Korona Handball zgłosiła się do... I ligi. Wciąż czeka na decyzję i planuje przygotowania

12-07-2019 11:58,
Mateusz Kaleta

W obliczu niepewnej sytuacji Korona Handball musiała zgłosić uczestnictwo w rozgrywkach I ligi. Kielczanki poznały dziś terminarz rozgrywek na zapleczu kobiecej PGNiG Superligi, ale wciąż walczą o licencję i grę w elicie. Tymczasem wciąż niepewny jest skład drużynowy rozgrywek oraz termin, kiedy one wystartują.

Związek Piłki Ręcznej w Polsce umieścił Koronę Handball w grupie B w gronie pierwszoligowców. Z terminarzem rozgrywek można zapoznać się W TYM MIEJSCU - według niego kielczanki rozpoczną sezon w połowie września wyjazdowym meczem z MTS Żory.

REKLAMA

POLECAMY: Korona Kielce będzie współpracować z Eintrachtem Frankfurt?

Korona Handball wciąż nie składa jednak broni i walczy o uczestnictwo w elicie. Kielecki klub planuje przygotowania do sezonu, które jak mówi na łamach Radia Em Kielce trener Paweł Tetelewski, wystartują tydzień później, niż pierwotnie planowano. – Nie wiemy jeszcze, w której zagramy lidze. Wszystko wskazuje na to, że Superliga też ruszy tydzień później niż zakładano, dlatego te kilka dni nie będzie stanowić różnicy - mówi szkoleniowiec.

Kielczanki spotkają się po wakacyjnych urlopach 22 lipca.

fot: Patryk Ptak

Wasze komentarze

Go rj2019-07-12 12:40:02
Rozwiązać klub i sobie związek gra sam a w ramach solidarności Vive też powinno się wycofać z rozgrywek.
Kibic2019-07-12 18:17:51
Ktoś dał ciała. 3 tygodnie spóźnić się że zgłoszeniem - za to ktoś powinien polecieć. A brak kasy - "brawo" dla Wenty. Na vive i kopaczy kasę daję ale o naszych dziewczynach zapomina. Teraz cofną się w rozwoju grając w niższej lidze. Wstyd.

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group