu karny?

Napisz, kto nienależycie lub nie podszedł do swoich obowiązków w niedzielnym meczu?
- Cebula?
- sędziowie?
@Taka Prawda2019-07-29 13:22:37
Z tym, że byliśmy lepsi to chyba cie trochę poniosło. mecz był bardzo wyrównany i sprawiedliwy byłby remis. Legia (z Pogonią) i Jaga (z Piastem) zaprzeczyły temu o czym piszesz w drugiej części posta. Nasz liga jest tak nieprzewidywalna, że każdy może wygrać z każdym. Tak chwalony przez wszystkich Piast przegrywa ze Śląskiem w ostatnich 4 min. Cracovia niby w gazie przegrywa z beniaminkiem. jaga w meczu z Rakowem nie istnieje, z Rakowem, który w poprzedniej kolejce nie był w stanie zagrozić Koronie. Taki mamy klimat. Z tego wszystkiego Korona i tak prezentuje najrówniejszy poziom bez znaczących upadków i wzlotów, dlatego trener Lettieri jest najdłużej pracującym trenerem. A wiekszość rząda od niego cudów, a i tak nie da sie na dłuej utrzymac dobrej dyspozycji, o czym swiadcza przyklady z innych klubów. Jednego roku media i kibice podniecają się Fornalikiem, Mamrotem, Papszunem, czy Probierzem, dając ich za przykład, a po kilku przegranych domagaja się dymisji.
Taka Prawda2019-07-29 13:36:00
Nie neguje faktów, widziałem co się działo i też mnie to irytuje. Jednak zaczyna boleć mnie już ta bojaźliwość. Dominujemy nie raz przeciwnika przez 85min wygrywany 2:0 tracimy bramkę na 2:1 w 85min i zjadamy zęby że strachu. Mamy naprawdę mega pakę, wymienność podań i ciekawość akcji na prawdę jest na poziomie do tej pory niespotykanym. Jednak sędziowie pomagają wtedy, gdy im się da taką szansę. A okazji było wiele by nie mieli nic do powiedzenia. W tym jak i w dziesiątkach innych meczów. Chciałbym obejrzeć jakiś spokojny zdominowany mecz, który zakończy się wynikiem 3:0 tak jak świadczy o tym nasza gra. Sędziowie bywają skandalicznie, ale pilkarze, którzy grają naprawdę świetnie do momentu strzału to jakaś nasza plaga. Takim boiskowym cwaniactwem odstajemy od czołówki, która naprawdę zaczyna być w naszym zasięgu. A w mojej m poście nie ma nic w obronie sędziów, zwłaszcza Kwiatkowskiego, którego wałki przechodzą bez żadnego echa. Jeden za drugim.
kibic2019-07-29 14:58:50
dlaczego Korona szkoli obcego ( wprowadza do gry z Legią ) Jukica , który jest bezproduktywny . Wydaje mi się że w tym miejscu powinien być wprowadzany( szkolony ) jeden z naszych młodych . Chyba każdy z nich gdyby dostał szansę wniósłby więcej niż Jukic.
kibic2019-07-29 15:34:23
Nie wiem czy wszyscy piszący komentarze czytali treść newsa. Karny należał się zarówno Koronie jak i Legii. Oczywiście sytuacja Cebuli była wcześniej i mogło być 1-0 ale karny to jeszcze nie gol. Byłem na meczu i podobała mi sie gra Korony ale porażki pomyłkami sędziego nie można usprawiedliwiać. Szczęście było po stronie gości a Vato po stronie gospodarzy.
MROWA2019-07-29 16:30:57
Wrzut wykonywany jest obiema rękoma zza i nad głową. To oznacza, że ręce trzymające piłkę powinny najpierw powędrować za głowę, a piłka opuścić je, gdy będzie nad głową. Miejscem wykonywania autu jest punkt, w którym piłka opuściła boisko. Przepisy mówią, że wykonawca wrzutu powinien obiema stopami dotykać linii bocznej lub podłoża poza nią. Jego twarz ma być zwrócona do pola gry.

W przypadku nieprawidłowego wykonania wrzutu z autu (np. oderwania jednej z nóg od podłoża) zostanie on wykonany ponownie przez drużynę przeciwną (z tego samego miejsca). Należy pamiętać, że zawodnicy drużyny przeciwnej nie mogą znaleźć się bliżej niż 2 metry od miejsca, z którego wykonywany jest aut.
PISAŁEM JUZ PO MECZU ZĘ WG MNIE STOLARSKI ODERWAŁ EWIDENTNIE NOGĘ OD PODŁOŻA A NIE O NADEPNIĘCIA NA LINIĘ CO NA TO KLUB I PREZES KORONY?
że hej2019-07-29 16:31:12
Vato do rezerw! Słaby,że hej
Mikurda2019-07-30 08:46:39
sedzia pan Zlotek I varowcy sie nie popisali.Byli bez formy.Czas przejsc do nizszej klasy rozgrywkowej.
Woytek762019-07-30 15:01:15
A mnie nie denerwowali sędziowie - byłem na to przygotowany. Wiadomo, graliśmy z Legią to jak mogło być? Natomiast najbardziej irytowali mnie kibice z młyna. Zauważyłem że oni przychodzą na mecze pośpiewać i pobluzgać. I nie bardzo są zainteresowani tym co dzieje się na boisku - przykładem jeden z rzutów rożnych gdzie teoretycznie bramka może paść w każdej sekundzie. A oni co robią? - są odwróceni !!!!, łapią się za bary i coś tam sobie śpiewają. Gdzie ich zainteresowanie meczem? Oni wraz z kibolami innych drużyn powinni mieć jakieś festiwale i tam się wyryczeć. A pod sceną jakiś placyk żeby się napie...lali. Jak ktoś z nich to czyta to może przekazać dalej - zrzekam się praw autorskich do tego pomysłu.

Projekt i wykonanie: CK Media Group