Weekend z Koroną. Juniorzy U-17 walczą o mistrzostwo, rezerwy bliskie awansu do III ligi

07-06-2019 13:33,
Marcin Długosz

Choć sezon pierwszej drużyny Korony Kielce zakończył się już dawno i piłkarze oraz trenerzy przebywają na urlopach, to nie wszystkie zespoły żółto-czerwonych mają już wolne. W nadchodzący weekend bardzo ważne spotkania rozegrają rezerwy kieleckiego klubu oraz juniorzy młodsi U-17.

Koronie II brakuje punktu, aby wywalczyć awans do III ligi. Ta wydawałoby się formalność mogła zostać dopełniona już przed tygodniem w Radoszycach, ale potyczka z tamtejszym Partyzantem została odwołana z powodu burzy i ulewy. Tym samym ekipa trenera Sławomira Grzesika może postawić kropkę nad „i” w niedzielę na stadionie przy ulicy Szczepaniaka, o ile nie przegra z Nidą Pińczów. Choć nawet i w przypadku porażki wszystko byłoby wciąż pod kontrolą – kielczanom pozostają bowiem jeszcze potyczki z Partyzantem i Klimonowianką PBI Klimontów.

REKLAMA

Początek pojedynku z pińczowianami zaplanowano na 9 czerwca o godzinie 17:00 – wstęp dla kibiców jest wolny.

Jeśli natomiast mowa o drużynie U-17, zakwalifikowała się ona do najlepszej czwórki w kraju, która stoczy bój o mistrzostwo Polski. By zagrać w finale, najpierw trzeba przejść półfinałowy dwumecz.

Rywalem żółto-czerwonych jest Lech Poznań. Pierwsze spotkanie zaplanowano na sobotę, 8 czerwca o godzinie 12:00 w Kielcach na stadionie przy ulicy Prostej – również i w tym przypadku dla kibiców jest wstęp wolny.

Do rewanżu dojdzie z kolei w czwartek, 13 czerwca o godzinie 12:00 we Wronkach. Drugą parę półfinałową CLJ U-17 tworzą z kolei Zagłębie Lubin i Legia Warszawa. Finał odbędzie się we wtorek, 18 czerwca o godzinie 16:30 w Ząbkach.

Wydarzenia na Facebooku z informacjami na temat obu meczów:

Korona II – TS 1946 Nida: KLIK!                                       

Korona U-17 – Lech U-17: KLIK!

fot. Maciej Urban

Projekt i wykonanie: CK Media Group