Trener mistrzów Polski CLJ odszedł z Korony. Wyjaśniamy, jak do tego doszło

16-07-2019 12:30,
Marcin Długosz

W poniedziałkowy wieczór „Echo Dnia” jako pierwsze podało szokujące informacje o odejściu z Korony Kielce ojca sukcesu w postaci mistrzostwa Polski juniorów starszych, trenera Marka Mierzwy. Sytuacja wydaje się absurdalna – dopiero co szkoleniowiec poprowadził przecież swój zespół do ogromnego sukcesu i nikt nie spodziewał się, że dojdzie do czegoś takiego. Co stoi za zaistniałymi wydarzeniami?

Zacznijmy od wieści z „Echa Dnia”. Medium to poinformowało, że Mierzwa – pomimo odniesienia wielkiego sukcesu w sezonie 2018/2019 – otrzymał propozycję 30-procentowej obniżki zarobków, na co się nie zgodził i odszedł z klubu. Nie wyjechał dziś z zespołem na obóz do Woli Chorzelowskiej, gdzie ten wraz z rezerwami żółto-czerwonych będzie przygotowywał się do kolejnych rozgrywek.

REKLAMA

Co na to Korona? Rzecznik prasowy, Rafał Kielczyk, wystosował w imieniu Korony następujący komunikat, który został zamieszczony także na stronie internetowej kielczan:

„Zarząd klubu informuje, że trener Marek Mierzwa dostał propozycję nowego kontraktu na korzystniejszych warunkach niż dotychczasowe, ale nie zdecydował się podpisać umowy i sam podziękował klubowi za współpracę”.

O odniesienie się do tego stanowiska Korony poprosiliśmy głównego zainteresowanego, trenera Marka Mierzwę. Ten wyjaśnia nam, na czym polega kwestia finansowania jego umowy w Koronie.

- Na moje wynagrodzenie za pracę w Koronie składają się dwie części – jedna to umowa stricte z klubem, druga to umowa z Miejskim Szkolnym Ośrodkiem Sportowym. Klub nie był mi w stanie zagwarantować tej bardzo ważnej części kontraktu, a więc z MSOS. Moje uposażenie byłoby dużo niższe niż w poprzednim sezonie – przedstawia szkoleniowiec.

ZOBACZ TAKŻE: Brak porozumienia na linii "Siejo" - klub: twórca Korona TV odchodzi

Czy zatem o zaistniałą sytuację można winić bardziej klub czy władze miasta? - Ja uważam, że to jest sprawa klubu. Ja nie zawieram umowy z miastem tylko z klubem. Do tej pory Korona zobowiązywała się, że część mojego wynagrodzenia pochodzi z MSOS, a część z klubu. Nie mogę odpowiadać za to, jak klub dogaduje się z miastem. Ja oczekuję określonego wynagrodzenia za określoną pracę – kwituje Mierzwa.

I odnośnie oświadczenia wystosowanego przez Koronę dodaje jeszcze: - Część składowa z klubu była minimalnie wyższa niż w poprzednim sezonie, natomiast część z MSOS nie była w ogóle zagwarantowana przez klub. Dlatego też moje uposażenie byłoby dużo niższe niż w poprzednim sezonie.

O komentarz w kwestii brakujących pieniędzy z Miejskiego Szkolnego Ośrodka Sportowego poprosiliśmy zatem również w Urzędzie Miasta. Oto stanowisko wystosowane przez rzecznika prasowego prezydenta Kielc, Tomasza Porębskiego:

„Umowa między Panem Markiem Mierzwą, a Korona S.A. jest dokumentem, na który Miejski Szkolny Ośrodek Szkolny nie ma żadnego wpływu. MSOS miał zawarty odrębny kontrakt nauczycielski z Panem Mierzwą. Kontrakt ten, podobnie jak w przypadku wielu innych trenerów, zakończył się w czerwcu, wraz z końcem roku szkolnego. Obecnie analizowany jest stan faktyczny umów, szczególnie pod względem finansowym, a ich treść i forma będą poddawane konsultacjom z radnymi z Komisji Edukacji i Kultury oraz Komisji Sportu, Turystyki i Promocji Miasta. To naturalna procedura. Absolutnie nie wykluczamy możliwości podpisania nowych kontraktów z trenerami od nowego roku szkolnego, czyli od dnia 1 września, szczególnie w tak uzasadnionych przypadkach, jak u Pana Marka Mierzwy”.

Póki co juniorzy starsi Korony II trenują w Woli Chorzelowskiej pod wodzą Krzysztofa Mądzika oraz Piotra Gila.

fot. Korona TV

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wasze komentarze

Hehe2019-07-16 12:43:55
Tomasz Porębski siedzi u Wenty, a to przecież założyciel CK Sportu. Co do Mierzwy cholera wie o co tu chodzi
info2019-07-16 12:45:00
Czaja się dogadał
Mks2019-07-16 12:45:34
Nie no absurd. Koleś zrobił wynik ponad stan A teraz go wywalają. Ileż on mógł zarabiać? 4 tyś? Czy naprawdę Koronę na to nie stać? Wszyscy odchodzą z Korony Sieju, Mierzwa. Nie długo to Zając będzie i prezesem i trenerem i kręcił filmu na YT. Mam nadzieję, że jeszcze da się to jakoś odkręcić.
OK2019-07-16 12:52:51
czyli jak zwykle echo się skompromitowało :). Znając życie jak już raz powiedział Koronie nie to już nie ma powrotu. A tak dostał by pewnie te brakujące pieniądze od miasta jak w poprzednich latach ale nie chciał czekać i tak to się kończy. A jak zwykle hejt na władze kubu
Filip2019-07-16 12:56:00
Lietteri zarabia przeslo 120 tys miesiecznie i nie odnoszac zadnych sukcesow ziewa i sie smieje.
Bartoszek zostal wybrany najlepszym trenerem w Polsce i Korona go zwolnila.
Mierzwa zdobyl Mistrzostwo Polski i zostal pogoniony.
Oj kto do diabla zarzadza ta Korona, bo ja nie widze zadnej logiki w tym wszystkim.
do2019-07-16 13:05:12
Na wynagrodzenie za pracę w Koronie składają się dwie części – jedna to umowa stricte z klubem, druga to umowa z Miejskim Szkolnym Ośrodkiem Sportowym. Klub nie był mi w stanie zagwarantować tej bardzo ważnej części kontraktu, a więc z MSOS, ponieważ od kwietnia 2017 roku Gmina Kielce ma jedynie 28% udziałów w Klubie.
bidokizkielc2019-07-16 13:07:09
Gość powinien zarabiać minimum dwa razy tyle, klub stać na to a jak nie to niech sobie ułamek odtrącą ze swojej pensji. Gość robi robotę za takie pieniądze nikogo lepszego nie znajdą.
@Filip2019-07-16 13:08:02
Mierzwy szkoda bo akurat na niego kasa się powinna znaleźć ale ten najlepszy trener w Polsce to po trenowaniu Korony to gdzie karierę zrobił?
Kibic2019-07-16 13:12:45
Z jakiej racji Trenerzy Korony S. A. i KKP są zatrudniani przez miasto? Albo każde Stowarzyszenie lub Klub działający na terenie miasta sam opłaca sobie trenerów albo niech miasto zatrudnia trenerów do wszystkich sportowych Stowarzyszeń!
@Filip2019-07-16 13:25:46
jak jest taki dobry to go chyba Legia weźmie da mu 240 tyś miesięcznie bo bo przecież 2x lepszy niż Lietteri. A kwoty z Echa i cały ten artykuł na poziomie wypowiedzi na tym forum :). Jak jemu źle w Koronie to ktoś już jest na jego miejsce ktoś podał wcześniej że Czaja z Pogoni Staszów więc spoko. Takie życie umarł król niech żyje król. Tak zwykłe kończy się wylewanie publicznie żalów - pracowników Korony. To tylko świadczy o tym że Korona nie jest już miasta , a prywaty właściciel któremu nie wszystko jedno
Krywoj752019-07-16 13:27:09
Nara mierzwa czy jak ci tam. Lepszych warunków nie przyjąłeś to teraz nie płacz. Od meczu z Legią młyn zacznie protest przeciwko Koronie
PS2019-07-16 13:51:06
nie gryź ręki która cię karmi :)
woodstock2019-07-16 14:09:36
Do @Filip Być może Pana Marka Legia weźmie, bo dla Ciebie to jest Pan Marek Mierzwa, a nie żadem Ten, Być może zapłaci mu wiecej niż Korona, tylko nasuwa się pytanie, czy fachowców opłaca się zatrudniać, czy jak w Koronie, kopać w d..pe, czy sukcesy są warte większych pieniędzy dla ich konstruktorów, czy podejścia olewajacego, tom pokaże czas, a do Krywoj, dzieciuchu weź komputer, zagraj w Lola to się odstresujesz, a jak nie wiesz kto to Marek Mierzwa to się dokształć a nie imbecyluj , to jeden z dwóch ludzi, który poprowadził młodą Koronr do Mistrzostwa Polski, a ty jako kibic powinieneś być z tego dumny, ale czy ty jesteś prawdziwym kibicem, czy trolem bagiennym, na to pytanie odpowiedz sobie sam.
Marcin2019-07-16 14:37:00
Niezwykła motywacja dla innych trenerów grup młodzieżowych w Kielcach.

Staraj się i osiągaj sukcesy a w nagrodę... obniżymy Ci pensję :)
Luk2019-07-16 14:43:07
Już nie róbmy problemu i nie zarzucajmy Koronie, że to jej wina! Brawo za wynik dla trenera Mierzwy! Jeżeli nie odpowiadała mu propozycja Korony, a władze Kielc nie są w stanie wygospodarować pieniędzy na pewną kwote pieniędzy na szkolenie młodych piłkarzy to cóż zrobić?..
Kibic2019-07-16 14:45:48
Trzeba się zastanowić ile jest zasługi Mierzwy naprawę w zdobyciu MP juniorów jak wszyscy wiedza to zebzawodnicy którzy grali w juniorach byli sprowadzani z innych klubów do gry w I zespole Korony wiec ta zasługa znikoma inaczej by było gdyby wygrano MP juniorów wychowankami Korony.
Kwota jak na warunki Kiec b dobra
XD2019-07-16 15:22:22
Ten koleś co odpisuje jako @ jest beznadziejny. Wymiotować się chce.
CK2019-07-16 15:23:50
Odniósł sukces, zdobył mistrza w CLJ więc powinni mu chociaż symbolicznie podnieść pensję o te kilkaset zł, a nie obniżać! Jeśli nie doceniamy trenerów, którzy robią wyniki to coś tutaj jest chyba nie tak.
@Kibic2019-07-16 15:31:51
Zgadza się. Dodać należny że są inne grupy młodzieżowe i na koniec gotowy produkt trafia do juniorów starszych, wiec przypisywanie 1 trenerowi całych zasług to przesada. Na sukces pracuje wielu często niedocenianych ludzi
Gosc2019-07-16 16:08:46
Do Woodstock a co osiągnął Mierzwa w Daleszycach i w innych klubach jak się zaprezentował się jako trener .
A w Koronie nie grał swoimi wychowankami zeby mu przypisywać sukces .
Wiec trochę pokory w tym ściąganiu sukcesu w MP juniorów
gnom2019-07-16 16:25:57
Szacunek dla trenera Mierzwy za wynik ale akurat zarząd Korony nie ma jak widać nic wspólnego z jego niższymi zarobkami. Skoro od Korony dostał podwyżkę, to swój żal powinien skierować do miasta, czyli Wenty. W jaki sposób władze Korony miałyby zagwarantować wypłatę Mierzwie pieniędzy ze spółki miejskiej?! Przecież to kompletny absurd. Trener tej klasy powinien chyb mieć więcej inteligencji i po prostu poczekać na ruch miasta a nie wyżalać się gazetom.
@CK2019-07-16 16:37:04
jak wynika z artykułu od Korony dostał podwyżkę , a cześć wypłaty od miasta nie została jeszcze przyznana , a trener nie chciał czekać czy i ile da miasto, a że miasto raczej da te pieniądze jest w dolnej części artykułu. Więc licząc wszystko dostałby podwyżkę a nie obniżkę. A teraz jakieś pokrętne informację z jego strony
abc2019-07-16 16:45:53
Jak dobrze kojarzę za mistrzostwo juniorów z PZpN jest ponad milion złotych. Pomijając sprawy formalne TRENER który zdobywa mistrzostwo powinien otrzymać dużą premię. Jak się domyślam jej nie było.
Ck2019-07-16 17:00:48
Trener Paweł Czają dobry trener uważam ze prezencja również
REAL2019-07-16 17:25:50
Jezeli tworce najwiekszego sukcesu o wielu lat nie chce lub nie potrafi zatrzymac klub,bo pan Mierzwa powinie dostac bardzo wysoka nagrode i duza podwyzke wynagrodzenia, to tylko potwierdza ze miernoty nie szanuja ludzi sukcesu i z takim ludzmi ni eche miec nic do czynia.KOMPROMITACJA,HABA , WSTYD... choc cisna sie na usta mocniejsze slowa...
Piotr 592019-07-16 17:28:43
Skoro odniósł taki sukces i wyleciał (bo widać na tym komuś zależało), to co powiedzieć o Lettierim? Wydaje się, że Zarząd nie może przełknąć faktu, że Polak, a potrafi. Tylko ludzie, którzy sami są niewiele warci nie szanują innych i ich dorobku. Tak na marginesie to gdyby Lettieri zdobył mistrzostwo to od racu angaż by wzrósł i to szybko.
Korejba2019-07-16 18:11:12
Pan Mierzwa jako swietny trener juniorow z pewnoscia ma juz gdzies nagrana lepsza prace inaczej by nie odszedl
@REAL2019-07-16 19:29:13
Wesprzyj klub np. oddaj połowę wypłaty tak przez rok to będziesz miał wpływ i będziesz mógł wymagać. Teraz po awansie do 3 ligi są nowi trenerzy do Korony 2 z 10 juniorami podpisali kontakty itd. Daj kasę i wymagaj . Łatwo się wam pisze bo to nie wasze pieniądze, klub ma ile ma i na wszystko ma starczyć 1 drużyna wzmocnienia (ponoć jeszcze nie koniec), druga drużyna i juniorzy których też ściągamy z innych regionów do nas wszystko to kasa
OK2019-07-16 19:33:31
19-letni pomocnik Wiktor Długosz przebywa obecnie na testach w Warcie Poznań
stary kibic2019-07-16 19:47:00
gó...wno prawda,miasto dało ciała ...tylko nie wiem czemu CK daje takie informacje
Zajac rusz dupsko i szukaj sponsorow2019-07-16 21:05:14
Jeśli tak traktują zasłużonych dla klubu pracownikow . to ja mam w d.... ten niemiecko-jugolski cyrk. Ani złotówki więcej, póki ci ludzie rządzą (w sumie to niszczą) Korone
sycyzor2019-07-16 22:31:57
stary kibic i nie wie

hahahaha
Sss2019-07-17 01:37:57
Mój syn trenował jak miasto sponsorowało koronę - przyszedł rzucił piłkę i grajcie tak wyglądał trening -a co miasto płaci. Teraz się za nich wzięli to wymiatają trenerzy marni a kilku fajnych chłopaków jest to się udało
Sss2019-07-17 01:40:53
Przecież dostał podwyżkę to co już gwiazdorzy bo zdobył mistrzostwo-zaraz będą pisać, że Korona nie wygrała ligi mistrzów bo Mierzwa odszedł ludzie ogarnijcie się
jaNO2019-07-17 09:09:31
zaraz, zaraz, ktoś napisał, że trener L. przytula 120 000/m-c ?
To prawda ?
koronka2019-07-17 09:19:17
co wy tu wypisujecie, to momentami nie da się czytać. Który z was chciałyby zachrzaniać w pracy, zdobywać kolejne szczebelki dla pracodawcy i zostać tak docenionym jak Trener Mierzwa. przecież on pracował nie tylko dla SWOJEJ kariery. Chyba chodzi też o prestiż klubu czy nie..... Wiem że Korona za MISTRZA dostała kasę, wiem też że tej kasy nikt z "wytwórców" sukcesu nie obejrzał, ani zawodnicy ani sztab. Chyba coś nie bardzo w porządku, czy to norma, że za pracę nie ma wynagrodzenia, a może tylko "miska ryżu". Opowiadacie o gwiazdorzeniu, i podobnych pierdołach. Poprostu człowiek za to co zrobił dla klubu został potraktowany tak jak została potraktowana ZŁOTA DRUŻYNA ... i gdzie oni teraz są czy ktoś wie? Bardzo mądrze zrobił Bartosiak i inni, którzy szukają sobie innego klubu....Korona schodzi na psy. Stwierdzam to z WIELKIM ŻALEM...... cieszcie się wzmocnieniami trzydziestoparoletnich obywateli BAŁKANÓW.....nikomu kto cokolwiek ma do powiedzenia w tym klubie nie zależy na młodych polskich zawodnikach... zemści się to w przyszłości.....chociaż może nie , zawsze będą chętni do gry młodzi trzydziestoletni Serbowie, Chorwaci, Wielonarodowcy bez klubu, za darmo.....powodzenia, a Trener Mierzwa.... TRENERZE PORADZI PAN SOBIE MA PAN OSIĄGNIĘCIA I DUŻY POTENCJAŁ POWODZENIA - wierny kibic PAŃSKI i PAŃSKIEJ DRUŻYNY
do KIBIC2019-07-17 09:25:01
Zbierz kolego paru chłopaków z podwórek czy okolicznych klubów i spróbuj - MISTRZ POLSKI JUNIORÓW U-18 2020 czeka na CIEBIE możesz go zdobyć powodzenia masz we mnie kibica...... PRZECIEŻ TO TAKIE PROSTE hehe
@koronka2019-07-17 12:46:01
Niech idzie np. do Daleszyc i niech awansuje do drugiej ligi wtedy powie że to dobry trener. Zawodnicy Korony z młodszych rocznikach też osiągali sukcesy , dodatkowo klub pozyskał kilku perspektywicznych z innych klubów. Wiadomo że ten trener też miał wpływ na sukces i to duży ale pisanie że to tylko jego zasługa to prostu nie prawda
OK2019-07-17 12:52:50
Wszyscy byli piłkarze/pracownicy mówili że kochają Koronę , a wyszło że kochają własną kieszeń. Tyle w temacie. Pierwszy raz mogę napisać brawo Cksport za pokazanie pełnego obiektywnego przekazu. Bez subiektywnych wycieczek
Polak2019-07-17 13:54:24
Zaraz zobaczymy gdzie będzie pracował i w tym trzeba szukać powodów odejścia.
Facet odszedł a nie został zwolniony.
do @koronka2019-07-17 14:10:40
Gdzie w moim tekście wyczytałeś, takie treści nie wiem, myślę, że takim znawcom futbolu jakich spotykam na tych forach nie muszę tłumaczyć jak działa mechanizm wygrywania czy zdobywania wyników... z całym szacunkiem, TRENER w Koronie też stworzył COŚ z pojedyńczych "talencików", których trzeba było nauczyć obycia na boisku, gry - techniki,myślenia, taktyki, a przede wszystkim być dla tych ( w końcu dzieci) również oparciem i też we właściwym momencie potrząsnąć - nie każdy to potrafi. Nie każdy zgra trzech w drużynę, a tu myślę jest ich trochę więcej...Facet ma to coś - PODEJŚCIE - to są moje obserwacje z meczów, treningów - obecności ( na trybunach oczywiście) z drużyną prawie trzy lata ( nie jestem pracownikiem klubu, bo zaraz tu będzie wrzawa). I nie znam człowieka, nigdy się nie spotkaliśmy osobiście - piszę co widzę. Uważam, że to dobry TRENER - osiągnął COŚ co nie każdemu się uda osiągnąć i bądźcie - choć spróbujcie być bezstronni w ocenie sytuacji.... może to zbyt wiele.
@do @koronka2019-07-17 14:58:03
Przypominamy że to nie jest FORUM tylko artykuł i komentarze pod artykułem.
do@do@koronka2019-07-18 08:35:53
Rozumiem, że innych argumentów brak aby podyskutować..... taaa
jaNO2019-07-18 09:24:22
To prawda , że trener L. przytula 120 000/m-c ?
Janek2019-07-18 10:38:47
@jaNO

Nie moge podac dokladnej kwoty, ale nie dostaje nawet polowy tego z premiami, zdecydowanie bardziej 1/3.

Na takie zarobki (120 tysiecy) mogli liczyc w tej ogorkowej lidze tylko Sa Pinto i Nawalka, wiec skad niby Korona mialaby nagle tyle placic?

Autor tej plotki musi miec niezla beke z wszystkich powtarzajacych, zwlaszcza z "powaznej gazety" Echa Dnia.

Ostatnie wiadomości

Przed Koroną Kielce finałowy mecz sezonu. Zespół ze stolicy regionu świętokrzyskiego wyjedzie do Poznania na spotkanie z miejscowym Lechem. Z jakim „Kolejorzem” zagra?
Fani Lecha Poznań zamierzają pokazać władzom klubu swoje niezadowolenie. Zapowiadają, że zrobią to podczas najbliższego meczu – informuje TVP 3 Poznań.
Już 2 czerwca na terenie Kielc ruszy Puchar Europy w triathlonie. W imprezie weźmie udział 170 zawodników i zawodniczek, w tym 20 z Polski. Zmagania zostaną rozegrane w okolicach ulicy Zagnańskiej, na której w czasie zawodów mogą wystąpić utrudnienia.
Sandro Mestrić znalazł się w szerokiej 20-osobowej kadrze reprezentacji Chorwacji na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Miejsca zabrakło dla Igora Karacicia.
W ostatniej kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zagra na wyjeździe z Lechem Poznań. Spotkanie przy Bułgarskiej rozstrzygnie o utrzymaniu „żółto-czerwonych” w piłkarskiej elicie.
Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że w sobotę Korona Kielce zagra finał o PKO BP Ekstraklasę. Żółto-czerwoni zmierzą się bowiem z Lechem Poznań. Stawką meczu jest utrzymanie.
Arbiter Daniel Stefański poprowadzi sobotnie spotkanie 34. kolejki PKO BP Ekstraklasy między Lechem Poznań, a Koroną Kielce. Będzie to 43. mecz żółto-czerwonych poprowadzony przez tego sędziego.
Trudno sobie wyobrazić dzisiejszą Koronę Kielce bez Martina Remalce'a w składzie. Belg rządzi i dzieli w środku pola, co tym razem dało wymierne korzyści w starciu z Ruchem Chorzów. Piłkarz został doceniony przez fanów żółto-czerwonych.
Jakub Łukowski ma odejść po sezonie z Korony Kielce – taka informacja pojawiła się na jednym z portali społecznościowych. Kierunkiem transferu ma być Widzew Łódź a o tę pogłoskę zapytany został Kamil Kuzera.
Przed Koroną Kielce finał sezonu. Już w najbliższą sobotę „żółto-czerwoni” zagrają na wyjeździe z Lechem Poznań. – Nie myślimy o tym, że coś może pójść nie tak – powiedział przed spotkaniem Bartosz Kwiecień, kapitan „Koroniarzy”.
– Ilość złych rzeczy, jaka przytrafiła nam się w tym sezonie sprawia, że to nie może się tak skończyć. Wierzę, że dobre zakończenie meczem w Poznaniu – mówi przed sobotnim starciem z Lechem trener Kamil Kuzera.
Przed Koroną Kielce finał finałów, czyli mecz z Lechem Poznań, którego stawką jest utrzymanie na najwyższym szczeblu rozgrywek. Szkoleniowiec żółto-czerwonych informuje o sytuacji kadrowej zespołu.
Były zawodnik Vive Kielce Ivan Čupić zakończy sportową karierę i zostanie asystentem trenera RK Zagrzeb.
Protest Industrii Kielce nie został rozpatrzony. Taką decyzję podjął komisarz Orlen Superligi Piotr Łebek.
W drugim finałowym pojedynku Orlen Superligi Industria Kielce podejmie we własnej hali Orlen Wisłę Płock. – To nie jest też tak, że gramy katastrofalnie w ofensywie, tylko Wisła prezentuje się znakomicie w obronie i jest do tych meczów świetnie przygotowana – powiedział Paweł Paczkowski, rozgrywający „żółto-biało-niebieskich”.
– Musimy pamiętać, że Płock gra naprawdę dobrą piłkę ręczną – powiedział przed drugim meczem finałowym z wicemistrzami Polski, Krzysztof Lijewski drugi trener„żółto-biało-niebieskich”.
W najbliższą sobotę 25 maja Akademia Piłkarska DAP Kielce podczas uroczystej gali świętować będzie 10-lecie swojego istnienia. To ważne dla całej społeczności DAP Kielce wydarzenie odbędzie się w sali Omega Centrum Kongresowego Targów Kielce.
W związku z nieprawidłowo zdobytą bramką w ostatniej akcji meczu Orlen Wisła Płock – Industria Kielce, goście złożyli protest. O ile jego odrzucenia można było się spodziewać, tak argumentacja jest zaskakująca. Komunikat Orlen Superligi skomentowali żółto-biało-niebiescy.
Przedostatnia seria gier na zapleczu przyniosła kilka ciekawych spotkań. Zdecydowanie największe zainteresowanie budziły derby Trójmiasta, w których punkt zdobyty przez Arkę oznaczałby zapewnienie sobie awansu. Gdynianie jednak przegrali, a o awans zagrają w ostatniej kolejce z GKS-em Katowice.
Już w najbliższą sobotę całej piłkarskiej Polsce towarzyszyć będą emocje związane z ostatnią kolejką PKO BP Ekstraklasy. O życie w ostatniej serii gier walczyć będzie Korona Kielce, która zmierzy się na wyjeździe z Lechem Poznań.
Przed Industrią Kielce druga (i miejmy nadzieję nieostatnia) Święta Wojna w tym sezonie. Szczypiorniści podejmą w Hali Legionów drużynę Orlen Wisły Płock, która w pierwszym mistrzowskim starciu wygrała 24:23. – Jesteśmy pod ścianą – przyznaje Tomasz Gębala.
Protest Industrii Kielce został odrzucony – poinformowała Orlen Superliga. Trafienia Kiryla Samoili zostało uznane za prawidłowe z powodu... małej liczby kamer.
W sobotę pierwsza drużyna Korony Kielce pokonała Ruch Chorzów, dając sobie nadzieję na utrzymanie. W niedzielę zaś wygraną zanotowali gracze „dwójki”. Wygraną, która przypieczętowała awans zespołu do 3. ligi.
Ekstraklasa S.A. oraz Polski Związek Piłki Nożnej opublikowali terminarz zmagań o tytuł mistrza Polski 2024/2025. Mecze inaugurującej sezon kolejki zaplanowane zostały na weekend 19-21 lipca – tydzień po zakończeniu EURO 2024.
Skrzydłowy Korony Kielce Jacek Podgórski został nominowany do najlepszej jedenastki 33. kolejki PKO BP Ekstraklasy.
Stoły bilardowe nie są już tylko meblami widywanymi w klubach, hotelach czy na turniejach bilarda. Ostatnie lata przyniosły konstrukcyjne innowacje, które nadały stołom bilardowym zupełnie nowe funkcje i zastosowania. Obecnie stoły bilardowe mogą z powodzeniem stanąć w domowym salonie, na tarasie lub w ogrodzie. Krajowy producent mebli - firma Lissy od wielu lat specjalizuje się produkcji stołów bilardowych. Oferta firmy jest kompletna, dlatego warto poznać najważniejsze rodzaje stołów bilardowy
Marek Papszun został trenerem Rakowa Częstochowa. Szkoleniowiec na tym stanowisku zastąpi swojego byłego asystenta Dawida Szwargę.
Korona Kielce staje przed niezwykle trudnym zadaniem utrzymania w PKO BP Ekstraklasie. Zwycięstwo z Lechem Poznań może sprawić, że stanie się to jednak możliwe.
Po 33. kolejkach PKO BP Ekstraklasy nadal nie znamy ostatniego spadkowicza z ligi oraz mistrza Polski. Wszystko rozstrzygnie się w ostatniej serii gier.
Przepis o młodzieżowcu zostaje na kolejny sezon w PKO BP Ekstraklasie, takie informacje przekazuje portal Meczyki.pl. Co oznacza to dla Korony Kielce?

Copyright © 2024 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group