Od nowego sezonu - PKO Bank Polski Ekstraklasa

30-06-2019 09:32,
Redakcja

Ekstraklasa ma nowego sponsora tytularnego. Począwszy od następnego sezonu przez dwa kolejne, najwyższa klasa rozgrywkowa w Polsce będzie nazywać się PKO Bank Polski Ekstraklasa. 

– Zmiana nazwy rozgrywek to efekt naszej trójstronnej umowy z PKO Bankiem Polskim i Totalizatorem Sportowym. W ramach trzyletniej współpracy, w tym sezonie następuje zamiana ról naszych najważniejszych partnerów i PKO Bank Polski zastąpi markę LOTTO jako partner tytularny ligi. To pierwszy tego typu sponsoring rozgrywek piłkarskich w Polsce spośród instytucji finansowych, choć w Europie mamy takie pozytywne przykłady, choćby w Lidze Mistrzów, Premier League czy w La Liga. Tym bardziej cieszy nas, że w rozgrywki Ekstraklasy angażuje się największy bank w Polsce oraz jeden z największych w Europie - mówi Marcin Animucki, prezes zarządu Ekstraklasa S.A., cytowany przez oficjalną stronę rozgrywek.

REKLAMA

I dodaje: - To odpowiednia skala dla najpopularniejszych rozgrywek w naszym kraju oraz wiodącej dyscypliny sportu. Warto pamiętać, że mecze Ekstraklasy cieszą się w Polsce znacznie większą popularnością niż najważniejsze mecze czołowych drużyn europejskich, co zapewnia współpracującym z nami markom ogromne możliwości promocji. Dodatkowo prowadzimy wspólnie z PKO Bankiem Polskim szereg działań, które mają na celu zwiększanie zaangażowania wśród kibiców i zapewnienie im dodatkowych korzyści z naszej współpracy.

O szczegółach można przeczytać W TYM MIEJSCU - na oficjalnej stronie PKO Ekstraklasy.

Nowy sezon PKO Ekstraklasy rozpocznie się w piątek, 19 lipca. Korona Kielce swój pierwszy mecz rozegra dzień później, kiedy na wyjeździe, w Bełchatowie zmierzy się z Rakowem Częstochowa. Początek meczu o godz. 15.

źródło: Ekstraklasa.org

Wasze komentarze

kibic2019-06-30 12:15:12
Jaka kasa dla klubów?

Projekt i wykonanie: CK Media Group