Tym razem to Veszprem lepsze w Kolonii. PGE VIVE zagra o brąz Final Four

01-06-2019 16:49,
Marcin Długosz

Finał Ligi Mistrzów nie dla PGE VIVE Kielce. Mecz z Telekomem Veszprem w kolońskiej Lanxess Arena obfitował w mnóstwo emocji i przez dużą jego część można mieć było nadzieje na awans, ale ostatecznie to mistrzowie Węgier rozstrzygnęli pojedynek na swoją korzyść. Kielczanie przegrali 33:30 (13:13) i w niedzielę, 2 czerwca o godzinie 15:15 powalczą o brąz Final Four z przegranym pojedynku Barcelony z Vardarem Skopje.

Obserwując wydarzenia pierwszej połowy spotkania można się było uśmiechnąć pod nosem i przypomnieć tak miłe kieleckim kibicom obrazki z 2016 roku. Na początku bowiem wszystko układało się na korzyść drużyny z Węgier. Rozpoczęła ona pojedynek niczym walec, który co chwilę zdobywał gole i zamurował dostęp do własnej bramki. Już po kilku minutach Telekom prowadził 4:0.

Ofensywną niemoc kielczan przełamał solową akcją Alex Dujshebaev i od tej pory żółto-biało-niebiescy zaczęli mieć więcej do powiedzenia. W obronie imponował m.in. Blaż Janc, który został ustawiony przez trenera Tałanta Dujszebajewa jako wysunięty defensor i niejednokrotnie popisywał się znakomitym instynktem oraz umiejętnością czytania gry.

Był to także pojedynek bramkarzy – Vladimira Cupary i Arpada Sterbika. Obaj wydatnie pomagali swoim zespołom i w 22. minucie węgierska drużyna musiała się zmierzyć ze sporym problem, gdy ich golkiper doznał kontuzji stopy w wyniku wpadnięcia na niego przez wykorzystującego kontratak Marko Mamicia. Miejsce między słupkami musiał zająć Roland Mikler.

W tym też fragmencie pojedynku żółto-biało-niebiescy zrealizowali swój powrót do żywych i najpierw za sprawą Arkadiusza Moryty doprowadzili do remisu 8:8, a po chwili dzięki bramce Angela Fernandez objęli prowadzenie. Sama końcówka pierwszej odsłony przyniosła jeszcze szybką grę i była wyrównana. Mistrzowie Polski mogli pokusić się o więcej bramek, gdyż znakomitych okazji nie wykorzystali Julen Aginagalde i Arciom Karalok, ale ostatecznie nie schodzili do szatni przegrywając. Było 13:13.

Po zmianie stron parkietu najpierw byliśmy świadkami wymiany cios za cios. Jako pierwszy przełamał to Telekom, który objął prowadzenie 18:16. Już po chwili jednak dwa trafienia z rzędu zanotował Karalok, przez co na tablicy wyników mieliśmy rezultat 18:18. Od 40. minuty natomiast Węgrzy musieli sobie radzić bez Blaża Blagotinseka, który otrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę za atak dłonią na twarz Uładzisłaua Kulesza.

Wówczas przydarzył się także słaby okres w grze PGE VIVE. Rywale, podobnie jak na samym początku potyczki, trafili do siatki aż cztery razy z rzędu. Stało się jasne, że aby marzyć o awansie do finału, żółto-biało-niebiescy musieliby popisywać się od tej formy niemal perfekcyjną postawą.

W 44. minucie po raz pierwszym w starciu z Telekomem gola zdobył Luka Cindrić. I od tej pory Chorwat złapał niesamowitą formę, bo rzucił aż pięć goli z rzędu. To jednak nie pomagało w zmniejszaniu strat, bo Veszprem również było skuteczne w ofensywie. W 50. minucie Węgrzy wreszcie się pomylili i za sprawą skuteczności Blaża Janca rezultat brzmiał 28:26 dla przeciwników żółto-biało-niebieskich.

Na nieco ponad 5 minut przed zakończeniem spotkania, mistrzowie Węgier prowadzili 30:28. Kwestia awansu do finału Ligi Mistrzów miała się zatem rozstrzygnąć w samej końcówce i to nie kielczanie byli faworytem do wyjścia z tej wojny nerwów zwycięsko.

W 56. minucie Mirsad Terzić został ukarany dwuminutowym wykluczeniem, co naturalnie sprzyjało PGE VIVE w pogoni za wynikiem. Niestety, szansy nie wykorzystał Alex Dujshebaev i sytuacja jego drużyny była już naprawdę trudna.

Nieprawdopodobnego zwrotu akcji już nie było - Telekom zwyciężył 33:30, a kielczanom pozostaje walka o 3. miejsce Final Four. Starcie o ten cel rozegrane zostanie w niedzielę, 2 czerwca o godzinie 15:15. Rywalem przegrany wieczornego spotkania Barcelona - Vardar.

Zapis relacji NA ŻYWO

Telekom Veszprem – PGE VIVE Kielce 33:30 (13:13)

Telekom: Mikler, Sterbik – Blagotinsek 2, Gajić 5, Ilić 1, Lekai 4, Mackovsek, Mahe, Manaskov, Marguc, Nagy 2, Nenadić 12, Nilsson 1, Strlek 4, Terzić, Tonnesen 2.

PGE VIVE: Cupara, Ivić, Wałach – Aginagalde, Bis, Cindrić 5, A. Dujshebaev 7, Fernandez 1, Jachlewski 1, Janc 4, Jurkiewicz 1, Karalok 5, Kulesz 2, Lijewski, Mamić 2, Moryto 2.

------------

kibiCK2019-06-01 16:59:47
Obrona w drugiej połowie z wysuniętym zawodnikiem była błędem. Trzeba było grać w obronie to co w pierwszej połowie czyli agresywne 6:0. W drugiej części meczu Veszprem rzuciło nam 20 bramek. To jest stanowczo za dużo. W pierwszej połowie poza początkowymi minutami Węgrzy nie mieli pomysłu na naszą defensywę. Druga sprawa to skuteczność. Za dużo setek zmarnowaliśmy. No nic, zostaje walka o 3 miejsce.
krywoj752019-06-01 17:00:13
Słaby mecz
ręczny2019-06-01 17:00:30
Mecz był do wygrania. My zagraliśmy przeciętnie, za dużo błędów, za dużo niewykorzystanych sytuacji.
Jadzia2019-06-01 17:07:57
Oj tam, oj tam
ja2019-06-01 17:14:12
Gratulacje za walkę . Jednak bez pomocy bramkarzy - szczególnie druga połowa - oraz katastrofalnej nieskuteczności nie da sie wygrać na tym poziomie- 2 karne, 3 sam na sam i wystarczyłoby. Cupara juz w Vesprem , Cindrić w Barcy . Oby jyuro zwycięstwo z Vardarem.
Ofkors2019-06-01 18:01:07
Jutro manto jugolom i będzie dobrze
echhh2019-06-01 18:24:14
Kluczową sytuacją meczu była fatalna strata Kulesza i potem już nie było co zbierać.
Ale gamonie2019-06-01 18:48:42
Szkoda,że tylko czwarte miejsce.
Izometr2019-06-01 18:52:20
4 miejsce nie jest złe, przed finałem brałem w ciemno!
drąg2019-06-01 20:13:14
Każdy mecz jest do wygrania dopóki się go nie przegra cieszcie się bo to już ostanie podrygi potęgi Vive.

W ostatniej dekadzie piłkarze Korony Kielce rozegrali kilka spotkań w okresie Świąt Wielkanocnych. Jak się w nich prezentowali?
Po przerwie reprezentacyjnej i świętowaniu awansu Polski na Mistrzostwa Europy czas wrócić do piłki klubowej. Konkretniej analizy najbliższego rywala Korony Kielce. Będzie to Widzew Łódź, z którym kielczanie zagrają w wielkanocny poniedziałek o godz. 17:30.
Nie żyje Marek Cender, dziennikarz sportowy Radia Kielce. O tym fakcie w piątek rano poinformował kielecki oddział Polskiego Radia. Marek miał 54 lata.
Korona Kielce w 26. kolejce PKO BP Ekstraklasy zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź. – Wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę, w jakiej sytuacji jesteśmy – powiedział przed spotkaniem Yoav Hofmeister, pomocnik „żółto-czerwonych”.
Korona Kielce w 26. kolejce PKO BP Ekstraklasy zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź. „Żółto-czerwoni” będą musieli sobie radzić bez podstawowego zawodnika.
W ostatnim meczu rundy zasadniczej Orlen Superligi, Industria Kielce rozegra domowy pojedynek z Zagłębiem Lubin. Zwycięstwo zapewni kielczanom pierwsze miejsce w tabeli.
Krzysztof Jakubik poprowadzi spotkanie 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź. Dla arbitra pochodzącego z Siedlec będzie to 34. mecz z udziałem „żółto-czerwonych”.
Od najbliższego sezonu rozgrywki szczypiornistów w Polsce wzbogacą się o możliwość zdobycia nowego trofeum - Superpucharu kraju. Dziś (28 marca) władze Orlen Superligi oraz Związku Piłki Ręcznej w Polsce ogłosiły szczegóły.
Dominick Zator przedłużył umowę z Koroną Kielce. Defensor będzie występował w „żółto-czerwonych” barwach jeszcze przez co najmniej jeden sezon.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – To tylko pierwsza połowa, a w drugiej może zdarzyć się jeszcze wszystko – powiedział po spotkaniu Tomasz Gębala, lider defensywy „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – Mam nadzieję, że zdobędziemy ten upragniony awans, ale była to dopiero połowa meczu – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe z GOG Håndbold 33:25. Najwięcej bramek dla kielczan, dziewięć, zdobył Alex Dujszebajew.
Koszykarze UJK Kielce rozpoczynają rywalizację w fazie play-off o awans do pierwszej ligi. Już w pierwszej rundzie drużyna z Kielc zmierzy się z faworytem do awansu, OPTeam Resovią Rzeszów.
Już w wielkanocny poniedziałek Korona Kielce zmierzy się na wyjeździe z łódzkim Widzewem. Wraz z Koroniarzami na wyjazd szykują się także kibice żółto-czerwonych, którzy już w grupie około 700 osób zapisali się na wizytę w „Sercu Łodzi”.
Korona Kielce poznała termin wyjazdowego starcia z Puszczą Niepołomice. „Żółto-czerwoni” zagrają wówczas mecz, który może zdecydować o losach utrzymania.
Po zakończeniu zimowej przerwy Korona Kielce rozegrała 7 ligowych rywalizacji i wywalczyła w nich zaledwie 6 punktów. Kielczanie mają przed sobą teraz wyjazdową potyczkę z Widzewem. Czy Korona wywiezie 3 punkty z trudnego terenu?
Historia napisała się na naszych oczach. Reprezentacja Polski po raz piąty z rzędu zagra na Mistrzostwach Europy. Bohaterem Wojciech Szczęsny!
Poszukujesz sposobów na podniesienie swoich umiejętności piłkarskich do nowego poziomu? Odpowiednio dobrane znaczniki piłkarskie mogą okazać się kluczowym elementem w osiągnięciu tego celu.
Czy zastanawiasz się, jak w pełni wykorzystać potencjał Instagram Stories w strategii marketingowej? Poszukujesz sposobów na tworzenie angażujących reklam w formie stories? Jeśli tak, to artykuł ten jest dla Ciebie!
Trzeci tydzień Małej Ligi Piłki Ręcznej dostarczył kibicom mnóstwo emocji, zarówno na boiskach Bilczy, Kielc, jak i Chęcin. Rozgrywki odbyły się w dniach 19, 20 i 21 marca, prezentując szereg talentów w różnych kategoriach wiekowych.
Świetny turniej juniorek młodszych Korony Handball Kielce w 1/16 finału mistrzostw Polski. Podopieczne Moniki Ciszek zakończyły go z kompletem trzech zwycięstw.
Przed Industrią Kielce rywalizacja w 1/8 finału Ligi Mistrzów. „Żółto-biało-niebiescy” w najbliższą środę (27 marca) zmierzą się z duńskim GOG Håndbold.
Dokładnie za tydzień (1 kwietnia) piłkarze Korony Kielce powrócą do gry po reprezentacyjnej przerwie. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja kadrowa w kieleckiej ekipie poprawiała się w porównaniu do ostatnich konfrontacji.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Brakuje mi minut rozegranych na parkiecie przez te dwa i pół miesiąca bez gry – powiedział przed spotkaniem Artsem Karalek obrotowy mistrzów Polski.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Będzie trzeba taktycznie ich rozpracować. Jest to niewygodny zespół z groźnymi zawodnikami na każdej pozycji – powiedział przed spotkaniem Arkadiusz Moryto, skrzydłowy mistrzów Polski.
Sabina Jarząbek, reprezentantka Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego została wicemistrzynią Polski w półmaratonie. Jednocześnie pobiła swój rekord życiowy i uzyskała kwalifikację na Mistrzostwa Europy w Rzymie.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Mam wielki szacunek dla tego klubu, który bardzo mocno walczy w duńskiej lidze oraz Lidze Mistrzów – powiedział przed spotkaniem Tałant Dujszebajew, trener mistrzów Polski.
W niedzielne popołudnie doszło do starcia dwóch zespołów z dolnych rejonów tabeli CLJ U-18 kobiet. Drużyna KSP Kielce pokonała na obiekcie przy ul. Jeziorańskiego 53 ekipę Legionistek Warszawa 0:1.
Na odbywających się w miniony weekend Mistrzostwach Polski Muay Thai w Szaflarach do walki stanęło 4 zawodników kieleckiego klubu.
Trwa marcowa przerwa reprezentacyjna. Na boiskach drugiej ligi (poza dwoma wyjątkami) nie ma jednak odpoczynku.