Słupki, poprzeczka i remis młodej Korony z Leicester. Udany sprawdzian przed młodzieżową LM

26-07-2019 16:58,
Mateusz Kaleta

Bardzo wartościowy sparing rozegrali w Warce w ośrodku Sielanka juniorzy Korony Kielce. Kielczanie zremisowali ze swoimi rówieśnikami z Leicester City 1:1. Dla żółto-czerwonych było to przetarcie przed eliminacjami do młodzieżowej Ligi Mistrzów, w których wezmą udział już na jesieni.

POLECAMY: Dwóch piłkarzy Korony zagra w II lidze?

- To był bardzo wartościowy sparing z mocnym przeciwnikiem. Zagraliśmy bardzo dobry mecz, przede wszystkim pod względem taktycznym. Myślę, że sprawiedliwym wynikiem byłaby nasza minimalna wygrana jedną bramką. Daniel Szelągowski dwukrotnie uderzył w słupek, a Mateusz Sowiński w 80. minucie obił poprzeczkę. Szkoda, że nie udało nam się wygrać, ale to nie wynik był w tym sparingu najważniejszy, a poziom naszej gry. Jestem z niego zadowolony, chłopcy na pewno dużo wynieśli z tego sparingu - mówi Sławomir Grzesik, opiekun drużyny.

REKLAMA

Z młodzieżową ekipą Leicester zmierzyli się wszyscy zawodnicy w wieku juniora, natomiast starsza grupa odbyła rano trening w Kielcach. Na sobotę kielczanie mieli zaplanowany kolejny sparing z Lubrznką Kajetanów, ale jak się okazuje, nie odbędzie się on. - Rywale odwołali mecz w ostatniej chwili, wczoraj wieczorem. Zamiast tego mamy w planach trening regeneracyjny dla tych zawodników, którzy zagrali w sparingu, oraz trening wyrównawczy dla reszty grupy - informuje szkoleniowiec drugiej drużyny Korony.

Korona Kielce  - Leicester City 1:1  (1:1)

Bramki: Piróg (35') - nieznany (16' - karny)

Korona: Osobiński (46' Dutka) - Cukrowski, Kloc (55' Rogoziński), Prętnik, Bujak - Szelągowski, Sewerzyński (46' P. Lisowski), Piróg (80' Kiełb), D. Lisowski (60' Gurski), Sowiński - Górski (46' Marzec)

fot: Grzegorz Ksel

Wasze komentarze

kiełb?2019-07-26 17:42:41
ryba wrócił do korony? dlaczego nikt o tym nie pisze?
@kiełb2019-07-26 18:01:29
nikt o tym nie pisze bo to bzury
Kibic2019-07-26 19:02:43
Zeszli z jedynki i dobrze pograli
Wybór sluszny
Oskar 45min to sygnał ze bd na Legie
Sowa Bujak Szelagowski cały mecz dobra robota

Projekt i wykonanie: CK Media Group