Dobra Korona na tle mocnego rywala. Remis żółto-czerwonych w sparingu z Vitesse

06-07-2019 18:46,
Marcin Długosz

Korona Kielce mocno postawiła się piątej drużynie poprzedniego sezonu Eredivisie, SBV Vitesse, i zremisowała z nią 1:1 (1:0). Żółto-czerwoni długo prowadzili zasłużenie po golu Marcina Cebuli, ale w końcowych fragmentach sparingu w Opalenicy do głosu zaczęli dochodzić Holendrzy i wywalczyli wyrównanie. Dla ekipy Gino Lettieriego był to przedostatni sparing na zgrupowaniu w Wielkopolsce – w niedzielę zmierzą się jeszcze z pierwszoligowym GKS-em Tychy.

Pomimo tego, że rywale na papierze mogli wydawać się silniejsi, to kielczanie od samego początku pokazywali, że nie zamierzają oddać im inicjatywy. Co więcej – długimi momentami gra żółto-czerwonych wyglądała naprawdę dobrze i to Holendrzy mogli mieć powody do zmartwień, a nie odwrotnie.

Trener Gino Lettieri wystawił na boisku skład, który wydaje się możliwy do rozważenia również pod kątem inauguracyjnego spotkania Ekstraklasy z Rakowem Częstochowa. Od początku aktywny był Wato Arweladze, który zarówno oddawał strzały, jak i był szybszy od defensywy przeciwnika, przez co ta musiała ratować się faulami.

Ciekawie zrobiło się w 11. minucie. Marcin Cebula po błędzie obrony Vitesse stanął przed pustą bramką, ale miał bardzo ostry kąt i nie zdołał wbić futbolówki do siatki, a jedynie ją zgrać. W centrum „szesnastki” powalczył Jakub Żubrowski, ale bez powodzenia. Później Arweladze mocno uderzył blisko słupka, ale czujność zachował golkiper zespołu z ligi holenderskiej, Bilal Bayazit.

Drużyna z Eredivisie w 25. minucie starała się zaskoczyć Pawła Sokoła strzałem Tima Matavza, ale w sukurs golkiperowi przyszła kielecka defensywa. Chwilę potem natomiast z gola cieszyli się kielczanie. Arweladze znakomicie wypuścił Cebulę, a polski zawodnik w sytuacji sam na sam z golkiperem Holendrów z zimną krwią zapakował piłkę do siatki.

Do przerwy rezultat nie uległ już zmianie i Korona prowadziła w pełni zasłużenie. Choć Vitesse od czasu do czasu wyprowadzało akcje ofensywne, to jednak dużo aktywniejsi i po prostu lepsi na murawie byli kielczanie. Tuż przed przerwą po starciu z jednym z rywali ucierpiał natomiast Jakub Żubrowski i niewątpliwie było to nieprzyjemne wydarzenie pod sam koniec udanej połowy, gdyż wychowanek żółto-czerwonych musiał opuścić boisko. Zastąpił go Rodrigo Zalazar Martinez – Urugwajczyk zanotował tym samym swój nieoficjalny debiut w barwach kieleckiej ekipy.

Po zmianie stron boiska Korona długo zachowywała prowadzenie. Trener Lettieri wprowadził takich zawodników jak Matej Pucko czy Michał Żyro, a sporo szumu w ofensywie robił też Erik Pacinda. Słowak był bardzo aktywny na lewej flance boiska.

Z czasem jednak do głosu zaczęli dochodzić Holendrzy. I w 78. minucie udało im się osiągnąć cel za sprawą bramki Matusa Bero. Gracz zespołu z Holandii wykorzystał dośrodkowanie z lewego skrzydła i oddał mocny strzał na bramkę Korony, w efekcie czego Sokół musiał wyciągnąć piłkę z siatki.

W samej końcówce szkoleniowiec kielczan dokonał jeszcze kilku zmian, ale rezultat nie uległ już zmianie, pomimo groźnych ataków ze strony zagranicznego zespołu, i po dwóch zwycięstwach oraz dwóch porażkach, żółto-czerwoni zanotowali pierwszy sparingowy remis. Kolejna gra kontrola, ostatnia już na zgrupowaniu w Opalenicy, w niedzielę o godzinie 11:00 – rywalem pierwszoligowy GKS Tychy.

Zapis relacji NA ŻYWO

Korona Kielce – SBV Vitesse 1:1 (1:0)

Bramki: Cebula 27’ – Bero 78’

Korona: Sokół – Gardawski (85’ Szymusik), Marquez, Kovacević (83’ Pierzchała), Dziwniel (61’ Kosakiewicz) – Cebula (69’ Skrzecz), Gnjatić (75’ Sewerzyński), Żubrowski (44’ Zalazar), Arweladze (62’ Pucko), Pacinda (83’ Sowiński) – Papadopulos (67’ Żyro)

Vitesse: Bayazit – Lelieveld, Doekhi (46’ Obispo), Hajek (71’ Musaba), Karavaev (46’ Clark), Bero, Ali, Foor, Buitink (20’ Matavz), Darfalou, Grot (60’ Ould-Chikh)

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Koroniarz112019-07-06 18:51:30
Dobra gra w wykonaniu drużyny. Ale gra zepsuła się jak weszli młodzi zdolni z tej sławnej CLJ
19732019-07-06 18:53:14
Radina nie było w składzie nawet, pewnie nie podpisze. Szkoda.
@19732019-07-06 18:56:48
Czeka na certyfikat. Już nie snuj czarnych scenariuszy. A po drugie to ma drobny uraz
KSS2019-07-06 19:00:54
Pomijając aspekt sportowy to straszne bezguścia w tym Vitesse. Barwy żółto czarne, a grają w białych spodenkach.
Powinno zatrudnić grafika z Polski
ja2019-07-06 19:08:42
@Koroniarz11 - trochę obiektywizmu... przeczytaj skład tam masz napisane kiedy weszli młodzi zdolni. W zdecydowanej większości już po wyrównaniu na samą końcówkę meczu. No chyba, że oglądałeś mecz na żywo i wyrobiłeś sobie zdanie na podstawie tych 7 minut...
@19732019-07-06 19:11:24
Radina smolyła rura i dlatego nie grał. Podpisze jak przyjdą jego papiery .tak że nie BOJSJA;D
19732019-07-06 19:31:09
Nie snuje :) ogólnie to okno transferowe chyba najlepsze od 10 lat i kadra też w końcu naprawdę szeroka więc ligo startuj!
Pan Kleks2019-07-06 19:35:12
Trener mówił o Radinie że on jest w innym rytmie gdyż w Kazachstanie grał i miał inne obciążenia treningowe
Lepiej powoli z nim pracować poczekać i mieć dobrego zawodnika na cały sezon niż wystawać w sparingu i narazić na kontuzje
Do redakcji2019-07-06 21:33:10
Mam pytanie do was. Moglibyście zrobić ankietę skierowaną do kibiców Korony czy ich zdaniem Siejo powinien zostać w klubie ?
@Remi2019-07-06 21:33:15
100 % racji. Pracowitość, wychodzenie na pozycje, celne podania i przerzuty, dobry przegląd sytuacji, drybling. Oby tak dalej
@Do redakcji2019-07-06 22:12:48
Ale wiesz że w tej sprawie kibice mają najmniej do gadania?
Do redakcji2019-07-06 22:38:35
Mają najwięcej, na tym się opiera demokracja, owszem właściciel klubu, prezes mogą zrobić co zechcą, ale ludzie pokazaliby w ten sposób co sądzą o ich decyzjach, tak to tylko twierdzą, że lokalne media ich krytykują, a nie kibice.
@Do redakcji2019-07-06 23:04:03
A co nie jest tak że media też czasem nawalają i piszą bzdury z palca wyssane. Jak być nie złym na pisanie bzdur np przez Radio Kielce na temat Janjicia
Stary pamiętliwy2019-07-06 23:48:42
Jak za takie śmieszne grosze, nazywane budżetem, to okno transferowe naprawdę woow, Żyro może pomoże, choć z nim wiadomo, że tylko na moment, a co do pozostałych, nie ma co bić piany, zobaczymy, fajnie że polscy piłkarze zakontaktowani na kolejne sezony, bo jak na standardy finansowe klubu, to bardziej niż solidni zawodnicy. Szykują się interesujące zawody.
drąg2019-07-07 08:41:37
Młodzi zdolni z tej sławnej CLJ są cierniem w twoim oku Koroniarz11. Jeszcze się sezon nie zaczął a już wiadomo po kim będziesz jechał.
@drąg2019-07-07 11:03:23
JA akurat nie jestem osobą która po kimś jeździ. Co nie zmienia faktu że młodzi odstają fizyką. Ale co niektórzy to by i cały skład młodych przecież wystawili.
sycyzor2019-07-08 04:54:35
drąg jesteś jak bąk

W ostatnim meczu rundy zasadniczej Orlen Superligi, Industria Kielce rozegra domowy pojedynek z Zagłębiem Lubin. Zwycięstwo zapewni kielczanom pierwsze miejsce w tabeli.
Krzysztof Jakubik poprowadzi spotkanie 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź. Dla arbitra pochodzącego z Siedlec będzie to 34. mecz z udziałem „żółto-czerwonych”.
Od najbliższego sezonu rozgrywki szczypiornistów w Polsce wzbogacą się o możliwość zdobycia nowego trofeum - Superpucharu kraju. Dziś (28 marca) władze Orlen Superligi oraz Związku Piłki Ręcznej w Polsce ogłosiły szczegóły.
Dominick Zator przedłużył umowę z Koroną Kielce. Defensor będzie występował w „żółto-czerwonych” barwach jeszcze przez co najmniej jeden sezon.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – To tylko pierwsza połowa, a w drugiej może zdarzyć się jeszcze wszystko – powiedział po spotkaniu Tomasz Gębala, lider defensywy „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – Mam nadzieję, że zdobędziemy ten upragniony awans, ale była to dopiero połowa meczu – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe z GOG Håndbold 33:25. Najwięcej bramek dla kielczan, dziewięć, zdobył Alex Dujszebajew.
Koszykarze UJK Kielce rozpoczynają rywalizację w fazie play-off o awans do pierwszej ligi. Już w pierwszej rundzie drużyna z Kielc zmierzy się z faworytem do awansu, OPTeam Resovią Rzeszów.
Już w wielkanocny poniedziałek Korona Kielce zmierzy się na wyjeździe z łódzkim Widzewem. Wraz z Koroniarzami na wyjazd szykują się także kibice żółto-czerwonych, którzy już w grupie około 700 osób zapisali się na wizytę w „Sercu Łodzi”.
Korona Kielce poznała termin wyjazdowego starcia z Puszczą Niepołomice. „Żółto-czerwoni” zagrają wówczas mecz, który może zdecydować o losach utrzymania.
Po zakończeniu zimowej przerwy Korona Kielce rozegrała 7 ligowych rywalizacji i wywalczyła w nich zaledwie 6 punktów. Kielczanie mają przed sobą teraz wyjazdową potyczkę z Widzewem. Czy Korona wywiezie 3 punkty z trudnego terenu?
Historia napisała się na naszych oczach. Reprezentacja Polski po raz piąty z rzędu zagra na Mistrzostwach Europy. Bohaterem Wojciech Szczęsny!
Poszukujesz sposobów na podniesienie swoich umiejętności piłkarskich do nowego poziomu? Odpowiednio dobrane znaczniki piłkarskie mogą okazać się kluczowym elementem w osiągnięciu tego celu.
Czy zastanawiasz się, jak w pełni wykorzystać potencjał Instagram Stories w strategii marketingowej? Poszukujesz sposobów na tworzenie angażujących reklam w formie stories? Jeśli tak, to artykuł ten jest dla Ciebie!
Trzeci tydzień Małej Ligi Piłki Ręcznej dostarczył kibicom mnóstwo emocji, zarówno na boiskach Bilczy, Kielc, jak i Chęcin. Rozgrywki odbyły się w dniach 19, 20 i 21 marca, prezentując szereg talentów w różnych kategoriach wiekowych.
Świetny turniej juniorek młodszych Korony Handball Kielce w 1/16 finału mistrzostw Polski. Podopieczne Moniki Ciszek zakończyły go z kompletem trzech zwycięstw.
Przed Industrią Kielce rywalizacja w 1/8 finału Ligi Mistrzów. „Żółto-biało-niebiescy” w najbliższą środę (27 marca) zmierzą się z duńskim GOG Håndbold.
Dokładnie za tydzień (1 kwietnia) piłkarze Korony Kielce powrócą do gry po reprezentacyjnej przerwie. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja kadrowa w kieleckiej ekipie poprawiała się w porównaniu do ostatnich konfrontacji.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Brakuje mi minut rozegranych na parkiecie przez te dwa i pół miesiąca bez gry – powiedział przed spotkaniem Artsem Karalek obrotowy mistrzów Polski.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Będzie trzeba taktycznie ich rozpracować. Jest to niewygodny zespół z groźnymi zawodnikami na każdej pozycji – powiedział przed spotkaniem Arkadiusz Moryto, skrzydłowy mistrzów Polski.
Sabina Jarząbek, reprezentantka Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego została wicemistrzynią Polski w półmaratonie. Jednocześnie pobiła swój rekord życiowy i uzyskała kwalifikację na Mistrzostwa Europy w Rzymie.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Mam wielki szacunek dla tego klubu, który bardzo mocno walczy w duńskiej lidze oraz Lidze Mistrzów – powiedział przed spotkaniem Tałant Dujszebajew, trener mistrzów Polski.
W niedzielne popołudnie doszło do starcia dwóch zespołów z dolnych rejonów tabeli CLJ U-18 kobiet. Drużyna KSP Kielce pokonała na obiekcie przy ul. Jeziorańskiego 53 ekipę Legionistek Warszawa 0:1.
Na odbywających się w miniony weekend Mistrzostwach Polski Muay Thai w Szaflarach do walki stanęło 4 zawodników kieleckiego klubu.
Trwa marcowa przerwa reprezentacyjna. Na boiskach drugiej ligi (poza dwoma wyjątkami) nie ma jednak odpoczynku.
W ostatnich dwóch tygodniach drużyny szczypiornistów z regionu świętokrzyskiego rozegrały 5 ligowych spotkań.
Mieszane uczucia towarzyszą świętokrzyskim zespołom po rozegraniu 22. serii gier trzeciej ligi. Czarni Połaniec przegrali 0:1 z Karpatami Krosno, KSZO zremisował z Orlętami Radzyń Podlaski 2:2, a Star Starachowice pokonał Sokoła Sieniawa 1:0.
W meczu 18. kolejki Ligi Centralnej Kobiet szczypiornistki Suzuki Korony Handball Kielce przegrały na wyjeździe z MTS-em Żory 36:15. Najskuteczniejszymi zawodniczkami kielczanek były Magdalena Berlińska oraz Nikola Leśniak, zdobywczynie pięciu bramek.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Po spotkaniu sowimi opiniami podzielili się Krzysztof Lijewski oraz Cezary Surgiel.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Najwięcej bramek dla kielczan, osiem, zdobył Alex Dujszebajew.